Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kell használni helyesen...

Hogyan kell használni helyesen a kézi mellszívót?

Figyelt kérdés

4 napja szültem, a 2 nap tele lett a mellem tejjel, a baba állandóan szopik amikor csak szeretne, utánna nyugodtan alszik is.

De sajnos kisebesedett a mellbimbóm mivel még meg kell tanuljam hogyan szoptassam helyesen.

A mellem is megkeményedett és fáj, nehéznek érzem, mintha piros foltok lennének rajta. Ma vettűnk kézi mellszívót és fáj a használata. Alig tudtam pompálni mert még soha nem csináltam ilyet. Meddig tart a leszívás? Mennyit érdemes szívni? Hányszor egy nap? Továbbra is szeretnék szoptatni ezért mondta valaki hogy miután evett a baba azt a mellett kell leszívni.

Normális hogy fáj? Hogyan helyezzem rá?


2021. okt. 26. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lenne kézzel fejni(szerintem az kíméletesebb)!!A sebre nagyon jó a Lansinoh krém!Idővel megedződik a melled,ne add fel!
2021. okt. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkét gyerekemnél így jártam. Kisebesedett és nagyon fájt. Nekem az vált be, hogy pár napig bimbóvédővel szoptattam, addig a seb tudott gyógyulni. Meg így kevésbé fájt. Pár nap és helyrejött. Aztán fájdalommentes lett a szoptatàs.
2021. okt. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg azt kifelejtettem, amit az első írt: krém. Sokat segít!
2021. okt. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Ha piros folt van rajta, fáj, érzel benne csomót az mellgyulladáshoz is vezethet. Könnyen kialakul az első időszakban mikor még nem tanulja meg a baba a helyes technikát vagy nem szívja ki teljesen a mellet.

Ilyenkor mindig azzal a mellel kezd az etetést amelyik fáj, ürítse ki minél jobban, ha marad benne azt mellszívóval szívd le. (Kézzel óvatosan, nehogy összetörd a tejcsatornákat, van videó a neten a helyes technikáról).

Ha nem akarsz félretenni tejet mondjuk a fagyasztóba mindig megkönnyebbülésig szívd, ha mindig teljesen leszívod a tested azt fogja hinni, nem elég a babának és egyre többet fog termelni.

2021. okt. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2021. okt. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban nem volt védőnő/szoptatási tanácsadó? Hozzánk minden nap jött egy nő és elmondott mindent. Sajnos a mellbimbó fájni fog kezdetekben, nekem pl.véresre repedezett de valóban a Lansinoh egy csoda. Pár nap vagy 1-2 hét és elmúlik. Még azt is mondta a hökgy, hogy anyatejjel be kell kenni a bimbót és hagyni rászáradni. Ezt nem próbáltam, nekem a krém jó volt.
2021. okt. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, azt még lehagytam, hogy szopizás után a maradék tejet le kell fejni mert begyullad a melled és tejlázad is lehet. Addig kell fejni amíg ujjbegynél kisebbek lesznek a tapintható csomók. Sok sikert kívánok!
2021. okt. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!