Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt köztetek olyan aki...

Volt köztetek olyan aki szoptatás alatt kevesebb kiló lett mint a terhességet megelőző súlya? És ha igen, mennyivel?

Figyelt kérdés
2021. dec. 23. 22:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Én kilenc kilóval lettem kevesebb mint a teherbeesés előtti súlyom, de 20 kilót híztam és kettő gyereket szoptattam. (Kétévest és az újszülöttet).
2021. dec. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És miután leálltál a szoptatással visszaállt a rendes súly?
2021. dec. 23. 23:34
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Nekem, csak 3kg-mal. De ennek szerintem inkább ahhoz van köze, hogy eredetileg fizikai munkát végeztem, ami miatt nagyon izmos voltam. Ebből az izomtömegből mehetett le valamennyi, amióta nem vagyok olyan aktív. A ruhaméretem ugyanaz.
2021. dec. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

2 évig szoptattam, 13kg-t fogytam ezalatt. 70kg-mal kezdtem a terhességet. Azalatt az idő alatt 7-8 kg-t híztam, ami szüléssel és utána közvetlen le is ment.


De a szoptatás alatt nagyon lefogytam

2 év után kb 63-64kg voltam. De nem állt jól, sápadt voltam és sovány, csontos. El kellett telnie utána is még pár hónapnak, hogy egyáltalán tudjak hízni picit.

2021. dec. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Csak pár hónapig szoptattam, addig kb 1-2 kiló ment le, de ahogy abbamaradt, jöttek vissza a kilók. Nyilván az én hibám is volt, de a szoptatás alatt se érkeztem máshogy.
2021. dec. 24. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Igen, sajnos. Terhességeim előtt 52-54 kg voltam (164 cm). Nyolc hónapos lesz a második babám, még szoptatok és most 43 kg vagyok, pedig próbálok hízni. :(
2021. dec. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

78al lettem terhes a fiammal. Mikor szülés után a kórházból hazajöttem ,77kg voltam. 1évig szoptattam, azalatt lementem 68kg-ig. Abbahagytam a szoptatást, kb 4 honap alatt vissza is ugrott.


2 és fél év van a gyerekek közt. Lányommal 77kg-val lettem terhes. Szülés után 72vel jöttem haza, 3 hónapos, azóta a 70et tartom.

2021. dec. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

a várandóságot 65 kg-al kezdttem , 22kg híztam.

Szülés után 9 hónapra lettem 65.

most 11 hónapos 62 kg vagyok, szoptatok, nem tudom meddig lesz fogyás tovább.

2021. dec. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én a második gyereknél fogytam le nagyon 42 kiló voltam az ideális 50-53 helyett (ami helyett voltam 56...). Hamar visszahíztam, amikor már nem szoptattam. (A vicc az, hogy elsőnél meg nagyon sokat híztam, hiába fogyóztam, úgyhogy erre számítottam, még meg is tartottam a nagy ruháimat.) Vizsgáltak egyébként mindenféle ritka dologra is, vagy kéthetente küldtek valami vérvételre, de nem találtak semmit. És még a csokit is gesztenyepürével meg banánnal ettem :) Valószínűleg közrejátszhatott, hogy hozzám képest nagyon nagy lett a gyerek és kétóránként szopott éjjel-nappal. Szóval "megevett" :) viszont sajnos még csontritkulásom is lett. (Az is visszajavult úgy 2 és fél éves korára.)
2021. dec. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
71 kg-val kezdtem a terhességet, 86 kg-val mentem szülni. 18 hónapos a kislányom, még szopizik (persze már nem mennyiségeket) most 65 kg vagyok, de voltam 62 kg is. 186 centisen!!!!! Csúfság. 🤪
2021. dec. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!