Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fájdalmas szoptatás, tanácsadás?

Fájdalmas szoptatás, tanácsadás?

Figyelt kérdés
6 hetes babám van. Vegyes táplálkozásu mert szülés után 1 hétig még nem volt tejem, elotej se, semmi, így tapszerrel kezdtünk és azóta is kapja mivel egyszerűen képtelen normálisan szopni. Kapkodja a fejét, nem kapja be a bimbót rendesen, amikor szívja foylamatosan cuppogtatja amitől kiesik a szájából, csak a vége marad amit utána jól megsziv nekem meg ez irtóra fáj. Tiszta piros már az erezet a bimbom körül és rettenetesen fáj mindkettő. Borzasztoan égnek, de külsőleg semmi nem látszik a piros ereken kívül. Olyannyira fáj hogy erős fájdalomcsillapítóra is alig enyhül. Már antibiotikumot is kaptam rá, arra sem javult. Ráadásul ha a fiam közelébe vagyok egyből újra fáj megha végre el is múlik hosszú órák után. Erősen gondolkodom rajta hogy abbahagyom a szoptatast de tudom hogy a fiam szereti a cicit és nagyon sajnalnam viszont ez a fajdalom biztos hogy nem normális és nekem sem jó. Gondoltam szoptatasi tanacsadasra de 25000 Ft sajnos most nem telik rá, így is rengeteg a kiadás. Esetleg nincs valahol ingyenes segítség? Tényleg szeretném ciciztetni és csak végső esetben tapszerezni de most a, fajdalom miatt épp hogy tapszerbol kap többet. Köszönöm ha van ötleted.
2022. máj. 17. 23:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Olvastam hogy kitartás és minél több szoptatás. Próbálom próbálom, ciciztetem amikro tudom, de minél többször szopik annál jobban fáj nekem utána 😭 Hiába próbálok neki segíteni, nem hagyja 😔
2022. máj. 17. 23:21
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő adott tanácsokat amik sokat segítettek, esetleg őt kérdezd. Valamennyire biztos ért hozzá, ha mégse, akkor talán ismer ingyenes lehetőséget, vagy legalább olcsóbbat.
2022. máj. 18. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
Egyébként gratulálok a babához és a kitartásodhoz is, hogy a fájdalom ellenére így próbálkozol. Sokan inkább csak tápszert adnak, mert úgy könnyebb. Tényleg minden elismerésem.
2022. máj. 18. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem is védőnő segített sokat, ő segített, hogy tartsam, hogy kapja be jól.

Amúgy a cumisüveg is sokat számít, nekünk olyan van ami nem zavar be a szoptatásba.

Tehát nem fáj a mellem azért mert nem jó a technika.


Ettől függetlenül lett mellgyulladásom, olyan súlyos, hogy a fogaim közé egy tetrát tekertem, hogy ne üvöltsek a fájdalomtól. De mára már akadálytalanul szoptatok.

2022. máj. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Teljesen màs technika kell a cumisûveghez meg a mellbimbòhoz. 25 ezer soknak tűnik, de ha összeadod a tàpszer, cumisüvegek àràt, a stresszt, hogy kevergeted, melegìted, mindenhova vinni kell magaddal tàpszert, simàn visszahozza az àràt.

Tanàcsadó meg tudja mutatni,hogyan tanìtsd meg a gyereket mellből enni.

Az segìthet, hogy mikor mellre teszed, az alsò ajka èrjen először a melledhez, ès mikor nagyra tàtotta a szàjàt, akkor add a melled a szàjàba. Ha folyamatosan kap mellè cumisüveget is, akkor lehet nehezebben szokja meg a megfelelő technikàt. A pòtlàst lehet szoptanìtbòl adni, de az elèg dràga. Egy cumisüvegbe vezetett etetőszonda (patikaban kapni, ha jòl tudom), ugyanùgy megteszi.

