Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek brutális cicifüggő...

Akinek brutális cicifüggő volt a gyermeke még 20 hónaposan is, de már nem akart az anya szoptatni, hogy hagytátok abba, hogy ne sérüljön a gyermek?

Figyelt kérdés

A történetem röviden :

2 gyermek édesanyja vagyok (3, 1.5) igény szerint szoptatott babák, se cumi se c.üveg.

Az első gyerkőc (fiú) nem volt cicifüggő, 1 évesen szinte csak alváshoz kérte. 3 hónapos terhes voltam mikor vele abbahagytuk, mert már nagyon fájtak a melleim szoptatáskor, ekkor ő 12 hónapos volt. Pikk-pakk elfogadta a tápszert, altatáskor kapott, de a cumi nem kellett neki.

Aztán rá fél év múlva megérkezett a kislányom és ő azóta is kéri, 20 hónapos most, de mint egy csecsemő... Folyamatosan rajtam csüng. Ja a fiú is vissza - vissza jár 😅

TUDOM!! hogy neki ez a jó, és hogy mi a WHO ajánlás, de elfáradtam, és szeretném visszakapni a szabadságom. Se nem alszom, kimerít, fáj mert néha harapva csinalja, cibálja, birizgálja, szóval elég kezd lenni. Hogyan szoktassam le kíméletesen úgy, hogy ne sérüljön? Őrjöng ha nem kaphatja meg. A ragtapaszt leszedi, bár tudja, hogy a bibit tapasztjuk le.

Segítség.



#függőség #szoptatás abbahagyása #Kíméletes elválasztás
2021. jún. 29. 07:49
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
64%
Nem neki ez nem jó. Neked meg kín. Ez nem normális. Utazz el pár napra.
2021. jún. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
63%
De milyen jó is ez az igény szerinti szoptatás és milyen hülye az aki időben elválasztja a gyereket, ugye? 🤦🏻‍♀️
2021. jún. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Oh nem, én nem ítélkezem. Mindenki úgy csinálja a szoptatást, ahogy neki jó. A gyerekemnek nagyon is jó a nyunyókázás, csak már engemidegesít, de nagyon. Abszolút megnyugtatja, lecsendesíti, szóval abszolút pozitívan hat rá, de én már utálom. Ez az igazság. Lehet gáz, de na.. Ez van... Augusztusban kezdődik a bölcsi neki, addig nem lenne gond ha elválasztódna, de félek, hogy megsínyli. Ezért sem tettem eddig semmit. Ha rajta múlna szerintem még 4 évesen is nyunnyogna rajtam 😅
2021. jún. 29. 08:16
 4/40 anonim ***** válasza:
82%

Lefejtem a tejem es cumisuvegbol adtam, majd fokozatosan noveltem benne a tapszer mennyiseget, mig 100% nem tapszer lett.

Nalatok ezzel egyidejuleg elmennek a nodokihoz es kernek apaszto tablettat. Ha keri a kicsi, megmutatnam hogy nincs benne.

Egy dolog fontos, ha eldontod h nem adsz, akkor nincs az a siras, ami eltantorit tole mert osszezavarod.

2021. jún. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
76%
Nem adsz neki és kész. Sir, akkor sir, majd abba hagyja.
2021. jún. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Most reggel mondtam neki, hogy.. nem édesem, anya megissza a reggeli kávét. Hiszti plusz még 2x belém mart :D kis terrorista. A fiú 1.5 évig harapott de nem egyszerű szinten (lilultam) és nem tudom, hkgy az elválasztás volt ltt is a gond, annak ellenére, hogy ő nem volt olyan függő. Nehéz kérdés, mert ugye sajnálom őt. Persze nem hagyom, hogy bántson vagy ilyesmi, de néha sikerül neki. Szóval, elutazni nem tudok, és nem biztos, hogy nála jó lenne, vagyis sérülés mentes az elválasztás, ha egyik napról a másikra csinálnám. A mell birizgálást 3 hét alatt tudta elhagyni, de nem 100%. Keresi és matat még most is, csak megértette, hogy nekem nem jó. Így lesz ez a szopival is.

Ja persze, ha már eldöntöttem, már nincs visszaút.

2021. jún. 29. 08:51
 7/40 anonim ***** válasza:
76%
Vegyél fel valami szkafandert :) De tényleg. Mondjuk egy egyrészes fürdőruha valami magas nyakúval. (40 fokban a legjobb persze...:D) Nálunk is az első magától elhagyta, a másodikat 2 évesen beszéltem le. Azt mondtam neki, hogy elfogyott a tej, mert már nagyfiú. Akkor kapott nagy ágyat is. Mondjuk még egy évig nem aludta át az éjszakát...
2021. jún. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező.. ajálnom a facen lévő Evolúciós bevelés csoportot,ott segítenek és nem savaznak a szuperanyuk,mint itt. Ha szeretnéd,meghívlak,csak írj privátban. :)
2021. jún. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
20%
Nevelés* bocsi, a fiam épp rajtam lóg. :D
2021. jún. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
9es oh, dehogy. Tiszteletben tartom mindenki véleményet. Nincs fbom, emiatt is írtam ide. Igen az is kell, hogy ne lássa. Mert nevetve remegő fejjel (kis vámpír) jön és harap 😅 annyira szereti, hogy tegnap uborkával etette :D meg beszél hozzájuk 🤗😄😄😄😄 szóval nehéz lesz az elvalas
2021. jún. 29. 10:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!