Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás segítség?Többi lent!?

Szoptatás segítség?Többi lent!?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy két hetes babám és sajnos én hülye az elején feladtam a szoptatást.Kovidosként voltam szülni így a korházba leszartak minket nem mutatták meg a helyes szoptatást így eléggé kisebededett a mellem és a tejem se indult be.4napig probálkoztunk utánna tápszerhez nyúltam mert valamit enni kell a babának.Vettem egy elektoromos mellszívót azzal 1nap alatt 80ml tudok csak leszívni azt egy étkezesre szoktam odaadni neki a többi étkezése tápszer.Probálgattam most 2napja,hogy kapja be a cicit és ugorjunk megint neki a szopinak hátha beindul a tejem jobban.De sajnos már nem szívja a cicit,rá kap de nem szívja gondolom megszokta,hogy a cumisüvegből könnyen jön a kaja.Visszafordítható még valahogy ez?Tudnám még vajon szoptatni a babámat?Szoptatási tanácsadó tudna segíteni vajon ezen aki kijön házhoz.Ha valaki hívott már ki tanácsadot le írná kit és,hogy segített e.Nagyon szeretném szoptatni a babámat.Hányszor fejjek a géppel egy nap és mennyi ideig,hogy növelődjön a tej mennyiség?Nagyon rossz anyának érzem magam :( Nagyon szeretnem a kislányomat de úgy érzem nem kötödik hozzám mert nem szoptatom nagyon sokszor sír nálam a mamájánál meg egyből megnyugszik.Mit csinálok rosszul?Fog valaha szeretni a babám?

2022. febr. 5. 11:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Szüléskor se a mellkasomra rakták hamem a hasamra mert melltartó meg poló volt rajtam ami véres lett valahogy.Hogy tudnám megszeretettni magammal?Vele szoktam sírni mikor nem tudom megnyugtani.Napi 2x van ugyan abba az időpontban olyan sírása,hogy 9től 12ig sír dél előtt és este is 9től éjfélig sírdogál.Ez mitől lehet?Én próbálom megnyugtatni akkor nem nyugszik meg de mamájánál egyből.Azt hiszi ő az anyukája vagy mi? :(
2022. febr. 5. 11:36
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok benne hogy majd kapsz tanácsot szoptatás ügyben én a másik problémádhoz szeretnék hozzászólni, amiről nem is tudod hogy van. És ez a probléma az, hogy azt hiszed nem szeret a babád mert nem szoptatod.

Nem ezen múlik hidd el nekem.

Ha úgy érezted tápszerrel kell pótolj, ne érezz bűntudatot, mivel nemhogy bűnt nem követtél el, lévén a tápszer táplálék, nem méreg, hanem a legjobbat akartad a gyerekednek, táplálni.


Hasonlóan jártam, csak nálunk azért nem tudtam szoptatni, mert inkubátorban volt a babám és napi 1 órára láthattam (covid miatt). Emiatt a cumisüveghez szokott hozzá, én viszont nem akartam fejni, és kellett neki a tápszer mert leesett a vércukra nagyon.

A különbség, hogy én nem kattogtam azon, hogy emiatt nem kötődik, nem szeret a gyerek, meg hogy a tápszerrel rosszat tettem.


Nem tudom visszafordítható-e szerintem igen, mivel fejed magad, gondolom lehet szaporítani valahogy.


De ne éld meg kudarcnak ha nem.

Anyaként felelős döntést hoztál a babád érdekében, légy magadra büszke.

2022. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Koraszülött a babám, én se szoptattam az elején. Nálunk volt szoptatási tanácsadó a kórházban. 3 óránként kellett fejni, 15 perc mellenként. Éjjel is, együtt kelt az anyás kórterem :-)


Én 5 naposan kezdtem szoptatni, de nem késtél el te sem. Az én babám se tudta, hogy szívni kell. Az egyik segítség a bimbóvédő volt, az szilikon, tudta a baba, hogy szívni kell. Fejtem is tovább, nehogy apadjon. Aztán mikor el akartam hagyni a védőt, levágtam a körmöm és hagytam, hogy szívogassa az ujjam szoptatás előtt (jól megmosva, köröm a baba nyelve felé). Utána már próbálta szívni :-) De még 2 hónap volt teljesen elhagyni. Annyi tejem lett, hogy adok le.


Szokták még javasolni, hogy meztelenkedjetek együtt. Akkor jobban előjönnek a baba ösztönei. Tedd egy szál pelusban a csupasz hasadra, takarózzatok be. Alhat is ott.


