Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám lelkileg is...

Hogyan tudnám lelkileg is elengedni a szoptatást?

Figyelt kérdés

Sajnos rettenetesen megcsappant a tejem mennyisége, hiába a szaporító fejés, hetek óta ez a helyzet. Mint utólag kiderült egy betegség áll a hátterében.

7 hónapig az anyatej és a cici volt a mindene a gyermekemnek. Aztán szépen elkezdett enni püréket, néha darabosat is.

Eközben a tejem folyamatosan csökkent, semmi szaporitó “fortély” nem vált be. Már csak a jobb mellem termel, kb 20-30ml-t tud kiszívni belőle a babám.

Így pótolnom kell tápszerrel, sőt több a tápi már. Napközben ez jól is működik, viszont az éjszaka ébredésekkor csak cicin tud vissza aludni.

Nekem pedig megszakad a szívem, hogy nem tudom biztosítani számára a tejet :(

Agyban fel fogom, hogy a babámnak az a jobb ha tele a pocak, és jól lakva sokkal vidámabb.

Viszont belül marcangolom magam. Van valakinek hasonló tapasztalata? Hogy sikerült végül lelkileg is elengedni a szoptatást?

Ki hogy oldotta meg az éjszakai tápszerezést?



2021. szept. 5. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Gondolj arra, hogy az első 6 hònapban, mikor kizaròlagos szoptatàs ajànlott, akkor volt elèg tejed. Ez rengeteget szàmìt a babàdnak!! Az a 20-30 ml, is, amit mèg termel a melled. Minèl kevesebb a tej , annàl koncentràltabban tartalmaz ellenagyagokat. Cumizàsra akkor is hasznàlhatja, ha nem eszik belőle.

A betegseged, ami miatt megcsappant a tejed, nem kezelhető?

Èn vagy előre csinàlnèk egy adag tàpszert, amit a hűtőben tartanèk, ès mikor kèri akkor melegìtenèm, vagy csak a port mèrnèm ki előre, hogy ne èjjel, mikor a kicsi ehes, akkor kelljen sokàig az időt hùzni.

Mennyire gyakran eszik èjjel? Ha ritkàn,akkor lehet, hogy el is hagyja. Mèg az is lehet, hogy èjjelre a komfortszopi is elèg lesz neki.

Ha nagyon gyakran eszik èjjel, akkor akàr cumisüveg melegìtőben az àgy közeleben is tarthatod a következő adagot, ès ahogy megette, bekèszìtheted a következőt.

2021. szept. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Egyebkènt mennyi idős, es honnan tudod, hogy memmyit eszik?
2021. szept. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Attól még, hogy tejed nincs annyi, még nyugodtan cumizhat a babád, amikor megnyugvásra van szüksége. Megeteted tápszerrel, utána pedig mehet a cici, feltéve, hogy a betegség, vagy a kezelésre szolgáló esetleges gyógyszer nem okoz gondot. Az én kétéves lányom még mindig szopik, pedig mindent eszik, szóval inkább erre a meghitt együttlétre vágyik. Szerintem nálatok is inkább ez az elsődleges már a szoptatás során, nem pedig az, hogy az anyatejjel kapjon meg minden fontos tápanyagot.


Én egyébként három hónapos koráig nem tudtam szoptatni rendesen, mert a hormonális változások miatt nem volt tejem, így addig tápszerrel oldottuk meg*. Amikor éjjel kelt, kómásan kitámolyogtam vele és gyorsan bekevertem egy adagot. Az nem oszt, nem szoroz időben. Nálunk inkább az a nehéz, hogy babakorától fogva rossz alvó, az első hónapokból főleg az maradt meg, hogy a nappaliban ülök vele egy széken sírva, amiért eltulajdonította a testem :'D


Úgyhogy ne aggódj, nem leszel rossz anya, vagy kevésbé nő attól, hogy történetesen nem anyatejet kap a gyerek. A fontos inkább az, hogy te kiegyensúlyozott legyél, akkor tudsz igazán örülni a családotoknak, a csodaszép, egészséges babádnak.


*Pedig igazi szoptatás-fetisiszta gyerekorvosunk van, de szerencsére egyáltalán nem volt erőszakos sem ő, sem a védőnő ezzel kapcsolatban, nem helyeztek rám nyomást, viszont sok érzelmi támogatást és tanácsot kaptam. Kívánom, hogy téged is ilyen emberek vegyenek körbe.

2021. szept. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

A mai tápszerek már sokkal jobbak, plusz az első 6 hónap tejcsizés is megvolt, szóval megkapta a kellő védelmet. El kell fogadni, hogy véget ért a szoptatós korszak.

Amúgy facebook-on van egy csoport a "Szoptatási tanácsadás-kérdezz felelek", talán ők tudnak tanácsot adni, szakértők is vannak közöttük és hasznos kalauzok.

2021. szept. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Ennyire unatkozol, most komolyan? Marcangolod magad?... 😃
2021. szept. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen csajok! :) tudom ez egyébként sokaknak nem könnyű nem csak én járok ebben a cipőben.

9 hónapos már. Éjszaka pedig 2-3x ébred, de mondjuk, ha laktatóbb vacsit kap, akkor 1x. Hatalmas mozgasfejlodesben van szóval lehet amiatt ébred, csak eddig tok jó volt, mert cicin rögtön vissza aludt. Ezért félek, hogy esetleg amíg elkészül a tapszer mekkora sírás lenne :)

Egyébként nekünk is nehezen indult a szoptatás. Azt senki nem mondta nekem korábban, hogy a szoptatás nehezebb dolog, mint a szülés :)

2021. szept. 6. 02:19
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Bocs, hogy nem vagyok túl megértő. 9 hónapos! Semmi baja nem lesz ha már nincs tejed, 6 hónapos korig "fontos" az anyatej. Szerintem ez inkább a te igényed, mint az övé, hogy mindenáron szoptatni kell, mert attól vagy jó anya. A tápszer kb. 1 perc alatt elkészül. Igen, lehet 1 percet bőgni fog, újszülött babák is kibírják, nem minden anya tud szoptatni.
2021. szept. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig cicin rögtön visszaaludt, akkor valószínűleg nem az éhség a problémája.
2021. szept. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Már nem is hiányolja a cicit, sem éjszaka sem napközben :) valóban gyorsan elkészül a tápszer, éjszaka így még többet alszik és sokkal kiegyensúlyozottabb :)

Köszönöm a válaszokat :)

2021. okt. 2. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!