Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki fogyasztott alkoholt...

Aki fogyasztott alkoholt szoptatás alatt és már nagyobbak a gyerekei, ugy látja, lehetséges, hogy karos hatással volt a a gyermek fejlődésére, egészségére? Mennyi ideig szoptatott?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék vitat kirobbantani azzal kapcsolatban, hogy szabad-e alkoholt fogyasztani szoptatas alatt, vagy sem, csak erdekel, hogy aki fogyasztott, utolag hogy latja ezt. Kutatást nem találtam a témában, erdekel továbbá az is, az alkoholfogyasztás hatott e a szoptatas hosszara?

2022. jún. 14. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Ne haragudj.. De 😂


Egy alkoholista nem hiszem, hogy szoptat. Sőt. Haza se engedik vele a gyereket a kórházból.


Az, hogy szoptatás alatt 1-1 alkalommal megiszik valaki egy vagy 2 pohár alkoholt, nem hinném, hogy lenne bármiféle kihatása a gyermek fejlődésére.

2022. jún. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Lehet szoptatás alatt alkoholt fogyasztani.

Csak épp pont ugyanúgy kell eljárni, mintha volán mögé szeretnél ülni.

Azaz, ha csak annyit fogyasztasz, ami a következő szoptatásig lebomlik a szervezetedből, akkor SEMMI, DE SEMMI hatása nincs a gyerekre.

2022. jún. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

En vörösboroztam. Vérszegény vagyok, szülés utan mégdurvábban az voltam. Doki ajánlotta. Úgy 2-3 naponta 1-1 decit ittam. Nem vártam órákat a szoptatással utana, hiszen iszsz baba volt. 2 évig szoptattam.


Most a lányommal ugyan ez van, ugyan úgy néha előkerül a boros üveg. 9.hónapja szoptatom.



Gyerekorvos és a védőnő is tud róla. Egyik sem mondta, hogy tilos.

2022. jún. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak jelzem, hogy én minden választ hasznosnak ítéltem, nem tudom miért a lepontozás. Talán, mert tabu téma.
2022. jún. 14. 17:49
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Esetleg akarsz forrást a 2-es válaszához?

Mert az lll oldalán megtalálod. 100 %-ban perfekt választ adott.

Nem tilos alkoholt inni, így teljesen okafogyott a kérdésed.

Nyilván egy iszsz pár hetes baba mellett 0 az a bevihető alkohol, ami lebomlik két szoptatás között, mert abban az időben olyan gyakran kérezkednek mellre.

De nagyobb gyereknél bőven lehet tervezni vele mértékletesen.

2022. jún. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Én is az lll honlapjáról tájékozódtam, és bár még kicsi a gyerekem, 2 éves és még szopizik, néha lecsúszik 1-1 pohár bor vagy sör (vagyis most éppen nem, mert terhes vagyok a tesójával, de mielőtt teherbe estem volna, akkor ez érvényes volt). Amikortól az éjszakai szoptatásokat teljesen megszűntettük, és csak napi 2x cuppant rám, ébredéskor meg este elalváshoz, akkor az altatás után simán beleférősnek ítéltem azt a kis mennyiséget a fürdéshez vagy filmezéshez. Nem is esett jól több, egyébként, szóval részeg pl sosem voltam. Amikor igen, akkor a gyerek is a nagymamánál aludt, és nem is kapott cicit amíg teljesen el nem múlt a hatása (újévkor pl).

Nyilván tartós, távlati hatásokról nem tudok nyilatkozni, de jelenleg azt látom, hogy az égvilágon semmiben sem befolyásolta a fejlődését. Teljesen tankönyvi gyerek, mindent úgy csinál, mint aki még az anyaméhben olvasta "A könyvet", érzelmileg kiegyensúlyozott, jól kezelhető, könnyen nyugtatható, szóval egyelőre nincsenek káros hatásai az én korábbi alkoholfogyasztásomnak.

2022. jún. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!