Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem sárgás az anyatejem?

Miért nem sárgás az anyatejem?

Figyelt kérdés

Már 6 hete szoptatok, eleinte sárgás volt az anyatej de már egy ideje nem az hanem fehér héha vizes hatású. A kisbabám szépen gyarapodik egészséges. Néha kap pótlást is, de nem annyit hogy ráfogjam a szép fejlődést.

Mivel a tej nem sárga mint az interneten sok anyatol lattam, attól még ugyan olyan tápláló? Nem a színe határozza meg ugye?


2021. dec. 6. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Ez normális. Csak eleinte olyan sárga, pár hét után már kifehéredik. Azon se lepődj meg, ha kicsit kékesnek tűnik. Ugyanolyan tápláló, ne aggódj.
2021. dec. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
mekkora a mell méreted ? nem a melltartó szorításától van . ? nekem amiatt volt furcsább .
2021. dec. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

2-es, takarodj mar. Nyilvan valami perverz kisfiu lehetsz, kulonben tudnad, hogy semmi koze se a merethez, se a melltartohoz.


Kerdezo, miert kap potlast a babad, ha van eleg tejed? Ugye nem a szine miatt? Csak mert ez normalis.

2021. dec. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Az anyatej az első pár hétben az előtej (colostrum) miatt sárgás.

[link]

Később opálossá válik. Napszaktól és az elfogyasztott ételektől is változhat a színe.

Nincs hatással a tápértékére.

2021. dec. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Az enyém is fehér, csak az elején volt sárga.
2021. dec. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha elmegyek itthonról és nincs idő fejni vagy néha napján nem lakik jól kap egy kis pótlást. Nagyon szokott sírni mikor éhes
2021. dec. 6. 15:57
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Megnyugodtam hogy nem muszáj sárga legyen.
2021. dec. 6. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!