Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellgyulladás lenne?

Mellgyulladás lenne?

Figyelt kérdés

Szoptatom a 4.5 hónapos fiamat ma reggel arra keltem,hogy egyik cicim iszonyúan fáj egyik oldalt ahogy mozogtam még rosszabb volt ráadásul hason aludtam,lehet az miatt van az egész. Rátettem cicire ki is szívott belőle 170 et picit megkönnyebbültem de ugyan annyira fáj azon a helyen. Ráz. Hideg kicsit remeg a kezem megmértem a hőmet csak 37.2 nem is érzem jól magam,kicsit gyengének érzem magam.

Ilyen a mellgyulladás?

Mivel péntek van érdemes felhívni a háziorvost? Tudom,hogy fejni kell és gyakran cicire tenni de normális hogy nem vagyok jól és hőemelkedésem van?


2021. okt. 15. 08:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen. Marhára fájt.

Sokat kell ciciztetni abból a melledből ami fáj és közben próbáld meg maszírozni.

Nekem a védőnő ajánlotta ezt a módszert. Azt mondta, hogy előfordul, hogy elzáródik a tejcsatorna.

Eddig kétszer fordult elő nálam.

2021. okt. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen ez lehet mellgyulladás. Jól írja az első. Sokat szoptatni és nagyon óvatosan maszírozni. Nekem azért kellett jópár nap mire nem fájt már. Jobbulást!
2021. okt. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tegyél rá meleg borogatást, utána fejd le vagy tedd mellre a babát és közben óvatosan masszírozd. A baba álla a csomó felé nézzen.

Nekem volt tejkövem is. Ez szintén okozhat feszülő, fájó csomókat. Onnan lehet észre venni, hogy a mellbimbón egy pici fényes fehér pötty van. Olyan, mint egy pici kő. Óvatosan kiszedtem és azonnal spiccelt a tej, meg is könnyebbült a mellem.

Egyszer pedig csak úgy sikerült “kiszednem” a csomót, hogy beálltam a forró zuhany alá és szappanos kézzel óvatosan masszíroztam és közben fejtem.

2021. okt. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, nekem lázam volt. De nem mentem orvoshoz. Sok szoptatás és el is múlt pár nap múlva.
2021. okt. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Fuuuu, a tejkő ritka alattomos egy dolog, én kb. reflektorfény mellett vettem csak észre a kis fehér grízszem-szerű kövecskét, fertőtlenített tű végével piszkáltam ki és spriccolt a tej, azt a megkönnyebbülést...leírhatatlan.

Alaposan nézd át a fájós oldali mellbimbót, nagyon tüzetesen.

2021. okt. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Voltam orvosnál ő szerinte bőrgyulladás valami kórokozó bekerülhetett mert hogy nincs csomo és nem kimondottan feszes de mas mint a masik. De azóta már kétszer szopott...

eléggè fáj meleg és piros az a rész. Viszont kaptam antibiotikumot azt mondta nehogy orbanc legyen belőle hát jól megijesztett, úgy hogy beszedem viszont gyerekorvos szerint nem szoptathatok azzal a gyógyszerrel.

Dalacin. Az én háziorvosom szerint igen, nos inkabb nem szoptatok fejek. Nem kockáztatok.

Nagyon szèpen köszönöm a válaszokat. Jelenleg 38.8 ig ment fel a lazam most magától lement 38!ra.

2021. okt. 15. 11:40
 7/12 A kérdező kommentje:
Lehet várok estig a gyógyszerrel merr most mar csak 38 a làzam es picit jobban vagyok...csak ezzel az orbànccal megijesztett a doktornő. Meg olvastam tályogot is... na az sem kéne. De éjszaka mèg nem volt semmi reggel fél 6 kor meg úgy fájt és nem volt kimondottan becsomósodva, viszont hason aludtam 😭
2021. okt. 15. 11:55
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, találtam neked egy idevágó kérdést, mely alapján megfontolandó lenne egy másik hatóanyag tartalmú antibio (amellett, hogy a dalacin sem az ördögtől való a lactacia.org szerint).


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopt..


Legjobbakat kívánom! 😊🙏

2021. okt. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Esetleg még szoptatási tanácsadóval is konzultálj:


[link]

2021. okt. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Penicilin érzékeny vagyok így más választása nem volt a drnőnek mert rákérdeztem.

Mikor várható javulàs? Lement teljesen a lázam és most megint kezd felmenni, még mindig piros ott a bőr ahol fáj de nem csomós.

2021. okt. 15. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!