Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetnék még? Szoptatási...

Mit tehetnék még? Szoptatási probléma

Figyelt kérdés

Kedves anyukák, nagy szükségem lenne tanácsokra, hátha van amit még nem próbáltam.

4 hetes a babám, 1 hetes elmúlt mire kiderült, hogy sajnos nincs elég tejem. Azóta tápszeres pótlást kap, de nagyon szeretném ha inkább anyatejes lenne. (Ne értsetek félre, semmi bajom a tápszerrel, hiszen így legalább jól lakik a gyerekem, csak nem így szerettem volna)

Rengeteget iszom, szedek tejszaporító vitamint 2 félét + tejszaporító shaket, az éjszakákat leszámítva minden szoptatás után fejek és minden héten találkozom szoptatási tanácsadóval. Ez így megy 3 hete és egy minimális javuláson kívül nem történt semmi, továbbra sem elégíti ki csak az anyatej a gyermekemet. Nem tudom mit tehetnék még, hogy jobban beinduljon a tejtermelés. Van-e rá egyáltalán esély? Aki volt hasonló helyzetben ott mi lett a kimenetel? Van valamilyen praktika ami bevált nálatok?

Nagyon el vagyok keseredve, mert úgy érzem a lehető legtöbbet megteszem az ügy érdekében, még sincs eredménye.

Előre is köszönöm a segítséget!



2022. jún. 8. 22:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanigy voltam, es a 8. hetre teljesen el tudtam hagyni a tapszert, majd 2,5 eves koraig szoptattam.

Minel tobbet legyen mellen, plusz csinalj szaporito fejest ! Szoptatasok utan ( legalabb napi 3-4 alkalommal)

Ne add fel, az a lenyeg.

2022. jún. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Elozo vagyok csak leejtettem a gumicukros zacskot 😂


Szaporiti fejes : 7-7-5-5-3-3-1-1 percug fejni mindket mellbol a szoptatasok utan legalabb napi 3-4 alkalommal.

kb. 1 het utan hoz eredmenyt.

Rengeteg folyadek. Mars tej ( a benne levo malata miatt ), oszibarack rostos,

2022. jún. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, es az elejen ejszaka is fejj ! Nehez tudom, de ez nem hosszutavu, par het es meglesz a mennyiseg. Ejjel is legalabb 2 szer.
2022. jún. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit tennék hozzá hogy szedtem kapszulát, ittam teát, am. sört, de mindent felváltva hogy ne szokjon hozzá a szervezetem, direkt rendszertelenül szedtem őket. Nekem nagyon bejött a MotherLove More Milk kapszula is pl.

Ha ennyire magyon szeretnéd én hiszek benne, Te is hiszel benne hogy menni fog, csak ne add fel! Azért görcsbe persze nem kell átmenni, de ha úgy érzed, akarod és csinálod akkor menni fog!

Volt egy pár napunk amikor egész nap szinte csak ciciztünk, de meghozta az eredményt.

Végül nem adtam pótlást egyáltalán, 27 hónapig szoptattam.

2022. jún. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Az első hónapban nálunk sem volt zökkenőmentes, én a stressznek tudtam be, nehezen indult a kezdet.

Nem használtam fejőgépet, csupán extrém mennyiségszer mellre tettem a kisfiam, nehéz volt, mert ha nem kapott eleget, sírt, ekkor adtam neki 1-1 adag tápszert, ezalatt mindketten "megpihentünk". Szép fokozatosan hagytam el a tápszert, 6 hetes korára semennyit nem kapott, és felszaporodott a tejem annyira, hogy jóllakassam a bendőjét. Az igény szerinti szoptatás nagyon fontos, aki ehhez ragaszkodik, annak minden mást eköré kell szerveznie. Máskülönben nem megy. 2 éves múlt, még mindig tejcizik, van bőven. Szóval sikerrel zárult a kísérlet. Ne keseredj el, csak légy kitartó!

Ui.: Szerintem minden segédeszköz nélkül is elérhető a cél, nem szükséges feltétlen fejőgép, a cumi is elnyomja az igényeket, ehelyett anyán is meg lehet pihenni.

Tényleg próbálj meg nem stresszelni és nyugisan lenni, szopikor dőljetek le együtt az ágyra, ne akard gyorsan letudni az etetést. Legyen ez együtt töltött nemes idő és összehangolódás.

2022. jún. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kedves válaszokat!

Az igazság az, hogy szörnyű kudarcként élem meg az egészet és úgy gondolom, hogy nem vagyok elég jó anyukája a kisfiamnak. Nem tudom megmagyarázni miért érzek így, mert abszolút nem nézem le vagy kevesebbnek azokat az anyukákat, akik tápszerrel táplálják a babájukat, inkább csak nem erre készültem.

2 napja úgy érzem, hogy minden igyekezetem ellenére még egyre kevesebb a tejem. Éjszaka is közel 2 órán át szopiztattam és mikor megmértem, azt mutatta a mérleg hogy 20grammot sikerült neki kinyernie… már minden szoptatás sírással végződik.

2022. jún. 9. 17:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy NE méregess. Akkor fog sikerülni, ha elengeded az aggodalmat. Tudom, hogy szörnyen nehéz a legnehezebb helyzetben bátran viselkedni, de próbáld meg úgy felfogni, semmit sem veszítesz. Ha a praktikákat betartod, sokszor van mellen, menni fog!

Fogyassz sok folyadékot és egyél finomakat.

2022. jún. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem eleinte a Mecsek tejszaporító tea segített sokat. Rendszeres evés éa igény szerinte szoptatás. Az elején nehéz,de sikerülni fog! Csak ne stresszeld magad nagyon. Én is szoptatni akartam sokáig,de sajnos 2 hónapos korában muszály volt tejport adni neki,mert nem hízott a tejemtől. 3 és fél hónaposan már sajna cicizni sem akart :( sajnos nem úgy mennek a dolgok,ahogyan mi szeretnénk. Fő,hogy mindketten boldogok legyetek,másképp csak szenvedés.
2022. jún. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1-2-3 as valaszolo vagyok, a merleget surgosen dobd ki, felejtsd el ! Nem kell meregetni ! Nekem eszembe nem jutott volna a hazba behozni egy merleget. Plusz stresszforras, ertelmetlen 80'as evekbeli ostobasag.

Ha ehes, latod.

2022. jún. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sikert anyatejes maradni? Milyen irányba haladtatok? Te hogyan éled meg?
2022. júl. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!