Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől tekereg a 6 hós babám...

Mitől tekereg a 6 hós babám evés közben?

Figyelt kérdés

Nemsoká betölti a hat hónapot, kezdettől csak anyatejes amivel már az elejétől fogva voltak gondjaink. A fő probléma az ömlő tejből akad ami sajnos úgy folyik a szájába, hogy nem győzi nyelni. A hat hónap alatt úgy érzem összeszoktunk megtanulta ezt kezelni pl már nem nyeli félre minden evénél 2-3x mint régen. Már espumisan cseppet sem adok neki mert szegénynek csak rosszabb volt tőle. Az utóbbi hónapban ugyan az álmatlan éjszakáknak búcsút mondhattunk de helyébe lépett az a szőrnyű rángatózás amiről most itt szó lesz.

Tehát minden alkalommal mikor megetetem az oldalt fekve az ágyon történik, ezzel is akadályozva a tej ömlését. Az első pár percben nem történik semmi eszik, nyugodt, csukva a szeme stb.. aztán egyszer csak elkezd rugdosni, igazabol mindent es mindenkit amit csak ér, kitolja magát, feszeng. A karját is le kell fognom mert üti magát és engem is... a szívem szakad bele. Láthatóan szenved... ha nagy nehezen bele is alszik a rugkapálásba sírva kel pár perc után. A hason alvás sem segít, a cumisüveget nem fogadja el.. sajnos se a gyerekorvos sem a védőnőnk nem az a segítőkész fajta így magunkra matadtunk. Volt esetleg valaki ilyen helyzetbe?



2022. jún. 14. 19:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A tej ömlését ez nem igazán akadályozza. Előtte kicsit fej le a ciciből,hogy ne ömöljön. Amúgy ebben a korban már idegesebben esznek,nyugtalanabbak akár fogzás miatt is. Nem kell lefogni,lehet csak nem szeret már oldalt fekve enni. Én szoptatópárnat teszek törökülésben a lábamra, arra fektetetem az oldalára a babát és így szopik. Egy időben rugdalózott,vakarta a fejét és sírt. Azóta szopi közben a mobilon elindítok egy fehér zaj appot, azon belül is a porszívó hangot. Ettől mindig lenyugszik és eszik szépen.
2022. jún. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!