Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lefejt tejjel etetni a babát...

Lefejt tejjel etetni a babát - mit kell tennem, hogy növeljem a tejmennyiséget?

Figyelt kérdés

Babámat egy hete lefejt tejjel etetem. Sajnos cumizavaros lett, egy hétig próbálkoztam visszaszoktatni cicire, de feladtam, mert nagyon megterhelő volt és semmi hasznát nem láttam. Nem akar cicizni és kész. Viszont továbbra sem szeretnék tápszerre áttérni, így fejem a mellem, napi 6x, egy hete. Viszont úgy vettem észre, hogy csökkent a mennyiség így a hét végére, már nem tudok lefejni annyit mint korábban.


Mi a legjobb megoldás arra, hogy ne apadjon el, illetve tudjam továbbra is anyatejjel táplálni? Fejjek még ennél is sűrűbben? Hallottam a horrorfejésről, de nem tiszta, meddig és mikor kell csinálnom.


Köszönöm ha megosztjátok velem a tapasztalaitokat.



2021. nov. 7. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
A legjobb módszer? Kitartani és visszaszokatni a cicire. Annál jobban semmi nem üríti, ingerli a mellét és szaporítja a tejet. Ha ez neked megterhelő akkor jobb ha beletörődsz hogy tápszeres lesz
2021. nov. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Nekem a védőnő mondta, hogy a gép sosem adja azokat az ingereket a cicinek, amitől fenntartható a tejtermelés. El fogsz apadni csak géppel.

Én is fejtem, az enyém eleve vegyes étrendű volt. A pótlás miatt nem szaporította fel a tejem.

Én eleve a lansinoh cumiját vettem ami utánozza a cicit. Minden etetést cicivel kezdtünk akkor is ha nagyon nem akart szopni. A végén, megtanultam kézzel fejni és fejtem egy két csöpp tejet, vissza raktam a picit a cicire. Hosszadalmas etetések voltak, de a 7. hêt után belejöttünk.

2021. nov. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj bimbóvédővel szoptatni, az hasonlít a cumisüveg cumijára, és ugyanazok az ingerek érik a melled. Utána eltudod hagyni majd a bimbóvédőt.
2021. nov. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb lenne szoptatàsi tanàcsadò segìtsègèvel visszaszoktatni mellre. De mìg csak fejsz, addig napi 8-12 fejès egy ilyen pici babànàl szüksèges.
2021. nov. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel. Sokkal kényelmesebb mint fejni 0-24ben.Kérj segítséget . Gratulálok az eddigi kitartásodhoz ,szuper vagy. Hajrá
2021. nov. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

detto ugyan ez a helyzet nálam is. mindennel probalkoztunk szoptatasi tanacsado stb, semmi nem jott be, de en szoktam mellre tenni, ha nem is minden etetesnel de naponta parszor rakerul.


szerintem a 6 fejes keves, legalabb 3 oranketn ennie kellene (ha nem kell magatol akkor keltsd fel) minimum 8-nak kellene lennie. egyszerre csak egy cicit fej mintha szoptatnal kovetkezo etetesnel a masikat.


nalunk is volt 2-3 nap amikor kicsit kevesebb volt de visszajott. ilyenkor erdemesebb surubben fejni (max lefagyasztod) akar 2 orankent is hogy stimulalva legyen. figyelj mennyit iszol (a tul sok sem jo) illetve a kalcium bevitelre.

2021. nov. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van olyan hogy szaporító fejés. Olvass utána
2021. nov. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!