Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 hónapos a kisbabám ,korházba...

1 hónapos a kisbabám ,korházba kerültem addig a baba tápszert kapott mikor haza jöttem már nem szívta olyan erősen a mellem ….mostmár sír ha szoptatni akarom elkezdi szívni utána sír mit csináljak????

Figyelt kérdés
nem akarom tápszeren nevelni … szoktam fejni a tejem ,de nem elég erős a mellszívóm hogy vegyem rá a babát hogy ciciből egyen ??? ?

2022. máj. 3. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Hívj szoptatási tanácsadót.

Ha ez nem játszik, próbálkozz tovább... Ha ez sem segít, egy gyereknek se lett semmi baja a tápitól.


Én például ha akartam se tudtam volna tovább szoptatni, 3 kerek hét után elzárták a csapot. És ihattam én akármit, ehettem én akármit, sírathattam a gyereket a mellemen akármeddig, nem jött vissza a tejem.

2022. máj. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom a súly mennyire befolyásolja a dolgokat. Saját tapasztalatomat írom le. 15 hónapja szoptatok. Az elején zabáltam a kialvatlanság és szoptatás miatt. Volt is rajtam felesleg, de volt tejem. Aztán kb 7 hónapos volt a babám, mikor visszavettem és normálisabb mennyiséget ettem, illetve még egészségesebben. Még akkor is volt tejem. Aztánkb 2 hónapja edzem, most már alig keresi a cicit, persze mostmár mindenevő, valószínű ez is közrejátszik, hogy alig éri inger a mellet. Szerintem próbáld úgy mint egy növekedési ugrásnál, hogy több napon keresztül akár óránként cicire rakod éjjel-nappal, hogy serkentse a tejtermelést. Ha egy hét után sem változik, akkor vagy külső segítség vagy tápszer. Nincs semmi baj a tápszerrel sem. Lényeg, hogy te is és a gyerek is kiegyensúlyozottak legyetek.


Ezt pedig megéri elolvasni minden anyának:


“A társadalmunkban egy anya valamiért bűnhődik, bármit is csináljon.


Hogyha lóg a gyerekein, hogy biztos minden rendben legyen, akkor helikopter anyának hívjuk. Hogyha hagyja őket futkosni össze-vissza, amíg ő beszélget egy barátnőjével, akkor gondatlan.


Hogyha mindig mindent ő főz meg egészséges alapanyagokból, akkor a gyerekei “másoknál majd teljesen rákattannak a műkajára”. De ha kekszet vagy nutellás kenyeret ad nekik reggelire, mert éppen siet vagy csakúgy, akkor a gyerekei egészségtelenek.


Ha szoptat, de nem termel elég tejet és a babája nem gyarapodik, akkor kudarcot vallott. De ha tápszert is ad hozzá, akkor még jobban megbukott, mert nem kizárólag szoptatja a babáját.


Ha otthon marad a gyerekeivel, akkor dolgoznia kéne - “hogy fognak így megélni?” De ha dolgozik, akkor azzal szembesül, hogy “oh, hát csak egyszer ilyen kicsik.”


Ha nem fogy le szülés után, akkor “jesszus, hogy elhagyta magát”. De ha lefogy, akkor “juj, biztos nem eszik, állandóan edz és elhanyagolja a gyerekeit.”


Egy “mindentudó” társadalomban, ami lehetetlen elvárásokat pakol az anyákra,

ha másokra hallgatsz, mindig kevesebbnek fogod érezni magad.


Szóval ne hallgass másokra és ne érezd rosszul magad a döntéseid miatt.

Engedd el azokat a lehetetlen elvárásokat és csináld úgy, ahogy neked és a családodnak a legjobb.”


Írta: Danielle Sherman-Lazar

Fordította: Momz

Kép: This Mama Doodles

2022. máj. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
Szoptatàsi tanàcsadó segìthet a helyes mellrehelyezèsben. Ez cumizavar. Teljesen màshogy kell az ajkàt, nyelvèt tartania mikor mellből eszik ès mikor cumisûvegből. Cumi nem is edzi ùgy az izmait, abbòl könnyebben jön a tej. Ehhez szakszerű segìtsèg kell sokszor, hogy ùrja megtanulja a baba a technikàt.
2022. máj. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Cumizavarnak hívják. Keress fel szoptatási tanácsadót. Esetleg kipróbálhatod a Bibs cumisüveget, elég húzós az ára, de több ismerősömnek is segített cumizavarnál.
2022. máj. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!