Ha első perctől fogva szoptatasbaràt mòdon kapta volna a kiegèszìtèst, akkor nem lett vona cumizavaros. Nagy hiànyossag, hogy a kòrhàzi szemèlyzet ehhez nem èrt, vagy magasròl tesznek rà.

2022. máj. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves kommenteket és hogy nem szoltatok le! Igen kedves utolsó, egyáltalán senki nem segitett a kórházban, eleve 1.5 napig eheztettek a babam hogy szoptassam, nincs tápszer, hiába mutattsm hogy nincs tejem!!! Megprobalom ezt az alsó ajkas technikát is köszönöm!! Sajnos a vedonom pocsék, ha lehetőség lett volna cserére, már 10 hetes terhesen otthagyom, szerintem a piacon vette a papirjat😭
2022. máj. 18. 08:23
 7/14 anonim ***** válasza:

Nálunk szerencsére a kórházban van szoptatási tanácsadó, aki minden anyukát meglátogatott míg bent volt. Tényleg nagyon sokat tud segíteni egy tanácsadó, ha már a védőnőd ilyen nyomi. Ha ilyen problémáitok vannak és te szoptatni szeretnéd őt, megéri kifizetni érte a pénzt. Ha nem kell tápszerezni, akkor hamar behozza az árát :)

Én telefonon hívtam az egyiket, aki ingyen segített így végül, de az én problémám nem ilyen jellegű volt, és tulajdonképpen csak megerősítésre volt szükségem, hogy jó az elképzelésem. (Fizettem volna szívesen ha kell, nem arról van szó, mielőtt valaki belém köt ez miatt.)

2022. máj. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnàlom, hogy ìgy bàntak veletek a kòrhazban. Ez kìnzàs, ès nem szoptatastàmogatàs! Van, amikor kell egy pici pòtlàs az elejèn, èhező gyerek kiszàradhat, nincs is elèg ereje szopni. Az, hogy pici a gyomruk, nem azt jelenti, hogy nem kell enniük, hanem hogy szokszor keveset. Masik anya lefejt tejèből ha kaptatok volna, ès a picid szoptanìtbòl vagy kanàlbòl ehette volna ,akkor nem lett volna cumizavaros.

Kitartàst ès sok sikert a szoptatàshoz!!! Ha mégsem sikerülne, az nem a te hibàd ès szégyened, hanem azokè, akik akadàlyoztak!!!

2022. máj. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Először is nem baj ha nem szoptatsz ne érezd magad rosszul tőle! Azt valahogy elfelejtik mondani mennyire fájdalmas tud lenni az elején.

A szoptatás nagyon sok nőnek fáj én az első négy hétbe azt hittem feladom annyira fájt még rá gondolni is… aztán nem is azt vettem észre, hogy kevésbé fáj hanem, hogy nem fáj. Pedig hihetetlennek tűnt,( engem is csak az motivált, hogy nagyon szeretett cicizni ) olyan hét hetes korára érte el, hogy nem éreztem fájdalmat. Nekem az is segített, hogy fejtem több tejem lett illetve nekem a korházba azt mondták utána a baba jobban be tudja kapni és ez segít neki. De jobb lenne szakszerű tanács ha védőnőd ilyen és a korház se jobb esetleg háziorvos ? Hátha tud valakit ajánlani. Vagy facebook csoportok?

2022. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Itt nézz körül, rengeteg infó van fenn:


[link]


Nekem az itteni tanácsok segítettek.


Amivel én próbálkoznék, ha szaksegítséget nem tudsz hívni: tej fejése (kézzel, ha fejőd nincs, de egy 1000 Ft-os kínai szilikonkancsó sokat segít), hogy több legyen, meg adhatod tápszer helyett. Cumisüveg helyett kispohár, kanál stb. Szoptatás különböző pózokban - a félig hanyatt helyzet segíti a baba reflexeit, hogy jól kapja be, másrészt nekem eleinte a hónaljtartás segített - jobban ráláttam, mi történik.

2022. máj. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!