Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vissza lehet szoktatni a...

Vissza lehet szoktatni a babát a cicire?

Figyelt kérdés

6 hetes a babám, az elejétől kellett pótlást kapnia.

Annyira fájt a mellbimbóm, hogy nem bírtam annyit szoptatni, amennyit kellett volna. Sajnos nem bírtam azt a fájdalmat elviselni, teljesen szét voltam esve.

Bimbóvédővel minden etetés előtt 5 percet volt cicin a baba és utána pótoltunk.

Aztán egyre több ideig szopizhatott és végül a bimbóvédőt is elhagytuk (egyszer azért kellett, de csak fél napig).


Fejni sajnos nem tudok, mert fél óra alatt jön le 60ml vagy annyi se 😔 +Nem is alszik annyiszor a baba, hogy időm legyen fejni 😬


Éjszaka már nem kell pótolni, két hét alatt 2x kellett.


De az éjszakákat leszámítva a babám már gyakorlatilag csak cumizásra használja a cicim. Kortyolgat belőle és szépen belepilled.

Amikor tényleg éhes, akkor pedig szív néhányat és ordít.

Tegnap már tartottam a kis fejét a mellemhez h ne tudja kiköpni, de rúgkapált és ordított néhány korty után.


Szombat óta van ez, előtte már úgy tűnt h helyre jön a kezdeti nehézség.


Addig ordít, amíg cumisüveget nem kap 😣



2022. márc. 22. 11:33
 1/3 A kérdező kommentje:

Olvastam a szoptanit készülékről.

Érdemes esetleg olyat venni?

2022. márc. 22. 11:58
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sikerült visszaszoktatnom, bár nagyon kemény munkával.


Hívj fel egy szoptatási tanácsadót, mert egyéni módszerre van szükség, baba függő, hogy kinél mi működik.


Itt találsz névsort, célszerű olyan valakit felhívni, akihez közel laksz.

[link]

2022. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt a cikket ajánlom:


[link]


Érdemes küzdeni érte, persze nem 100%, hogy sikerül.


Viszont a fejét ne nyomd a melledre. Az nem javasolt. Ha elengedi, hagyd neki. A cikkben írnak módszereket, hogy megjöjjön a baba kedve.

2022. márc. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!