Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki hogy éli meg, hogy az...

Ki hogy éli meg, hogy az elejétől kezdve pótolni kell a tejcit tápszerrel? Teljesen megvisel lelkileg, és a védőnő is rásegít erre rendesen.

Figyelt kérdés

2022. márc. 10. 23:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
76%
Nem viselt meg, védőnő is normális volt és örültem, hogy nem lóg egész nap a mellemen, nem kell fejni.
2022. márc. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%

Nekem szerencsère nem kellett, de ha tènyleg szüksèges a tàpszer, akkor örülj, hogy a modern időkben van mar ilyen. Az, hogy most pòtolni kell, attòl mèg megnövelheted a tejmennyisèget, ès akkor csak egy kis plusz volt az indulàshoz.

A vèdőnőd igazi àrtònő. Azèrt van, hogy segìtsen, ès nem teszi meg. Nem igaz, hogy mindenkinek elèg csak mellre tenni a babàt, ès màris sìnen van a szoptatàs. Szerintem keress szoptatàsi tanàcsadòt. Ő segìthet növelni a tejmennyisèget, szoptatasbaràt módon adni a kiegèszìtèst, ès lelkileg is tàmogatni, amièrt nem kizàròlag anyatejes a gyereked.

Ez nem a te kudarcod, hanem azokè, akik nem adtak neked szakszerű segìtsèget.

Minden egyes cseppje a tejednek rendkívül fontos a gyerekednek. Ha nem is kizàròlagosan szopik, de rengeteg immunanyagot kap ìgy, ès az arcizmait is edzi, evvel segìti az arccsontok megfelelő alakulàsàt. Ìgy, hogy anyatejen kívûl màst is kapott, egyedül az allergiamegelőző hatàsa nem èrvènyesûl az anyatejnek.

2022. márc. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%

Linkelek egy releváns sztorit, hátha nevetsz egyet rajta és felvidulsz: [link]


Táplálod a gyereket? - Igen.

Éhen hal? - Nem.

Innentől kezdve nincs miről beszélni. Ha nincs tej, hát nincs. Pont ezért van a tápszer.

2022. márc. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
31%

8 hetembe telt mire lett eleg tejem, es nem kellett potolni. Nem volt egyszeru, de sikerul neked is, ne add fel.

Szoptatas amennyiszer csak lehet, szoptatas utan 20 perccel szaporito fejes (minden szoptatas utan, en ejjel is fejtem az elejen).

Az elso 8 hetem konkretan ebbol allt, szoptatas, fejes, sterilizalas, szoptatas , fejes , sterilizalas. De megerte, mert a most 6 evesem meg sosem latott orvost (kulfoldon lakunk), sosem volt beteg.


Ami meg fontos: szaporitani a tejet etellel: alkoholmentes sor, Mars tejital, rengeteg folyadek es szenhidrat, oszibarackle, madartej.

2022. márc. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
79%
Miért kell ezt ennyire túlzásba vinni?Nyilván én is szerettem volna szoptatni,de ha nem volt tejem....nincs semmi baj a tápszerrel,tele van vitaminnal és tápláló.A védőnődet meg cseréld le!
2022. márc. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
72%
Az anyák nagyon nagy százaléka tudna kizárólagosan szoptatni, ha nem csúszna el az információhiány miatt itt-ott a dolog. Ezzel nincs is baj. Ha akarod szoptatni, tanácsadó segítségét kérd, ne a védőnőét. Ha meg a másik szempontot nézzük: a gyereked így, vagy úgy de kiegyensúlyozott és boldog, mert tele a pocakja és szeretve van. A későbbiekben meg senkit sem érdekel, hogy babaként mivel tápláltad. 😉
2022. márc. 11. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
73%

4-es,ez mar tulzas. Azert tudod ki fogja kinozni magat. Neked lehet megerte.... De mondok egy titkot. Semmi köze az anyatejnek ahhoz,hogy ki beteges,ki nem. ;)

Genetika.

2022. márc. 11. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
88%

4-es a tejszaporito tippjeid pusztán placebók. S az is tévhit, hogy az anyatejtől nem volt beteg még a gyermeked.


Hosszan szoptattam eddig két gyermeket, tápszert sosem láttak, de mindenfélét összeszednek. Örülök, hogy ezt ti megúsztátok, de azért az anyatej sem csodaszer. Nyilván az a jobb, ha azt kapja, de ne mindenáron. Van, akinek nem való a szoptatás és van akinek igen. Van aki eufóriát él át közben, van akinek ez csak egy eszköz a gyermek táplálásához. Ne gondoljunk bele sokkal többet annál, mint ami. Mondom ezt úgy, hogy hagytam a gyerekeim komfortcicizni meg eléggé sokat olvastam a témában.

2022. márc. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
78%
#4 mi vaaaan?Mars ital mint tejszaporító?Meg a madártej!😅😅😅😅🤦🤦🤦Te se vagy százas!
2022. márc. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
73%

Szisztok

Én is mindent megtett.h tudjam szoptatni mert az jó neki és nem lesz beteges.

Kínoztam magam csak h neki jó legyen. Kb 2 hónapos korától tej,tojás allergiás azótam eg kutya macska pollen ......és full beteges🤣

Környezetemben egy tápszeres gyerkőc alig beteg szerencsére.

Hát megérte kínozni magam🤣🤣🤣🤣🤣🤣ha lett volna még egy gyermekem tuti nem görcsölök rá a szopira🤣

2022. márc. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!