Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Covid fertőzöttként szabad...

Covid fertőzöttként szabad szoptatni vagy inkább kapjon tápszert?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 honapos, csak anyatejes. Sajnos elkaptam a covidot. A gyerekorvost nem értem el, nem tudom megkérdezni. Ma már kihagytam egy szoptatást, nehezen de elfogadta a tápszer felét. Szoptatott már valaki covidosan?
2022. jan. 18. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, igen. Az anyatejjel kap egy csomó antitestet.
2022. jan. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Derjaderja ***** válasza:
100%
Sőt. A legjobb amit tehetsz. A covidot úgyis elkapja, de így ellenyagot is kap, magas arányban választódik ki az anyatejbe a covid elleni antitest.
2022. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, kell is! Abba ne hagyd! Pont ilyenkor a legfontosabb az antitestek miatt. (Barátnőm egyébként ki is próbálta újszülöttel. A babát nem tesztelték, de ha elkapta, ha nem, semmi baja nem volt.)
2022. jan. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sőt


Ajánlott

2022. jan. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak szabad hanem ajánlott is
2022. jan. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Minden szakirodalom azt javasolja, hogy szoptass ilyenkor. Nyilván ha kórházban lennél lélegeztetőgépen, akkor persze a te jólléted érdekében érdemes visszafogni, de hacsak nem ez a helyzet, jól vagy, bírod, akkor az a létező legjobb dolog, amit tehetsz a babáddal. Ez amúgy igaz gyakorlatilag bármilyen betegségre, az anyatejbe átjutó antitestek a legjobb védelmet és immunerősítést adják a babának.
2022. jan. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten ajanlott
2022. jan. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyira alap (lenne ) tudni, hogy MINDEN betegseggel, kivéve a gombamérgezést nemhogy szabad, hanem kifejezetten ajánlott szoptatni.
2022. jan. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Covidosan szoptathatsz!

Egyèbkènt gombamèrgezèsen kívül (erről meg en nem hallottam eddig) nem lehet szoptatni T sejtes leukèmiàsan (beta sejtes szoptathat ) , kezeletlen (aktìv) TBC-sen, ès ha az anya AIDS-es, ès van elèg tiszta vìz ès elèg tiszta cumisüveg. Ha nem elèg tiszta a vìz, akkor a szoptatàs kevèsbè veszèlyes.

2022. jan. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!