A szoptatási tanácsadó szerintem fog tudni segíteni. Jó lenne egy szoptanít készülék is nektek.


Segítséged van? Mert ez azért sok idő. Nekem ugye a nővérek látták el a babát, volt időm fejni.

2022. febr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom még ezt a cikket, meg itt a többit is:


[link]

2022. febr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Az teljesen jó, hogy hasra tették a babát, nekünk szülésfelkészítőn ki is emelték, hogy először hasra kérjük, ha nem tenné oda magától a szülésznő. Mert ott volt belül, most meg kívül. És utána a baba magától is feltornázza magát a cicihez csak ezt sokszor nem várják meg Magyarországon, pedig ez is segíti a tej beindulását.

A tejtermelést bárhonnan vissza lehet hozni, gondolj arra, hogy olyan nők is képesek szoptatni, akik nem voltak terhesek! Itt van egy jó leírás a trükkjéről: [link]

Én szülés előtt mindenhol azt olvastam, hogy a tejtermelésnek csak pszichés akadályai lehetnek és a kórházban is ezt hangsúlyozták, hogy nagyon fontos, hogy bízzunk a testünkben, a kisbabánkban, higgyük el, hogy lehetséges. Egyetlen olyan fizikai állapot van, amikor előfordulhat, hogy nem termelődik tej, amikor nagyon nagy a vérveszteség szüléskor és 80 alá megy a hemoglobin. Mert a tej a vérből készül és ilyenkor az anyának szüksége van a vérre az életben maradáshoz. De képzeld el, hogy én tényleg majdnem elvéreztem szülésnél, még az életmentő vérátömlesztés után is csak 65 volt a hemoglobin, és sokat vesződtem a tej beindításával, de sikerült végül. Nagyon örültem utólag, hogy akkor még nem tudtam, hogy kevés vérrel nehéz, mert akkor biztos, hogy feladtam volna.

Most már több mint fél éve szoptatok és alá tudom támasztani, hogy a tejet úgy lehet fokozni, ha a baba állandóan a cicin lóg. Ezért szerintem próbáld ki bimbóvédő nélkül, nembaj ha nem szívja még! A lényeg, hogy érezze a cici, hogy ott a baba, érintkezzen a mellbimbó az ajkaival, bőrével.

A bőrkontaktus is nagyon fontos a babának és az tápszerezés mellett is biztosítható, ahogy #3 is írja, tedd pucéron a csupasz hasadra, mellkasodra, nálunk ez a mai napig a vészforgatókönyv, ha nem tudjuk megfejteni, miért sír.

2022. febr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
#5 én vashiányos vérszegény vagyok, vas felszívódási zavarral. Lehet ezért nem indult be a tejtermelés rendesen nálam?
2022. febr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Szia.

Nekem is cumizavaros lett a fiam.8.5 hónapig volt erőm fejni,most apasztottam el a tejet mert iszonyat teher volt már.Nekem is lelkifurkám van ezmiatt,de már nem bírtam :(


A fejéssel kapcsolatban azt tudom tanácsolni hogy ha tudsz 3 óránként fejj minden nap.Eleinte ha van energiád egyszer éjszaka is,később az éjszakait elhagyhatod.

Igyál karamalz italt,szopis teát és vegyél a patikába a nyelv alá való homeopátiás golyót (ők fogják tudni mi az).

A melledet minden fejés után kend be.

Legyél türelmes és kitartó!

Nekem kb. 1 hónap után indult be rendesen!


Próbáltam visszaszoktatni a cicire de max 30 ml után ő sem szívta!Szóval ha rajta múlt volna ennyi ideig nem kapott volna anyatejet!

Sok sikert!

Bármi kérdésed van kérdezz bátran!

2022. febr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És a lényeg hogy mindig jól ürítsd ki a melleidet!

Fejed az egyiket amíg jön aztán átmész a másikra és vissza,addig amíg már csak cseppek jönnek!


Utolsó voltam!

2022. febr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok ajánlani neked szoptatási tanácsadót. Alapból jókat hallok erről, szerintem próbáld ki. Biztosan szeret a babád,ringasd,énekelj neki. De Ne sírj és szorongj mert érzi és átveszi tőled. Nyugodj meg minden rendben lesz! Ha nem megy a szoptatás attól még kialakul az a bizonyos kapocs és nem leszel rossz anya sem!
2022. febr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!