Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért jön mindenki azzal hogy...

Miért jön mindenki azzal hogy az újszülött gyerek megelégszik az elotejjel... És akkora gyomra mint egy cseresznye mag?

Figyelt kérdés
3.gyerkeket szulom... 3.jara élem át ugyanezt...nincs segy csepp elotejem sem 24.en lett meg ..azóta a mellemen van szegény már csillagokat látok sebes véres ..szívja de éhes és türelmetlen...pótlást nem kap szoptassam ...nem értem miért kell kinloztatani miért nem lehet adni neki addig pótlást amíg lesz tejem valamennyi....szoszerint éhezik a gyerek...én nem akkora a gyomra mint egy cseresznye mag... Ma egy kiadós vita után kapott tápszert és bizony 50ml megevett ... érdekes..mindent értek mit miért mondnak ..de hogyjek el már hogy nálam senki nem akarja jobban szoptatni a gyerkeket
2021. aug. 26. 07:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én két korty vizet adtam nekik második nap, amikor már nagyon kifáradtak a sírásban és én is ("A bába válaszol" című könyvből vettem ezt az ötletet, kiskanálból kapták), akkor aludtak egy nagyot, aztán harmadik napra lett valami gondolom, mert egész nap rajtam csüggtek, de már nyugodtabbak voltak, és negyedik napra lett rendesen tejem (mindig, amikor indulni kellett haza durrant be a mellem). Mindkét gyerekemnél ez volt a forgatókönyv (császár után). Az első egy-két hétben fájt és talán három hétig óránként ettek, de később nem volt gondom a szoptatással és szépen beállt.
2021. aug. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
2.nap kapott tápszert. Anya hisztijével nem szoktak törődni,ha tényleg nincs tej,vészesen fogyni fog a gyerek azt meg nem hagyják.
2021. aug. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is a 3. nap indult be a tejem.

Második babánál 2. nap este én megmondtam a csecsemősnek, hogy adjon neki egy kis tápszert, a nagyot is 2 évig szoptattam úgy, hogy ő egyből kapta a tápszert (kis súllyal született, emiatt inkubátorba került pár napra).

Mivel látta rajtam, hogy addig nem tágítok, így adott neki.

Ne hagyjátok magatokat.

2021. aug. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
#2 mi az, hogy anya hisztije? Hagy döntse már el mindenki maga, hogy akar 3 napig szenvedni vagy sem.
2021. aug. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Azért jön mindenki ezzel, mert így van. 🙄
2021. aug. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Csak egy gyerekem van, de ugyanezt beszéltük a kórházban a szobatársammal. Mindkettőnk babája sokat fogyott, nem is volt biztos, hogy hazaengednek még, pedig rengeteget voltak mellen a babák. Ha elég az előtej és cseresznyemagnyi a gyomra, akkor hogy lehet, hogy a kb egész napos szoptatás alatt nem kapott eleget? És ugyanígy, a cseresznyemagnyi gyomrába az én babám is kapott 50ml tápszert, az hova fért be? Nem kötekedésből, de ezt én tényleg nem értem.
2021. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szülés után akkora a gyomruk, 1 naposan kb 30ml, 2 naposan már akár kb 60ml tudnak enni.


Semmi baj nincs, ha 1-2 napig nincs tej. Viszont nem értem az ilyen kórházakat, ha anya frusztrált, akkor még nehezebben indul meg a tej, nem értem miért kell könyörgni tápszerért. Hagy döntse már el anyuka, hogy akar-e tápszert adni a babának, vagy nem.

2021. aug. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Ezen én is kivoltam a második gyereknél már. Egyszerűen lehet hogy ez igaz a babak 80%-anal, de akkor is: te gyereked, te döntesz, kész! Ha egyszer-ketszer kap 60 ml tápszert az meg a szoptatást sem teszi tönkre legalabbis éhező, fogyó babánál tuti nem. Viszont addig várni, hogy haza se engednek a kórházból kész röhej!!! Van aranyora meg apás szülés hogy erősítsék a kötődést, közbe marha meghitt lehet egy hétig egy kórteremben osszehangolodni az újszülöttel... Lehet otthon, szerető környezetben kicsit jobban megy majd :)
2021. aug. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk 2.napon adtak tápszert, kértem.

A nagy fiam a korházban 110 et evett, jó 4.5 kg al született.

2021. aug. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

2 napos a gyerek. Kb mostantól lehet rá számítani, hogy belövell a tej, valamikor, lehet, hogy holnap (nekem pl. 3. napra lövellt be mindkétszer). A kolosztrumot te nem fogod látni, az annyira kevés, hogy nem fog neked ott csöpögni, mint a rendes tej, épp csak pár korty, amit a baba ki tud szívni.

Az a baj, hogy most, hogy beletömtél 50 ml tápszert, jól kitágult a gyomra, és most már tényleg nem lesz elég a kolosztrum, nem lesz türelme a babának kivárni, míg megindul a tej rendesen. Az lett volna a megoldás, hogy igen, hagyod nonstop ott lógni 3 napig, és akkor szépen megindította volna magának.

2021. aug. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!