Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azt hallottam, hogy a kórházba...

Azt hallottam, hogy a kórházban 48 óráig a szülés után nem lehet mellszívót használni, miért?

Figyelt kérdés
Illetve azt is hallottam, hogy csak kézit lehet, elektromosat nem. Mi az oka? A mellből a maradék tejet nem kell kifejni? A szülés után máris szoptatni kell, mi van, ha órákig, fél napig, 1 napig nem indul be, addig mit kap a baba?

2021. nov. 24. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne használni?
2021. nov. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Az első pár napban alapvetően az lenne a helyes, ha a babát tennéd mellre a mellszívó helyett. Mellszívó max. akkor kell, ha annyira sok tejed lesz, hogy begyullad a melled, de az általában nem az első 48 órában történik meg, a többségnek akkor még meg se jön a teje.



Másrészt, kit érdekel, mit engednek és mit nem? Nem téphetik ki a kezedből a mellszívót, nem óvodában leszel, ahol félni kell az ovónéniktől. Ha használni akarod, használod és kész.

2021. nov. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Ezt még nem hallottam. De ha a baba nem tudja kiszívni a tejet, akkor a mellszívóval kisebb az esélye. Illetve ha nem indul be egyből a tej, akkor sokszor kell a babát mellre tenni, mert az a leghatásosabb inger a mell számára.
2021. nov. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen felesleges a mellszívó a szülés után.

Az újszülött gyomra az első napban kb.cseresznyemag nagyságú. Ekkora gyomorba pont elég az úgynevezett kolosztrum. A kolosztrum pár csepp, de nagyon sűrű előtej. Az újszülött gyomra minden nap egy picit nagyobb lesz. A tejbelövellés szülés után 3-4 nappal várható. A baba annyi zsírtartalékkal jön a világra, hogy ne okozzon problémát, ha 3-4 napig nem kap annyi tejet, amivel jól lakik. A legjobb tejszaporítás maga a szoptatás. Ezért jó a rooming in, amikor egyetlen percre sem viszik el a babát az anyától. Rooming in esetében gyakorlatilag folyamatosan mellen lehet a baba, a mell folyamatosan kapja az ingert.

Ezért nem a legelőnyösebb megoldás a tápszeres pótlás az első pár napban. Ha jól lakik a baba, akkor nem fog küzdeni a szopizással. Ha a baba elveszíti a születési súlyának a 10%-át, és még mindig nem történt meg a tejbelövellés, akkor indokolt lehet a tápszeres pótlás. De lehetőleg ezt se cumisüvegből, hanem svéd itatópohárból vagy kanálból.

Nincs olyan, hogy szoptatás után kiürül a mell. A tej kb.80%-a szoptatás közben termelődik. A "maradékot" akkor érdemes kifejni, ha fáj tőle a melled vagy ha tejleadó szeretnél lenni.

2021. nov. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Ne tegyetek kijelentéseket, ha nincs tapasztalatotok mindenben.

Nekem a tejbelövellés szülés másnapján megtörtént. Háromszorosára duzzadt a mellem, az egész mellkasom úgy feszített, hogy alig tudtam mozogni, rettenetesen fájt, ha hozzáért bármi, sírni tudtam volna. Meleg vizes zuhany nem segitett, a nővérke "gyengéd" masszírozásától azt hittem meghalok. Behozattam az elektromost, annyit fejtem, hogy ne fájjon annyira. Jott is bőven, babám is szopizott rögtön. Ő volt az osztalyon az egyetlen aki nem fogyott a 3 nap alatt :D azóta is szopik, 2 éves.


Szóval, van az a helyzet amikor muszáj és nem mindenkinek később lesz teje..

2021. nov. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5-ös, én úgy fogalmaztam, hogy "általában", a következő meg úgy, hogy "ha".


Minek veszed fel?

2021. nov. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz és azzal sem értek egyet, hogy nem kell a mellszívó. Az én babám a PIC-re került, ahol azt mondták, hogy amint lehet, vigyek be tejet neki, így nekiálltam gőzerővel fejni. Ha nincs bent a fejőm, órákkal később tudom kezdeni. Simán sikerült azzal is beindítani a tejet, persze ez lehet egyéni adottság, nem tudom. Szóval én azt mondom elfér a táskában és van az a szituáció, amikor igenis fontos fejni hamar már.
2021. nov. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na jó. Kérdező. Ez nem börtön. A saját tested. Ha akarsz használsz, ha akarsz nem. Ha akarsz szoptatsz, ha akarsz nem. Ajánlásokat tehetnek, de hagyjuk már a nem lehet. Mert mi lesz? Hazazavarnak?
2021. nov. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, hasznosak mind. Nem szültem még, csak sokat hallottam a határozott csecsemősökről, meg szabályokról, meg üvöltöző kórházi gyerekorvosokról...persze, tudom, nem mindenhol van ez. Első babásként sokmindent csak hallomásból tud az ember, az, hogy 1-2 ismerős kismama mit hogyan élt meg egy dolog, de itt többen vagytok, több tapasztalatot leírtok.
2021. nov. 30. 09:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Világos. Én azt javasolnám, hogy arra felé nézz, amerre menni szeretnél. Ha Te szoptatni szeretnél, akkor ne agyalj azon, hogy mi lesz ha nem sikerül, vagy ha nem úgy sikerül, ahogy elképzelted. Arra koncentrálj, hogy szoptatni fogsz és kész. A többi tényező mellékes. Mindig az adott helyzetre keress megoldást.

Az egészségügyi személyzet alapvetően azért van ott, hogy segítsenek neked és a babádnak. Próbálj meg így hozzájuk állni. Jót akarnak és a legjobb tudásuk szerint dolgoznak.

2021. nov. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!