Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatti fogyás....

Szoptatás alatti fogyás. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

164 cm vagyok, alapjáraton 54 kg.

Első baba születése után fél év alatt 45 kg-ra fogytam, sajnos ezután a tejem is elapadt.


Májusban született a második baba, sajnos már most 46 kg körül járok, pedig eszem bőségesen, jóval többet mint terhesség előtt/alatt. Félek, hogy megint elapad a tejem, még hamarabb mint múltkor.


Mit tehetnék?



2021. júl. 25. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Írd össze, hogy mit eszel egy nap, miből hány grammot, az mennyi kalória. Lehet, hogy csak te érzed soknak pedig nem is az. A kiszámolt kalória mennyiségen (ha kb 1400-1500 körül van) emelj napi 200-300 kcallal és figyeld mi történik. Ha kevés emelheted még egy picit. Ha kevesebb a kapott kalória mint 1400 akkor 400-500 kcallal emelj.

Ha ez nem segít beszélj dietetikussal, aki segít étrendet összeállítani.

2021. júl. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

A tej elapadása ellen a legjobb az igény szerinti szoptatás.


Emellett alap, hogy sok vizet fogyassz, és tápanyagban gazdag legyen az étkezésed.

2021. júl. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek!

Cronometer szerint 2000 kalória körül eszem. A nehézséget az is okozza, hogy tejmentes étrenden vagyok (mindkét babánál tejfehérje-allergia gyanúja miatt javasolta a gyerekorvos), így kiesett egy csomó fix ételem (főleg a sajt és a tej hiányzik). Növényi alternatívákban jóval kevesebb a fehérje, de ez ellen nem tudok tenni, a diétát tartanom kell a szoptatás teljes ideje alatt.


Igény szerint szoptatok, melegebb napokon sokszor óránként is enni kér a baba, sosem korlátozom, ő gyarapszik gyönyörűen szerencsére. Folyadékbevitelen még lenne mit javítani, próbálok figyelni rá. Karamalzot is iszom rendszeresen.


Még szívesen fogadok ötletet, tapasztalatot!

2021. júl. 25. 09:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Rendesen grammra méred amit megeszel és így van 2000 kcal? És ennek ellenére fogysz?

Más egyéb tünet? Hasmenés vagy valami?

Mert ha 2000 kcal ellenére fogysz az komoly bajt is jelenthet. Keress fel egy orvost.

2021. júl. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy megvan 2000 kcal?

Én max 1800at eszek, és mégis hízom mint egy disznó.

2021. júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem szoktam minden egyes napot számolni (elég sok a visszatérő elem az étrendemben a tejmentesség miatt), de amikor igen, akkor mérek rendesen, úgyhogy nem hiszem, hogy nagyot tévednék a kalóriák kapcsán.

Nincs más tünet, hacsak az nem, hogy éhes vagyok így is állandóan. Illetve (bár ez szerintem nem függ össze) mindkét lábam tele van véraláfutásszerű foltokkal - ez az anno a kisfiam születése után is így volt, krémet írtak fel rá, nem hatott, csak szoptatás befejezése után múltak el.

2021. júl. 25. 16:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el vizsgáltasd ki magad
2021. júl. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!