Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8 hónapos anyatejes babám nem...

8 hónapos anyatejes babám nem fogad el semmilyen folyadékot csak az anyatejet. Nem tud cumisüvegből inni, vagy ha tudna sem akar, mert csak játszik vele, harapdálja. Ez baj lehet? Kell neki mindenáron plusz folyadék?

Figyelt kérdés
Még egy étkezést sem tudtunk kiváltani, minden etetés után még igényli a tejet, akár kevesebbet vagy többet eszik.

2021. okt. 23. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Miért kéne cumisüvegből innia? Pohárból itasd, pici vízzel.
2021. okt. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam már többször pohárból is vízzel, valamint babateával is. Egyenlőre nem haladunk. Igazából tényleg az érdekel, hogy egyenlőre az anyatej fedezheti-e még az elegendő folyadékmennyiséget. Persze továbbra is próbálkozom, valamelyik előbb-utóbb csak beválik.
2021. okt. 23. 12:52
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Ha még csak kóstolgat és nagyrészt anyatejes, akkor nincs szüksége még egyéb folyadékra. Bőven elég, ha minden étkezés után megkínálod, gyakoroljátok a pohárból ivást. Ha eddig nem ivott cumisüvegből, akkor most már kár lenne rászoktatni. Nagyon hamar és nagyon ügyesen megtanulnak pohárból inni, én is mindkettőnél egyből pohárral kezdtem a hozzátáplálásnál, mert egyik se látott korábban cumisüveget még messziről sem
2021. okt. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Az anyatej 97%-a viz, ha van belole boven, akkor en ugy tudom, nem gond. Ha szilardbol megeszik 2-300 g-ot, onnantol erdemes kinalni vizzel, en mindig kitettem neki, 10 honaposan kezdett csak iszogatni belole minimalis mennyiseget. Mar 5 eves :)
2021. okt. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyin szépen köszönöm a kedves és megnyugtató válaszokat. Még pár naposan ügyesen használta a cumisüveget, amíg nem ment a szoptatás, de aztán 100% anyatejes lett és jött a cici. Nem gondoltam volna, hogy a cumisüveg használatát így elfelejti. De akkor mindenképp pohárral próbálkozom. Sajnos a kóstoltatás még egy káosz. Egyszer képes megenni 200 gramm főzeléket plusz utána cici, máskor meg a száját sem nyitja ki és csak a szoptatás jöhet szóba, ezért sem voltam tisztában, miből mennyit és hogyan. De így már teljesen világos. Még egyszer is köszönöm, szép napot Nektek! :)
2021. okt. 23. 13:47
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, az később is így lesz :D Egyik nap mindent megeszik, amit elé raksz, másik nap nem érted, hogy nem hal éhen :D
2021. okt. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bíztató! 😅😀
2021. okt. 23. 18:47
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, nekem sem fogadta el a cumisuveget igazan egyik gyerek sem, en Nuk Magic Cupbol kinaltam oket.
2021. okt. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ó, de szuper. Pont hasonlót terveztem beszerezni. Nagyon köszi!! ☺️😀
2021. okt. 24. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!