Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Menstruáció okozta szoptatási...

Menstruáció okozta szoptatási sztrájkból hogyan tudunk kijönni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányom 2,5 hónapos, ISZSZ, kakis (3-4) - pisis (6-8) pelusok száma jó, bár most a szrájk miatt a kakisok száma megcsappant (2-3).Császáros baba.

Császár után 6 héttel már egyszer menstruáltam. Akkor sem volt zökkenőmentes az az időszak szoptatásügyileg, akkor 3 napig tartott és nem kellett pótolnom, mert az adagja felét kiszopta, de azóta mégegyszer megjött.

Aznap, amikor délután megjött, már reggel elkezdte a sztrájkot. Elfordul, kiköpi a bimbót, tejet kiköpi. Egy kortyot hajlandó csak enni, amíg megérzi az ízét. 2 perc után annyira mérges lesz, hogy rúg, csap, harap, vág, és két kézzel marja az arcát, miközben olyan hangosan sír, hogy remegnek az ablaktáblák. Próbáltam kanálból, pohárból pótolni elrakott fagyasztott anyatejjel, felesben keverve a frissen lefejttel, de fele kimegy, abszolute nem partner benne és fuldoklik. Avent Natural cumisüvegből pótoltam így, azt elfogadta, de olyan "idétlenül" eszik belőle. Ennek ellenére most attól félek, hogy cumizavaros is lett.

Minden szoptatás előtt végigjátszuk a kínlódós negyed órát, utána adom be a derekam.

Éjjel, félálomban, suttyomban sikerül megszoptatni. Napközben van a gond. Próbáltam félálomban, ringatva, nonstop kuckózunk. Egyszerűen nem kell neki a mensis tej. Cumizik (csak megnyugtatásra és elalváshoz használja), próbáltam cicit adni helyette, de ahogy megérzi a szivárgó tejet, kiköpi a bimbót.

Most van az 5. nap, és most sem kéri. Fintorog. Meddig fog ez tartani? Minden menstruáció alatt ez lesz? Mit tudok tenni, hogy átzökkenjünk ezeken a napokon? Esetleg édesíteni a tejet? Fejek, de pár hete gépre nem olyan jól működik a tejleadó reflexem, így alig jön ki mellenként 30-40ml. Meg gondolom, kezd beállni a kereslet-kínálat (menzesz előtt gondolkodtam, hogy elhagynám a fejést teljesen). Most érzem azt, hogy jócskán meg is csappant a mennyisége. Félek, hogy elapadok.

Nagyon szeretném sokáig szoptatni, sajnos dolgozik bennem egy olyan érzés, hogyha már "nem tudtam megszülni rendesen" legalább anyatejet kapjon sokáig. De ezek a sztrájkok brutálisan őrölik az idegeimet. Kudarcként élek meg minden cumisüveges etetést, már az is megfordult a fejemben, hogy "nem szeret". Tudom, nem erről van szó, de tegnap óta már sírok. Nem tudom ezt minden hónapban végigcsinálni.

Mosolygós, "jó baba" éjjel 1x kel, 3450g-mal született, most 6100g. 1 hónapos státuszon 1,2kg-ot gyarapodott, 2. hónaposon 1kg-ot.

Van valami jó tippetek?



2022. febr. 6. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Engedd el ezeket a napokat, ilyenkor etesd tápszerrel, ha nincs fagyasztva tej. De fejd ilyenkor is, hogy ne apadjon el, legfeljebb megy a lefolyóba. Annál rosszabbat nem tehetsz, hogy erőlteted azt, ami nagyon nem kell neki.
2022. febr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ennyire túldramazni. Ezeken a napokon tápszer.

Én is ezt csináltam, mondjuk nekem eleve nagyon kevés tejem volt,pár hónaposan teljesen attertunk a tápszerre. Makkegeszseges 13 éves a lányom azóta is halistennek.

2022. febr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Egyetértek az 1-el, kiegészítve, higy a lefejt tej a legjobb fürdető. Öntsd a vízébe. Illetve keress fel egy szoptatási tanácsadót. Nagyon sokat tudnak segíteni testileg, lelkileg. És még egy dolog..nem te rontod el, te mindent megteszel. Nyugi!
2022. febr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Én megpròbàlnèk a többi napon (marmint mikor nem menstruàlsz) fejni, hogy anyatejjel lehessen pòtolni. Ès ha elfogadja ès nem tùl fàrasztò neked, akkor szoptatasbaràt mòdon adni a pótlast.
2022. febr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4es, írta, hogy próbálta🤦‍♀️
2022. febr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Csak anyatejet kapott eddig, és minden reggel-este fejtem, ennek köszönhetően tele van a fagyasztó egy fiókja. Most abból keverek neki felesben a menzeszes tejből. Tejem van, nem szeretnék tápszerhez nyúlni.

Délután óta már kostolás nélkül is elutasítja a mellet. Szerintem átfordult cumizavarba a sztrájk :(

2022. febr. 6. 20:35
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem gondolnám, túl van tolva ez a cumizavar. Nekem a 2 gyerekem szépen evett cumisüvegből és szoptatni is tudtam őket, cumiztak is, nem volt semmi cumizavar.
2022. febr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
En nem kevernèm, a mensis tejet nem adnàm oda. A cumizavar leküzdèsèhez lehet, hogy kell szoptatàsi tanàcsadò segìtsège is. Fèlàlomban pròbàlkozz sokszor ,hatha akkor nem annyira elutasìtò.
2022. febr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Napközben félálomban sem tudtam már ma. Mindenképp próbálkozni fogok, nem akarom feladni.
2022. febr. 6. 21:03
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Majdnem ennyi idősen nálunk is volt egy "utálom a cicit" időszak, pedig se cumi, se ujjszopás, se cumisüveg, se mensi nincs.

Kb 2 hétig tartott.

Ami segitett:

Félálomba, sétálva, közben ringatva szoptattam, de úgy, hogy semmi ne vegye el a figyelmét, csak ő meg én, nyugodt környezet, vagy pedig hónaljtartásban, mikor hogy fogadta el nagy nehezen, de az elfogadást megelozte pár perc harc.

Lelkileg nagyon megterhelo volt, mert a fiamat nem tudtam szoptatni, így most nagyon szerettem volna, aztán 2 hét után átlendültünk rajta, és azóta is anyatejes, lassan 8 hónapos.

Abban a két hétben ittam a karamalzot, görögszénamag kapszulát szedtem és rendületlenül próbálkoztam.

Kitartást

2022. febr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!