Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2021. júl. 9. 09:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Babám anyatejes, de amíg szopizik nem merek elkezdeni edzeni. Úgy vettem észre, ha nem eszek sokat, valamint sok szénhidrátot, akkor kevesebbnek tűnik a tejem. Viszont szülés után lefogytam a kezdő súlyomra, most meg megint felszedtem 5 hónap alatt 4 kilót. Teljesen el vagyok keseredve. Úgy érzem magamat mint egy víziló. Párom nyugtat, hogy a szülés ezzel jár és hogy ha már nem szoptatom bőven lesz időm jobban odafigyelni edzésre stb. De addig ez lesz? Akár egy-két éves koráig? Ti hogy csináltátok? Hogy nyertétek vissza jobb formátokat, úgy hogy sem a szoptatás sem a gyerekkel való foglalkozás nem sínylette meg? Szeretném magamat újra vonzó nőnek érezni az anyaságban! ( Párom nem bánt ez miatt, sőt inkább ő önt belém lelket)
2021. júl. 9. 09:12
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért nem akarsz edzeni?
2021. júl. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Edzéstől nem lesz baja a tejednek, a diéta esetleg árthat (értsd kevesebb lehet a tej mennyisége), én szoptatás alatt sosem diétáztam, csak sportoltam. Heti 2x jártam futni illetve heti 2x otthon kardioztam. Fogyni nem fogytam, de formásodtam. Ezt javaslom neked is, csomó mommy body torna videók vannak YouTubeon, én is azokat csináltam. De szigorúan csak annyit amennyi jól esik 🙂
2021. júl. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Biztosan van arany középút, a korlatlan evés és nulla mozgás és a drasztikus diéta, edzés között van átmenet! Meg kell találni, mi az a mennyiség mozgásból, mi az a kalóriacsokkentés, amitől meg nem lesz kevesebb a tejed.
2021. júl. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nőknek két tábora van. Aki fogy meg aki hízik szoptatás alatt. Mivel ilyenkor bonyolult hormonális folyamatok mennek végbe, nem mindig olyan egyszerű képlet hogy edzes és diéta = fogyás. Nyilván te tudod, mennyi kalóriát eszel vs mennyit egetsz. Ha pluszban vagy, akkor ugye semmikepp nem fogsz fogyni. Ez biztos.
2021. júl. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Futni szerettem korábban is, akkor valószínű azzal próbálkozom elsősorban. Köszönöm a tippeket.
2021. júl. 9. 10:29
 7/7 A kérdező kommentje:
És igen 5-ös igazad van. 14 éves korom óta jo-jo effektusban vagyok. Szülés előtt átlagos súlyú,alkatú voltam, de akkor meg is kellett küzdenem érte, hogy szinten tudjam tartani. A családtagjaim mind a soványabb, bármennyit ehetek bármiből kategóriák. Én inkább nagyszülőkre ütöttem és kétszer meg kell gondolnom mikor, miből, mennyit eszem. Illetve sok mozgás. Nem tartom magamat lusta embernek, mert ha úgy láttam, hogy gáz a helyzet egyből felpofoztam magamat, szóval nem hagytam, hogy jobban elfajuljanak a dolgok. Hosszútávon ez inkább életmódváltást követel, annak lenne értelme, szóval igen- Kell az arany középút.
2021. júl. 9. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!