Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megjósolható kinek lesz sok teje?

Megjósolható kinek lesz sok teje?

Figyelt kérdés

Ha tudok 2-3 évig szeretnék szoptatni, ehhez nyilván sok tej lenne ideális, de nem tudom, hogy sok lesz-e?

Most 20 hetes kismama vagyok és B-s mellem van



2021. nov. 6. 11:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Ezt szerintem nem lehet megmondani. De az biztos, hogy a mell méretéhez semmi köze.
2021. nov. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Várj, előveszem a varázsgömböm...


Mégis honnan jósoljuk meg?


Barátnőmnek ici pici melle van, egy baleset miatt műtötték le neki, elvileg a tejmirigyei 90%at is kiszedték. Most annyi teje van, kipukkad a melle sokszor.


Tesomnak konkretan dinnyéi vannak, 1csepp teje se lett.


Mégis miből lehetne megjósolni?!

2021. nov. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Vannak tenyezok, amik segitik, novelik a valoszinuseget (ezek statisztikai tenyek):

- haboritatlan szules, mindenfele beavatkozas nelkul, kulso gyogyszerek nelkul (oxi, EDA, nem magatol indult szules, vsaszar csokkentik az eselyet, de ezekkel sem lehetetlen termeszetesen)

- minel elobbi otthontartozkodas (lehetoleg korhazba semmenni, vagy ha megis, mielobb hazajonni nyugodt lornyezetbe)

- felkeszultseg a temaban, szakember, szoptatasi segito, akihez az elso napokban, lehetoleg azonnal a szulest kovetoen lehet fordulni (idealis esetbenmar a szuloszoban rateszik a babat, pl. megmutatjak, hogy a melled hogy tedd a pici szajba, hogyan csipd ossze a melled, hogy beferjen a szajaba, hogyan vezesd ra a fejet, hogy reflexszeruen vakuumot kezdjen kepezni, es szopizzon)

- tevhitekkel tisztaban lenni (pl. befele fordulo mellbimboval is lehet szoptatni bimbovedo nelkul)

- ir, pcos, cukorhaztartas zavara csokkentik az eselyet, de ezekkel sem lehetetlen

- igeny szerinti szoptatas, komfortszoptatas (komfortszoptatasbol atlagosan 2 orara van szukseg)

- az elso 6-8 hetben lehetosegszerint nemkap cumit, bimbovedot, cumisuveget


Van meg sok minden, meg ezeket is ki lehet hosszan fejteni, egy bábai szulesfelkesziton ezekrol is esik szo. Ha neked bagyon fontos ez, akkor az otthonszulest is atgondolnam a helyedben, sokkal nagyobb az esely a sikeres szoptatasra.


Az elsonel volt oxi, egyebek, illetve ir-rel es pcos-sal vagyok tunetmentes, de majdnem 3 eves korig szoptattam, es jo nehez volt elvalasztani, volt meg tejem, egy hetig fejtem, mire lecsokkent annyira, hogy mar nemfeszult, mikor abbahagytuk.


A kisebbiknel semmilyen beavatkozas nem volt, majdnemotthonszules lett, vegul ambulans szules volt, azonnal mellre kerult, mig az elsonel cukros vizezes volt, mert meg a 2. nap semszopizott. A kicsit 2 eves kora elott elvalasztottam 2,5 hete, de meg mindig napi kb. 100 miliket fejek.

2021. nov. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. nov. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Remélem csak.hülyeségből írtad ide a kosár méreted, és nem.azért mert azt hiszed a kèt dolog összefügg
2021. nov. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Tejmirigyeken (genetika) és technikán sok múlik.

Tedd meg, amit tudsz.

Szülés után beszélj tanácsadóval. Hallgasd meg, hogy a te melleiddel, babáddal, helyzeteddel mit lehet kezdeni, hogy sokat tudjon a baba szopizni. Mert pl. hiába van sok tejed, ha nem tudod jól mellre rakni, mert nincs tapasztalatod.

A többi nem rajtad múlik.

2021. nov. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
61%
Max a teheneknèl
2021. nov. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Lll.hu itt olvasgathatsz előre. És akkor olyan sok meglepetés majd nem ér, ha jön esetleg egy mellgyulladás vagy egy növekedési ugrás, vagy ha rossz lenne a technika. Sok sikert!
2021. nov. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Még a sok tej se feltétlen garancia a hosszú szoptatásra. Nekem volt még bőven, de egyszerűen már nem akart szopizni 11 hónaposan, még 2 hónapig fejtem neki, aztán szép lassan elapadt, mert azért fejni nem tudtam elégszer.

Nekem is B kosaras van amúgy... semmit nem jelent.

2021. nov. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Császárral szültem. Nagyon rosszul voltam utána, el is kékültem órákra.

Egyik rokonom se tudott szoptatni, csak pár hétig. Se nagymamám, se anyám, se a testvérem.

Nagyon stresszes volt a szülésem.

Semmi esélyem nem volt a szoptatásra.

A mellem átlagos, de kisebb volt sokkal szülés előtt.

Mégis szoptattam 2 évig úgy, hogy már 8 hónapos terhes koromtól folyt a tejem.


A gyerekem is beteg lett 3 hetesen, rengeteg idegesség és stressz volt abban a 2 évben. A fél országot bejártuk kórházakba 3 éves koráig.


Mégis, semmi, de semmi nem vette el a tejemet.


5 éves lett, mire teljesen elapadt a tejem.


Hidd el, én se hittem el. De a védőnő sem.. :) (jó értelemben)

2021. nov. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!