Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rémesen lefogytam szülés...

Rémesen lefogytam szülés után, hízási praktikák?

Figyelt kérdés
1 éve szoptatok és még szeretnék. De 5 kilóval vagyok a terhesség előtti súlyom alatt, kilátszik minden csontom, ijesztően nézek ki és állandóan fáradt vagyok. :( Ez az “igény szerinti ezmegaz” teljesen betábláz, nagyon kevés időt tudok magamra szakítani, de most a tükröt és a mérleget látva eléggé kétségbe estem és szeretnék hízni! Csak fogalmam sincs, hogyan, mert alap dolgok se jutnak eszembe. Mondjatok kérlek trükköket vagy hizlaló ételeket!

2022. jún. 8. 00:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%

Multivitaminnal kezdeném és sok egészséges folyadékkal (víz, tea).

Ezek és a mindennapi séta meghozzák az étvágyat.

Nem mindegy, hogy hízol vagy egészségtelen kajáktól zsírosodsz, szóval amiatt, hogy hízz, nem kell és nem is tanácsos egész nap csokit zabálni.

Egy dietetikus tud neked megfelelő étrendi tanácsokat adni ahhoz,hogy a tej is maradjon, de tudj is hízni. Addig is maradj a napi 5 étkezésnél, egészséges mennyiségeknél, változatosságnál! 1 éve szoptatsz már, szóval az "igényszerintiezmegaz" már nem az, a gyerek jó eséllyel már nagjyából mindent is eszik, egyetek együtt! Sokszor egy nap.

2022. jún. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
37%

A kulcs a többszöri étkezésben van, illetve csinálj illatos, ízes ételeket, akkor is ha elsőre nincs kedved főzni, enni. Ha egyáltalán nincs időd, esetleg ételrendelés?

Tapasztalatból írom, ha mindennap megvan előre az ebéd, nagyobb eséllyel csipegetek, falatozok egész nap, amivel plusz kilókat is könnyebb felszedni.

A zöldség, gyümölcs pl meghozza az étvágyat! Egy felvágott paradicsom a reggeli tojásrántotta mellé, s máris jobban csúszik.

Többször egyél egy nap, étkezés előtt ne vedelj be rengeteg innivalót, mert az teltség érzetet ad. De a folyadékbevitelre figyelj, napi min. 1.5-2 liter, ez kell, hogy jól érezd magad a bőrödben, hidratált legyél.

Önmagában a cukros üdítők, csoki, nasi hízlal, de van egy olyan hatásuk, hogy elveszi az étvágyat, ha te hajlamos vagy ellenni egész nap egy üveg iceteával meg 2 falat szendviccsel, akkor javaslom, ne cukortartalmú italokkal pótold a folyadék nagy részét, mert akkor a rendes főtt ételeket nem fogod kívánni.

A lényeg az egyensúlyon van, nem kell végletekbe menni, egyél-igyál azt, amit kívánsz.

Ne feküdj le soha üres gyomorral, és reggel rögtön étkezéssel indíts, ne nyomd el az éhséged egy pohár kakaóval.

Én is szoptatok 2 éve (nagyon igény szerint). Az a tapasztalatom, hogy ilyenkor a női szervezet sokkal sérülékenyebb, borulékonyabb, ha egy étkezés kimarad, a folyamatos energiabevitel megszakad, és minden negatív hatása megjelenik.

Olyasmi, mint amikor egy sportoló a napi 3 edzés mellett "elfelejt" enni, inni, s már a rosszullét kerülgeti. Rengeteg energiát emészt fel a baba táplálása, a kimerültségérzet hozzá kapcsolódik.

2022. jún. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
24%

Én 2x annyit ettem,mint a férjem, szoptatás alatt. Minden nap kalács,sok szénhidrát, csoki, Karamalz,alkoholmentes sör,stb.


2 évig szoptattam, kb csonttá fogytam. Azért hagytam abba végül. De volt is rengeteg tejem a 2 év alatt.


Szerintem csak akkor fogsz hízni,ha már nem szoptatsz. És akkor is kell neki pár hónap,hogy elkezdődjön.

2022. jún. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
18%

Szakíts magadra időt.


Én pont hogy híttam az igény szerinti mellett, nem keveset.



Kezdj el enni, a “baba” is eszik.

Vele együtt kell enni, megtanulja ő is az egyedül étkezést.

1 éves minimum 3-4 étkezése van már.



Trükk:

Reggeli

Tízórai: sajt+olívabogyó+zöldsèg


Ebéd


Uzsi


Vacsi


Minden rendesen, egészségesen


Nasinak olajos magvak.



Nem a szoptatáshoz van köze, hanem ahhoz, hogy nem szánod magadra az időt, rosszul osztod be.



Az ètkezés mellett a mozgásra is szánni kellene, mert gondolom nem csak zsírpárnát szeretnél magadraszedni, hanem szép formára.

Ez egészséges magasabb kcal étkezéssel és mozgással fog menni.


Nálam a kisebb 1 a nagyobb 2,5 volt, amikor edzeni kezdtem.

Nagyon élvezték màr, szóval a gyerektől nincs időm, az nincs kifogás.


Most 1 èvvel később, ha véletlen este, vagy alvásidőben vagy a nagynak oviidőben csinálom, akkor fürdéskor szàmonkérik rajtam..


Szóval hajrá.

2022. jún. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
46%

U.í.:


Amúgy mind a fogyásnak, mint a tudatos hízásnak ( tömegnövelésnek) a többszöri étkezés a kulcsa.


Egyik esetben sok nagy súlyú, alacsony kalóriájú ézrlt kell enni, másik esetben fordítva.


Mondjuk az avokádó

A banán, ahogy îrtam a magvak

Olívabogyó

Sajtok magas kalóriájúak.


A köretnèl 2 evőkanállal megtoldod és pàr falattal a húst is.


A salátat nem kell light dresszingel, lehet nyugodtan olívaolajossal csinálni


Stb

2022. jún. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
45%

szerintem itt valami más baj van a háttérben amit nem lehet házi praktikákkal megoldani. (vas hiány pl. pm alulműködés)

beszélj a háziorvossal és/vagy csináltass egy labort első körben.

2022. jún. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
51%
Pajzsmirigyet nezess. Egyebkent tobblet kaloriabevitel.
2022. jún. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
22%
Alacsony pajzsmirigy is okozhatja, szülés után gyakori jelenség.
2022. jún. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
40%

Én azóta nem fogyok, hogy a babával együtt tudok enni. Fasírt, párolt zöldség (krumplival), kenyércsíkok stb. Ha jól értem, egyéves a tied, tehát minimum kínálgatod, ha nem is eszik nagy mennyiséget. Én jó sokat szoktam csinálni babakajából, egy nagy tányérral, és én is eszem a babával együtt (én eszem meg a nagyját, úgy van belőve a mennyiség). Pici tányéron plusz sót odakészítek magamnak.


Ha meg annyira nyűgös, hogy az ételkészítés is nehézségbe ütközik, akkor a hátamra veszem és úgy csinálom. Ha nem tudom fölvenni, annyira rúgkapál, akkor hagyom a padlón 2 percig ordítani, és csinálok egy müzlit.

2022. jún. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem a tested üzen!! Kifáradt. Egy éve szoptatsz! Nem mindenki bírja három évig!!

Már ez is nagyon szép teljesítmény!

Szerintem le kell választani a babát! Tudom, hogy ezzel most nem leszek népszerű, de én így gondolom!

2022. jún. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!