Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A 3,5 hónapos babám csak...

A 3,5 hónapos babám csak négyszer eszik egy nap és rengeteget alszik. Normális ez?

Figyelt kérdés

Aggódom mert az utóbbi két hétbe nagyon sokat alszik a babám napközbe, éjjel meg átalussza az éjszakát. Sajnálom felkelteni, hogy szopizzon, de aggódom amiért csak négyszer eszik egy nap. Mit tehetek? Félek, nehogy valami baja legyen. Amúgy kakis pelus kétszer van naponta, pisi pedig minden alkalommal amikor tisztába teszem.

Szerdán megyünk orvoshoz kontrollra, de kíváncsi vagyok más tapasztalatára és ha van valami tanácsotok nagyon megköszönöm :)



2022. máj. 15. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen hízik akkor nagy baj nem lehet,meg ha rendesen fejlődik.Az időjárás rájuk is lehet hatással és akár ha elkezdett valami mozgásformát attól is lehet.
2022. máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit írtál, annak alapján úgy tűnik, minden rendben van.

Éjjel eszedbe ne jusson felkelteni! Inkább tedd össze a két kezed, hogy átalussza az éjszakát! :-)

2022. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Őszintén szólva én ezt kicsit keveslem. Csak ha az alap étkezéseket nézzük, mint: reggeli, tízórai,ebéd,uzsi,vacsi-ez már 5 és ez egy fejlettebb gyerek igénye illetve felnőtté, nekem ennyi idősen 2-2,5 óránként evett(anyatejes volt 6 hónapos koráig), aztán 6 hósan jött a hozzátáplálás, de amíg nem evett rendes adagokat ugyanúgy 2,5-3 óránként szopizott. Azt nem tanácsolom, hogy egy lassan már 4 hós babát éjjel keltegess, ha magától nem ébred, hanem inkább nappal próbáld meg többször kínálni aztán ha nem kell neki úgysem eszik. Amúgy nem lehet, hogy lappang benne valami és azért alszik ennyit?(Persze már ha eddig nem ilyen volt, akkor csak azért furcsa) Vagy esetleg egy nagyobb mozgásforma jön, vagy sokat fejlődik fizikálisan, sokat nő, erősödik. Amúgy szerintem ha nem beteg, ne aggódj, lehet ez csak ideiglenes vagy csak ennyire van igénye és inkább ő egyszerre eszik többet és nem többször keveset. Ha rendesen hízik, meg ahogy olvasom kaki, pisi van, nem gondolnám hogy nagy gond lenne, vagy hogy egyáltalán lenne gond. Nálunk nővérem olyan volt, hogy egésznap aludt meg rossz evő volt, én pedig fordítva, de már egészséges felnőtt nő.
2022. máj. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Utolsó: pont ezen aggódom, hogy van valami baj amit nem veszünk észre. Amúgy jóledvü, mosolygós baba, tényleg nem néz ki mint ha bármi baja is lenne. De akkor is furcsa ez a rengeteg alvás.

2022. máj. 15. 21:35
 5/11 A kérdező kommentje:
Most is pont alszik. Utoljára 6kor evett, 9kor gondoltam újra etetni ha kéri ha nem, közbe fél 9kor bealudt. És most itt idegesksdek, hogy mit tegyek.
2022. máj. 15. 21:37
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Ne idegeskedj.

Aludj te is, vagy szerelmeskedj a férjeddel! ;-)

2022. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elkezdett kakilni alvás közbe és az erölködésbe felébredt :’D tisztába tettem és most szopizik.
2022. máj. 15. 21:47
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ma meg is van az ötödik szopizás, ugye?

Nincs ennek a babának semmi baja! :-)

2022. máj. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, ez most az ötödik :)
2022. máj. 15. 22:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő a 4 hós státuszvizsgálaton, hogy egy ekkora banának már 4-5 órát ki kell bírnia 1 étkezéssel. Ha így számoljuk az napi 5-6 szopi. Viszont ha egy baba már átalussza az éjszakát, akkor ott értelemszerűen kimarad egy evés :) Szerintem nincs gond, ha megeszi a szükséges mennyiséget ébrenléti időben. Látszik az a súlyán, meg a fejlődésén. A nappali alvások ideje még ebben a korban nálunk is "ijesztő" mérteket öltött :D Simán volt egy 3-4 órás alvása, meg egy 1-2 órás, aztán még egy harmadik is :D Igaz, hogy éjjel felkelt enni, de általában csak 1x. Aztán most 5 hónaposan drasztikusan lecsökkent a nappali alvásigénye. Ebből kiindulva szerintem rendben lehet a babád :)
2022. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!