Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak ha a gyerekorvos...

Mit csináljak ha a gyerekorvos es a vedono folyamatosan azzal jon hogy keves a baba sulya?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elunk. A kisbabam jelenleg 6 hetes, 3740 grammal szuletett, 5 naposan 3600 gramm volt. 2 hetesen 4 kilo volt (par grammal picit tobb de nem emlekszek pontosan). Akkor a vedono azt mondta ez egy kicsit keves.. ma a gyerekorvos a 4700 grammra szinten azt mondta keves. Szerintem ez a suly teljesen rendben van, neten is akarhol nezem normalis. De mar nagyon elegem van hogy ketten is ezzel jonnek, raadasul a gyerekorvos azt mondja hogy tapszeres kiegeszitest fog javasolni melle ha jovoheten is keves lesz a sulya. Hozzateszem a kakalassal nincs gondja, naponta 3x mindig van kaka (van hogy tobbszor) es szerencsere nem hasfajos. Ti mit gondoltok?

2022. máj. 16. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos korára kell megdupláznia a súlyát.


Esetleg percentil táblázatot letölthetsz,azon figyelheted a hízását.

2022. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Van máshol is védőnő???


Mindig azt mondják, hogy ilyesmi csak itthon létezik.

2022. máj. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Nem a széklet a fontos, hanem az, hogy napi hányszor van pisi. Van napi 5 tele pelenkája?

Tudom, hogy sokan ellenzik, de nem véletlenül találták ki, én lehet, hogy kölcsönöznék a helyedben egy csecsemőmérleget, hogy lásd valójában mennyit szopik, mert lehet, hogy tényleg kevés a tejed, és akkor kell a kiegészítés.

Én mindkét gyereknél használtam, bár a védőnő folyamatosan nyavalygott, hogy nem kell az. A második gyerekem folyton elaludt a cicin, és azt hittem jóllakott, közben meg csak nem volt ereje rendesen szopni. Mérleg nélkül erre nem jöttem volna rá. Nálunk heti kb. 100 gr-ot hízott, de folyton nyűgös volt, nem aludt. Nálunk pont azt mondta a védőnő, hogy elég ez a hízás, de szerintem ő nagyon éhes volt. Később írattam tápszert, és sokkal nyugodtabb lett.

Egyébként nyugodt baba?

2022. máj. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha felír tápszert, nem fog ott állni melletted, hogy beadod-e neki. Bólogass nekik, ahogyan az elmebetegeknek szokás, aztán csináld legjobb belátásod szerint.

Szerintem is normális a babád gyarapodása.

2022. máj. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
enyém hasonló súllyal született és 1 hónaposan volt 4 kiló, nem 2 hetesen. 3 hónaposan lett 4900 senki se szólt rá egy szót se…
2022. máj. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Pisije is rendben van. Teljesen nyugodt baba. Mindket mellembol megetetem, utana meg fejni is tudok (nyilvan nem 100 ml-t de 30 van altalaban). Teljesen nyugodt baba, egyebkent ejjel is 4 orakat alszik egyhuzamba. Ha nem lenne eleg a tejem valoszinu hamarabb ebredne
2022. máj. 16. 12:04
 7/12 A kérdező kommentje:
2. Valaszolo. Egyebkent csak en hivom annak mert o nezi havonta:D korhazi gyerekorvoshoz csak az elso ket honapba kell jarni ket hetente. De ok is ugyanazt nezik mint a “vedono” szoval nem is ertem minek
2022. máj. 16. 12:06
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Hát nálunk is felírt tápszert, de nem adtam oda... aztán következő hónapban meg az volt a baj, hogy túl gyorsan hízik, már ne adjam - arra is bólogattam. De tényleg mérd pár napig és csinálj átlagot, akkor fogod pontosan látni, mennyi megy be.
2022. máj. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem teljesen rendben van a súlya. Írja csak fel a tápszert, nem kötelező neki adnod. Amíg jól érzi magát, nem sírós, jókat alszik, van pisi én biztosan nem adnék neki.
2022. máj. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
azt nem írtad hogy hosszra mekkora és mennyit nőtt? egyszerre ugye hízni és “nyúlni” nem is tud.
2022. máj. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!