Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik fogytak szoptatás alatt,...

Akik fogytak szoptatás alatt, azonnal fogytak szülés után vagy pár hónap után indult meg a gyors fogyás?

Figyelt kérdés

65 kg-val lettem terhes, de akkor rengeteget edzettem, szóval sok izom volt rajtam és kevés zsír. Szülni 85 kg-val mentem, hogy mi volt az a 20 kg nem tudom, terhesség alatt is nagyon vigyáztam az étkezésre, igaz, akkor azért néha ettem liszt-és cukortartalmú dolgokat, de abszolút keveset fogyasztottam. Szülés után kb. 73 kilóval jöttem haza a kórházból. Az első 4 hónapban lement úgy 7 kg, szintén vigyáztam az évesre, sőt. Viszont most megijedtem kicsit, mert ahogy a babám kb. 4 hónapos lett, egy hónap alatt lement még kb. 3-4 kg. Ez normális? A kicsi lassan 8 kg, fél napot a kezemben cipelem, fél napot hurciban, leteszem-felveszem, stb. Az evés így néz ki, leírom a tegnapi napot: reggeli zabpehely vízzel, 1 banán, 1 barack és egy pici zsírszegény túró, egy kiskanál repcemézzel. Tízórai/ebéd (tegnap egybefolyt) : a cukkini elfelezve, mindkét felébe felvágott kolbász, rá tojás, így sütöttem meg a Sütőben, meg ettem mellé 3 szelet fitnesz kenyeret és 3 paradicsomot. Uzsonnára egy tonhalkonzervet ettem salátaként (paradicsom, feta sajt, paprika, cukkini, uborka, hagyma, majonéz meg tonhal). A vacsora egy narancs és egy grapefruit volt.

Szedek omega hármat, terhesvitamint, c és d vitaminokat, vasat. Illetve a hajam is nagyon hullik, már attól félek semmi nem marad belőle, régen olyan szép volt és sűrű 😐 Most meg félek, hogy beteg vagyok. Ez kevés kaja?



2021. aug. 14. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Ez baromi kevés. Alig van ch benne.
2021. aug. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Ez rettenetesen kevés. Csoda, hogy tejed van emellett. De így ne lepődj meg, hogy inkább tartalékol a tested, és nem enged fogyni.


Leírom, én miket eszek szülés óta (64 kg-vel estem teherbe, 72-vel mentem szülni, 61-el jöttem haza a kórházból és most 51 kg vagyok, 1 éves a kislányom, még inkább szopizik, mint szilárdat eszik):

reggelire két tojásból, lilahagymával, spenóttal, gombával, sajttal rántotta, mellé 2 szelet vajas tk-kenyér. Tízórai 2-3 korpovit keksz, szezonális gyümölccsel. Ebéd akármi, ma pl rakott krumpli volt, előzőleg csirkepörkölt, azelőtt meg tökfőzelék fasírttal. Egy tányér, nem tudom pontosan, de egy felnőtt embernek elegendő mennyiség. Uzsonnára túrós-joghurtos zabpehely, bogyós gyümölccsel, esetleg zabpalacsinta túrókrémmel vagy házi cukormentes lekvárral (édesítőszer nélküli, ugye az 1 évesem miatt muszáj mindent babakompatibilisen csinálnom, mindenből kap). Vacsora 2 szelet tk-kenyér vajkrémmel, sajt, sonka, paradicsom-uborka-paprika-retek. Utóvacsinak egy doboz görög joghurt bogyós gyümivel vagy anélkül, 2-3 korpovit keksszel.


Összességében nagyjából ez olyan 1600-1800 kcal, így azért nem csoda, ha fogyok szoptatás és a lányom kényelmes kis popókája cipelése mellett, bár őszintén, nem nagyon tudok ennél többet enni már. Vasat és D-vitamint szedek ezen kívül. De biztos vagyok benne, hogy egészséges vagyok, van erőm mindenre, nem hullik a hajam, és az éjszakázásokat ha nem is könnyedén, de azért egész jól bírom. Szerintem ez a lényeg, a gyereket is el kell látni és nem mindegy, milyen állapotban teszed és mennyire mész tönkre benne.


Amúgy a fő kérdésedre válaszolva: nekem szülés után fokozatosan mentek le a kilók, bár tény, hogy eleve mínuszból indultam (van előnye is az első trimesztert végighányni, majd utána hónapokig étvágytalannak lenni).

2021. aug. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálok többet enni, vagy inkább többször. :) Köszi a válaszokat!
2021. aug. 14. 13:47
 4/8 A kérdező kommentje:
Az éjszakákat amúgy én is jól birom, napközben általában ebéd után pilledek el, de egy kv után újra lendületre kapok, azzal nincs baj.
2021. aug. 14. 13:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézőpont kérdése, hogy kevés-e, amit én eszem egésznap, az másnak kb az ebéd adagja, de nekem az a normális, nem megy le több, ha többet eszem rosszul leszek. Én a kérdező helyében sem a ch-t növelném, inkább a fehérjét, sovány húsok, hüvelyesek, mert a fent leírt ételben tényleg elég kevés a feldolgozható tápanyag. Nem annyira a mennyiség, sokkal inkább az összetétel (“minőség”) a fontos.
2021. aug. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én mindent ettem, 1.5x annyit, mint a férjem. Minden nap kalács, majdnem minden nap táblás csoki. Szoptatás alatt.


2 évig szoptattam, 13kg-t fogytam. Úgy választottam el a lányom, hogy csont és bőr voltam.

Tejem rengeteg volt, úgyhogy hiába ettem, minden tejjé alakult bennem.


A terhességet 75kg-mal kezdtem 170cm-hez,szóval túlsúlyosan. Eleve a 20. hétig fogytam. Utána se híztam 8kg-nál többet, de le is ment a szüléssel.

Szerencsém volt.


A szoptatást pedig a fogyás miatt hagytam abba (mivel a gyermekem betegen született, simán szoptattam volna 3 éves koráig. De már nem bírta a testem).

2021. aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Amúgy szoktam enni bécsit is, meg pörköltet, sült pulyka, csirkecombot, ez épp a tegnapi nap volt, így sikerült. Sült krumpli helyett más köretet eszek, kerülöm a fehér lisztet, cukrot.

Köszi a válaszokat!

2021. aug. 14. 15:53
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem egyáltalan nem kevés. Nem kell zabálni ahhoz, hogy tej legyen.. ha ez esik jól, edd ezt. Persze ha többet kívánsz, akkor ne sanyargasd magad.

Én van hogy napokig csak salátát eszek mert azt kívánom. Fél éves a babâm, eddig 15 kgt fogytam, bâr én nem voltam vékony, de kövér se. Annyi tejem van, hogy literszámra fagyasztom le, pedig néha napokig nem eszek cht, húst meg szinte soha, a gyerek miatt meg tejdiétán vagyok, mert allergiás, én meg tojasérzékeny... szóval..😃 a férjem szerint levegőn èlek. Nem fogyózok, csak így esik jól.

2021. aug. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!