Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hónapos szopizós kisfiam...

6 hónapos szopizós kisfiam pár napja megint egy-két óránként kel éjjel cicizni, ez lehet a növekedési urás miatt?

Figyelt kérdés
Ha igen,meddig fog tartani? Nagyon fárasztó! (betegség jele nincs,fogzás miatt sem lehet mert van már és a környezetében sem változott semmi)
2008. dec. 13. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is voltak aktívabb időszakok. Örülj neki Tudom, hogy fárasztó, de az éjszakai szoptatáskor táplálóbb a tejed is. Én 17 hónapos korig szoptattam. Ha Később problémád lesz a szoptatásssal, nyugodtan írhatsz az e-mail címemre is.
2008. dec. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

szia, kap már mást enni??ha éhes nem lehet akkor én leszoktatnám erről...semmiképp nem etetném meg ha súlya is megfelelő megha eszik eleget nappal, hanem éjjel kis vizet adnék neki....mi 4 hósan kezdük hozzátáplálás, utána még kelt volna fiam de dokinő mondta h ekkora(8900gr!!)kisfiú nem lehet éjjel éhes...s kétszer kelt még utána vizet adtamneki, aztán rájött vizért nem érdemes kelnie, s azóta nem is kel fel....muszály néha kicsit keménynek lenni

2 éves manó anyuja

2008. dec. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az első válaszadónak köszönöm, írni fogok majd privátban is!!!

A második válaszadónak írnám,hogy nem azt kérdeztem hogyan szoktassam le róla,hanem azt,hogy a növekedési ugrástól lehet-e! Nem fogok keménykedni a szemem fényével, eddig sem adtam neki vizet, ezután sem fogok. Én az anyatejre esküszöm és amíg kéri,azt fog kapni. Csak annyit írtam,hogy fárasztó,de tudom,hogy ez a dolgom és nem esik nehezemre. Ha pedig nem hallottál még a növekedési ugrásról és nem tudsz a kérdésre válaszolni,akkor inkább ne válaszolj!

2008. dec. 13. 14:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem ciciztess nyugodtan ahogy ő kívánja.A lányom is ilyen volt, és voltak az ő életében is ilyen ugrásszerű változások.Azt olvastam valahol, hogy a 6.hét és a 6. hónap a változó hónap.Nálunk is az volt.onnantól kezdve 2 éves koráig 3 óránként cicizett éjjel.Pedig 1évtől már napközbe rendes kaját is evett.És akkor mondta azt hogy elég, végre szeretnék aludni egy teljes éjszakát.De neked ez még messze van, szóval kitartás.
2008. dec. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,kitartok!!! Végre valaki,akinek nem esik nehezére éjjel szoptatni. :)
2008. dec. 14. 09:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is vannak néha ilyen kiugrások :) Pár napig van egy plusz szopi éjszaka, aztán megint visszaáll minden a régibe.

Sokan ajánlottak, hogy szénhidráttal dúsított tejpépet adjak neki este, de én inkább felkeltem szoptatni. Tényleg fárasztó ilyenkor ez a pár nap, dehát megéri:)

Kitartás, szerintem ez nálatok is csak átmeneti! :D



(tudom, hogy fáradt vagy, de hidd el, hogy itt mindenki segíteni akar )

2008. dec. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!