Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Migrénes szoptatós anyukák,...

Migrénes szoptatós anyukák, mit csináltok ha jön a roham? Nálam szülés óta nagyon erős a migrén (hányinger, szédülés, erős jobb oldali fejgörcs stb. ) panadol, béres trinel, homeopátiás bogyó, jégzselé nemsokat ért.

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
beszélj a háziorvosoddal, hogy írjon fel olyan gyógyszert, ami nem megy át annyira a tejbe, illetve a babára nem lesz káros.
2010. szept. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Átérzem amit mondasz :( NEkem olyan migrénjeim voltak, hogy csak a vénás koktél vette ki. A védőnőnk, akinek fogalma sincs a fejfájásról, persze azt javasolta, hogy tűrjem.Akinek van fogalma a migrénről az nem mond ilyet hogy tűrjél. Nekem szerencsére bőven volt tejem, a fölösleget én mndig lefagyasztottam. Mikor jött a migrén akkor két napig fejtem, hogy ne apadjon, és kiöntöttem. Általában cataflamot szedtem, kétszer volt, hogy orvoshoz kellett mennem, és vénásan kaptam görcsoldót. Javaslom, ne a védőnőt kérdezd, úgyis azt mondja, hogy tűrjed, hanem a nőgyógyászodat, esetleg a gyerekorvost.
2010. szept. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hú átérzem!

Nekem a szoptatás hozta a migrént!!!

Hetente jött, kórházzal, infúzióval, őrült hányásokkal. Semmi se használt! Az algopirin, papaverin, b6 injekció volt még a legjobb! De az is csak néha hatott.

Ezért választottam el a fiam 18 hónaposan, mert már nem bírtam a rohamokat, Ő nem fogadta el a tejet cumisüvegből!

Azóta kb. 2 hónapja kicsit mintha kevesebb lenne, most relpaxot szedek!

Az hülyeség, hogy tűrjed, aki ezt mondja el se tudja képzelni mi a migrén!

2010. szept. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
algopyrint
2010. szept. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én panalgorynt kaptam a kórházban, és otthon is azt ettem ha jött a fejfájás! Egyébként ma is fájt a fejem, de az algopyrin kivételesen kiállította.
2010. szept. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
2 algopirin 2 nospa-val sem használt :( az algopirint már rég feladtam
2010. szept. 15. 09:12
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Flector segít.

Hagyj ki szoptatást, amikor gyógyszerezel.

Keress egy jó orvost, egyedi gyógyszerkoktél segíthet (pl. algop, dedalon, seduxen). A doki azt is megmondja, h meddig ne szoptass a gyógyszer miatt. Nekem tejem sem nagyon volt migrén alatt :(

2010. szept. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nagyon megértelek! Nem tudom, hogy hogyan élte túl a kisfiam a migréneimet.

Nekem van amikor segített az erős citromos kávé (1 presszós kávé 1 egész citrom levével). Jobb mint a vegyszerek a szoptatás alatt. A kicsi pedig nem érezte meg (nem volt éberebb tőle. Amúgy nekem sem segít semmi. A doki szumatriptánt (Imigrán) írt fel. Ezzel 2 napig nem szabad szoptatni arról nem is beszélek, hogy zombi leszek tőle.

Homeós bogyót csak most próbáltam az idén... Neked mit írtak? Lehet, hogy nem találták el a szert sem.

2010. szept. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
lycopodium clavantum (nem írták, hanem gyógyszerész ajánlotta) mondhatom nem ért semmit. most már kisfiam 6hós úgyhogy megpróbálom kihúzni a szoptatással, már úgysem sok tejem van. addig nem akarok napokra leállni a szoptatással.
2010. szept. 16. 18:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem is jobb oldali fejfájásom van. a fájdalom lüktető, a hidegre valamelyest enyhül, szeretem odanyomni a fejem az ágyhoz amikor fáj, ráz közben a hideg és nyakik betakarózok, hányok, szédülök. Általában a sötét szobában szeretnék lenni és csendben aludni. Na - ha te is pont így érzel, akkor a Belladona CH200 jó a migrénedre, de ha valami nem stimmel, akkor már más szert kell keress. A patikusok helyett inkább keress egy jó homeós orvost. Tudd meg, hogy nekem hatott... Ha megegyeznek a tüneteink, akkor írj és ha kell megadom az adagolást. Kárj szenvedj, ha nem muszály. Jó egészséget!
2010. szept. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!