Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejtől lehet hasfájós?...

Anyatejtől lehet hasfájós? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 hetes és sajnos szinte születése óta szenvedünk a hasfájástól. Főként este, ordít feszíti a testét rendesen lehet látni ahogy szenved szegényem. Próbáltuk már a szelcsővet az espumizant és az édeskömény teát is. Ma viszont már úgy voltam vele hogy én ezt mégegyszer el nem viselem és tápszert adtam neki. Szerencsére ma este teljesen nyugodt volt kiegyensúlyozott nem volt álmos nyűgős mintha kicserélték volna. Olyan boldog voltam.

Szerintetek a kisfiam nem bírja a tejemet vagy mindig ettem valami olyat ami nem tett jót a gyomrának? Nagyon gondolkodom rajta, hogy tápszerrel kezdem el etetni. Ez volt az első esténk amikor nem azért aludt el mert már annyira ki volt készülve a csöppöm, hanem mert jól lakott életem. Ti mit tennétek a helyemben?

Hozzáteszem semmi k és hüvelyes mit nem ettem, tejet csak a levesbe tettem attól lehet ez? Simán tejet nem iszok joghurtot nem eszek egyedül sajtot de nem nagy mennyiségben

Kérlek segítsetek mert már teljesen tanácstalan vagyok😭



2021. júl. 23. 01:14
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem az anyatejtől, hanem mert vagy probléma van a szopási technikájával, vagy esetleg le van tapad a a nyelve vagy picit gyengébbek a szájizmai, vág, neked nem jó a szoptatási technikád (pl ha nem kínáló mindig cicivel, amikor kéri vagy túl gyakran cserelsz oldalt az is okozhatja).

A helyes szoptatásról az LLL.hu oldalon olvashatsz, de ha bizony, talán vagy, legjobb egy ibclc szoptatási tanácsadóval beszélni telefonon, őket az ibclc.hu oldalon találod. Facebookon több szuper szoptatós csoport is van, ahol kaphatsz részletesebb tanácsot.

2021. júl. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít mit eszel csak ha allergiás. Ha van egy kis időd és a fáradtságtól még van "kedved " olvasgatni megtalálod,hogy ezek a hüvelyesek és társai már elavult ajánlás .Mindent ehet az anyuka kivétel ha nem allergiás a babája.Ha nem társul bőrtünet mellé mint az ekcéma és a széklete is rendben van akkor nem gondolnám ,hogy az a sajt okozta a problémát. A tejed pedig úgy tökéletes ahogy van ,ne ostorozd magad. Az én tápszeres és az anyatejes gyerekeim is végig sírták az első 4hónapot .Voltak jobb esték,de nem a tápszertől vagy az anyatejtől. Idegrendszeri éretlenség vagy rengeteg oka lehet,ne feltétlen a hasfájásra gondolj. Mellre rakva nem nyugszik meg ?Próbáld ki,hogy pályába teszed és úgy cicizteted,ha nagyon rossz a helyzet YouTubeon fehérzaj .Ez a 4.trimeszter.Olyan érzése lesz tőle mint a pocakodban. Sok sikert és kitartást kívánok
2021. júl. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a Coli Comfort csepp nagyon sokat segített, meg az Espumisan helyett az Infacol. Ugyanaz a hatóanyag, és mégis jobban bevált. Nappal nagyon rosszul aludt a babám, tekergett, pukizott, felriadt, amikor a laktázt meg az Infacolt együtt kezdtem adni neki, megváltás volt. Illetve a jó hosszú böfiztetés is kell, van, hogy 20 perc múlva jön a böfi, nekünk pl. ezért nem is ment a cicin alvás. Ha úgy hagytam aludni evés után, tuti fájt a hasa :( Van, aki a BioGaiát is javasolja, ártani nem fog, próbáljátok ki. Hátha ezekkel a praktikákkal még tudod szoptatni pár hónapig.
2021. júl. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

A kevès sajt is okozhatja, ha èrzèkeny a tejfehèrjère. A szopàsi technikàjàt is ellenőruzni kène.

A laktazpòtlas, amit a 3-as irt, segìthet.

2021. júl. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz körbe a közeli rokonaid között, hogy volt-e tejfehérjeérzékenység, mert gyakran öröklődik. Ha ez a helyzet, akkor a levesbe rakott tej meg a sajt is számít, sőt nálunk valaki még a nyomokban tejet tartalmazhat feliratú ételeket is kénytelen volt kerülni. Ráadásul idő kell, pár hét, míg kiürül az összes tejfehérje és javul a baba állapota.


De sok más is lehet, érdemes lenne szakemberrel konzultálnod, hogy miket érdemes végigpróbálni. Tesóméknál az segített, hogy a szoptatás előtt kifejt valamennyi tejet, hogy inkább a sűrűbbet kapja a baba.

2021. júl. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Lactase comfort

Az en babam se tudta feldolgozni a tejcukrot. Minden szopi elott 3 csepp egy kiskanal tejbe mar az elso nap latszodnia kell valtozasnak. Az infacol is segitett nalunk konnyebben jottek a pukik

2021. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A babák emésztőrendszere még fejletlen, ezért a tejcukrot nehezen bontja le. A mi babánk két hetes korától négy hónapos koráig az orvos javaslatára kapott minden étkezés előtt Espumisan cseppet(10 csepp/ étkezés) és Co-lactase kid cseppet ( 5 csepp/ étkezés), valamint a mai napig a Biogaiaból 5 cseppet/ nap, de ezt is elhagyjuk ha elfogy a doboz. A cseppek után semmi baja nem volt, nem üvöltötte át a napot. Talán a szélcsövet, ha 3x használtuk ezek mellett akkor sokat mondtam. Valamint a biztonság kedvéért kerültem a tejtermékeket 3-4 hónapig. Közbe-közbe becsúszott, de meg sem érezte, hogy ettem. Ma már mindent ehetek és így cseppek nélkül sincs baja!


5 hónapos, kizárólag anyatejes a babánk.


Valamint még annyit, ha a széklete normális nem véres, akkor nem allergiás. Ezt az orvosom mondta! És normális az is ha pár naponta van egy széklete vagy egy nap van 3-4. Kitartás, el fog múlni, már mi is megkönnyebbültünk sok átszenvedett nap és éjszaka után!

2021. júl. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy tejfehérje allergiás. Szólj a vedononek vagy az orvosnak biztos tudnak segíteni
2021. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én tejfehérje diétát tartottam. Mindent amit vettem olvastam az összetevőket, ha volt benne tejsavó, tejpor, tejfehérje akkor nem vettem meg. Kb 2hónapig tartottam, a gyereket mintha kicserélték volna. A fiam most 4hónapos. Most mertem elkezdeni újra tejeset enni, szerencsére már nem okoz gondot neki.
2021. júl. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!