Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha én covidos vagyok és a...

Ha én covidos vagyok és a babám is lázas akkor ne szoptassam mert mégjobban át adom a betegséget? Ilyenkor tápszerezni kellene?

Figyelt kérdés
2022. febr. 2. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem! A szoptatást nem szabad abbahagyni, sőt minél többet legyen cicin, hogy ne száradjon ki.
2022. febr. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Mem, mert a te tested által termelt ellenagyag benne van a tejben.

Könnyebben gyógyul meg, ha szoptatod.

2022. febr. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha beteg vagy, akkor pont át tudod adni az általad termelt antitesteket a szoptatással a babádnak és ezzel segítesz neki. És mivel már ő is beteg, ezért pláne mindegy, nincs olyan, hogy "mégjobban" elkapja. Szoptasd tovább amennyiszer igényli és gyors jobbulást nektek!
2022. febr. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Épp a csapból is ez folyt, hogy legyen az bármilyen betegség, javasolt szoptatni, sőt: ajánlott!
2022. febr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem szabad abbahagyni


Folytatni ajánlott


Nem a tejjel adod át, hanem, amikor gondozod, tejjel antitesteket adsz át neki.

2022. febr. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

A tejjel adod át az antitesteket, nehogy abbahagyd a szoptatást.

Mi a baba 3 hónapos korában voltunk covidosok. A gyerek gyakorlatilag meg sem érezte, 2 napig kicsit bágyadtabb volt. Bármelyik gyerekkori oltás jobban odaverte, mint a covid

2022. febr. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk a kórházban is elmondták anno, hogyha anyuka képes rá fizikailag és nem szed olyan gyógyszert ami miatt ne lehetne, akkor bármilyen betegség mellett lehet és KELL szoptatni, gyakorlatilag a baba immunrendszere fejlődik azáltal, hogy megkapja a szükséges védelmet anyukán keresztül. Úgyhogy igazából jót teszel neki, ha nem hagyod abba szoptatást. :)
2022. febr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Mi is covidosak vagyunk, most lábalunk ki belőle. Nekem is azt mondta a háziorvos, hogy szoptassam tovább nyugodtan a babát, mert az védi. Ahogy már előttem leírták, segít neki leküzdeni a vírust. Nála 1 napig tartott a láz, azóta csak kicsit köhög, de jól van. 8 hónapos. (Nekem viszont elapadt a tejem pár napja, éppen próbálom visszahozni. )
2022. febr. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!