Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6-12 hónapos babának kell...

6-12 hónapos babának kell pótlás, ha már alig akar szopizni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy egy éves korig naponta kb.fél liter anyatejre lenne szüksége.

Lassan 8 hónapos babám már nem igazán tart igényt rá. 4,5 hónapos koráig 100% anyatejes volt, majd gyermekorvossal egyeztetve elkezdtük a hozzátáplálást, mivel nem gyarapodott már. (Refluxos) Mostanra 3 étkezés ki van váltva. Védőnő így tanácsolta, mert beszéltem vele is, hogy másfél hónapja a babám nem igazán fogadja el a tejet. Szopizni csak éjszaka hajlandó, napközben max 1-1 percig, de nem eszik mennyiséget. Amikor lemértem az kb.15 g volt. Kanalas ételeket szívesen fogyasztja, de ha belekeverem a lefejt tejet, úgy nem ízlik neki. Fejni már egyre kevesebbet tudok kb. 60-120 ml naponta. Tehát összesen max 200 ml tejet fogyaszt egy nap. Nem szeretném, ha tápszeres lenne, ha eddig nem volt az. Van valami más megoldás?



2022. jan. 7. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Amennyiben a hozzátáplálással elég tejalapút visz be (az anyatejjel összesen), akkor nem kell.
2022. jan. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tejtermék még nincs bevezetve, tejpépet szokott kapni.
2022. jan. 7. 11:53
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

En adnek neki kiegeszitest, valamit. Nem a hizas miatt, hanem amiert alapbol ajanljak, hogy 2 evig kapjon tapszert vagy anyatejet.

Vitaminok, nyomelemek stb. De ez csak az en véleményem.

2022. jan. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Vagyis bocsi, ha van meg anyatej es azt tovabbra is adod neki, ugy nem. Csak ha arrol le szeretned valasztani

Utolso voltam

2022. jan. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
A tejpép tápszer. Ugye tudod? Egyébként pedig beleszámít a tejalapúba.
2022. jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Ha tejpépet kap, akkor be van vezetve a tej. Olvastad már az összetevőket? Van benne tej.

Szerintem nem kell ennyire görcsösen ragaszkodni az 500 millihez. Ha változatosan táplálkozik, és tejpépet is kap, éjszaka szopizik, akkor felesleges neki tápszer.

2022. jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a védőnő, hogy a tejpépben "módosított" tej van, hasonló mint a tápszerben - mondjuk arról nem tájékoztatott, hogy ez gyakorlatilag tápszer 🤷 - vagyis ez még nem számít a tejtermékek bevezetésének...Na most végképp összezavarodtam.🙈
2022. jan. 7. 13:55
 8/8 anonim ***** válasza:
6-12 hónapos csecsemőnek, ha nem szopizik, akkor a szükséges a tápszer.
2022. jan. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!