Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig fáj/érzékeny a mellbimb...

Meddig fáj/érzékeny a mellbimbó szoptatásnál?

Figyelt kérdés
A babám 1,5 hetes, igyekszem minél többet mellre helyezni. A technikája jó, érzem ha nem jól szív, anyukám és a védőnőnk is azt mondta nagyon szépen cuppan rá. Az első fél perc már mégis falvakarós 2 napja, eszméletlenül kikészültek a bimbóim, már zavarja őket a ruhám anyaga is. Kenegetem bimbó krémmel, próbálom levegőztetni, de mostmár összeszorított fogakkal várom a következő szopizást... Egyelőre nem sebes. Meddig tart ez az állapot? Hozzászokik a bimbó a szopizáshoz?
2022. jún. 10. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem kb 1 hónap kellett mire edzett lett. Bimbóvédőt probáltad?
2022. jún. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hozzászokik a bimbó a szoptatáshoz. Nekem az első hét nagyon keserves volt. Már vérzett is, és sírni tudtam volna a fájdalomtól. Akkor vettem bimbóvédőt, aztán fokozatosan jobb lett.!Kitartás!
2022. jún. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 3 hét kellett, kitartás. Ha ezután se jó, keress fel szoptatási tanácsadót!
2022. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hogyan használtátok a bimbóvédőt? Minden szoptatásnál, vagy csak egy-egynél amikor már tényleg nem bírtátok?
2022. jún. 10. 21:22
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Bimbóvedo 🐎🌲szt se ér sajna, cserébe elcseszi a baba technikajat.
2022. jún. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Én esti szoptatáshoz használtam bimbóvédőt, amelyik már fájt. Gyerek technikája nem veszett el, pedig még cumisüveget is használtam.
2022. jún. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Nekem az első 2-3 hét volt nagyon rossz. Vérzett, kisebesedett, nagyon fájt. Lansinoh HPA krémet használtam rá, azt nem kell lemosni, sokat segített.


Használtam bimbóvédőt is, kb 1,5 hónapos koráig, az első pár hétben minden szoptatásnál, utána csak ritkábban. Ettől talán még javult is a babám technikája, szóval egyáltalán nem kell tőle félni. Én a mam 2-es méretet ajánlom.

2022. jún. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Nekem is kb 2 hét volt rossz, aztán meg sem éreztem.
2022. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Nekem sem vált be a bimbóvédő, jobban fájt. Pár hétig eltartott. Kitartás
2022. jún. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az elso 2-3-4 het nagyon rossz, hiszen hozza kell szoknia egy teljesen ismeretlen ingerhez, es a baba nagyon erosen sziv. Ez mindenkinel igy van, nem vagy egyedul. ( tobbedik gyereknel mar enyhebb )

A szelloztetes sokat segit, felmeztelen flangaltam 3 hetig otthon 😂

2022. jún. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!