Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki abbahagyta a szoptatást...

Aki abbahagyta a szoptatást és inkább tápszerezett, a férjetek támogatta a döntéseteket?

Figyelt kérdés

Szeretném anyatej helyett tápszerrel etetni a kisbabám, mert bármit eszek (jóformán már csak kenyeret meg vizet), a babámnsk fáj a hasa. Fájdalmasan sír, ami már engem is nagyon megvisel. És utána keresi a cicit, amit szívem szerint nem adnék neki, de azt sem akarom, hogy éhezzen. Akkor vagyok a legnyugodtabb, ha a sírásba belealszik evés nélkül. Aztán felkel és gyomorgörccsel szoptatok.

Ennek ellenére férjem nagyon a szoptatást erőlteti. Egyrészt anyagi szempontok miatt, másrészt mert tejem van. Nekem sem a szoptatással van bajom. Két nagyobb gyerekemet igény szerint szoptattam sokáig. Csaknez így kínlódás mindenkinek.


2021. dec. 6. 15:16
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
67%

És mi a garancia, hogy a tápszer mellett nem fog fájni a hasa?

Én nem önszántamból váltottam, súlyos reflux miatt fogyott, semmilyen sűrítés nem vált be anyatej mellé, a sok stressztől pedig fejni sem bírtam, de NEM volt instant megváltás a tápszer sem.

Rohadtul fájt a hasa, betonszéklete lett, a sokadik vált csak be.

2021. dec. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a tápszertől is fájna a hasa. De lehet, hogy nem.

És akkor legalább nem magamat hibáztatnám folyton. Még úgyis hogy nulla értékes tápanyagot eszek. Állandóan az jár a fejemben, hogy akármit csinálok, miattam szenved. Mert rossz neki a tejem.

2021. dec. 6. 15:30
 3/36 anonim ***** válasza:
83%
Tápszeres volt a kisfiam, vagy 5 félét evett, mindenféle csoda módszert, cseppet kipróbáltunk és kicsit sem segített semmi. 3 hónapos korában elmúlt magától.
2021. dec. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk pl azért fájt a hasa, mert folyton nyelte a levegőt, olyan mohó volt. Mikor ez kicsit finomodott, rögtön elmúlt a hasfájása, mert nem volt annyira tele levegővel. Azon a tápszer se segített volna... Tudom, hogy idegörlő a folyamatos sírás, nálunk is megvolt, meg hogy max 30 percet alszol, de ha az étkezésed rendben, akkor lehet, hogy nála is a levegő a gond, az meg idővel javul. Egy esélyt még adnék neki.
2021. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
21%

Nézd erre van a Gaia cseppeket meg espumisan. Az egyetlen amitől fájhat a hasa az a laktóz vagy hüvelyesek. Az hogy semmit nem eszel szimplán butaság. Én adok cseppeket,espumisant és laktózmentes tejet iszom, meg laktózmentes túrót eszem stb. Meg mindig faja hasa, de már nem olyan szinten.Ez tápszer mellett is így van, mert pukizik,böfög.

A gyerek éhesen alszik el és te csodálkozol hogy sír amint végre cicizhet?

Használd a cseppeket,altasd hason és egész amikor kívánja a tejet. Ne egyél laktózos dolgokat vagy huvelyeseket, megjegyzem MINDENRE van laktózmentes verzió. Nem kellvizen és kenyéren élned. Szegény gyerek, hogy ilyen buta anyja van. Mit szól ehhez a védőnő és a gyerekorvos?

2021. dec. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
88%

Én 1 hétig szoptattam

Őszintén én nem is nagyon akartam.

Nekem ez nagyon "idegen" volt

1 hetes korában már tápszereztem

A párom nem szólt bele tulajdonképpen

Ettől függetlenül nekünk is hasfájós volt 1 hónapig de a biogaia és a szélcső segített.

Most már minden rendben :)

Én nem bántam meg hogy tápszeres.

2021. dec. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
89%
A hasfájás is elmúlik egyszer és ha van tejed én nem adnám fel a szoptatást és a tápszer pénzt meg költeném hasznosabb dolgokra. Ennek ellenére, ha te lelkileg jobban leszel ettől, akkor csináld. Az én férjem támogat általában, ha nem is ért egyet, de pl itt, ahol élünk nem jár támogatás a tápszerre, teljes áron megvenni meg lett volna pénzünk, de hála istennek, hogy volt tejem és kitartottam. Aztán kb 3 hónaposan megszűnt a hasfájás. 🙂
2021. dec. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
91%
Hát próbáld ki. Hallgass az ösztöneidre. Nem mindig hülyeség. A férjed meg csak ne szóljon bele, ahol havi 20ezren múlik bármi is oda meg eleve nem szabad szülni.
2021. dec. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
0%
probald meg a rugalmas hordozókendot, jokat aludt rajtam fiam, vagy az adamo hintat. 3 honapos korara elmulik. Mi is megszenvedtuk, de eszembe nem jutott volna, hogy tapszereztessem. Nem kell koplalnod, csak elapad a tejed tole.
2021. dec. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
10%
Én nem értem miért idegen a szoptatás? Igen az első hét késtz szenvedés, mert be kell állnia a cicinek,de utána teljesen természetes dolog és ennyi erővel a pelenkázás is idegen, a büfiztetés, a takony kiszívása stb. Azt értem ha nincs elég tej vagy elapad és ezért tápszerezik,de amikor csak azért mert "nincs kedvem" akkor minek szül az ilyen, ha ezt az alap dolgot nem tudja elfogadni legalább 3 hónapig? Nem a világ vége és ennél sokkal több kínlódással fog még járni a gyerek fogzás, nátha stb.
2021. dec. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!