Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan akinél a nagytesónál...

Van olyan akinél a nagytesónál kudarcba fulladt a szoptatás, de a kicsinél sikerült?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy úton van a kistesó. A kisfiammal sokat szenvedtünk a szopival, egyszerűen üvöltött ha rátettem a mellemre, nem akarta elfogadni, tejem is minimális volt ezáltal. Nagyon megviselt, szépen lassan át is tértünk a tápszerre.

Ezt a kistesónál igyekeznék elkerülni, de eléggé tanácstalan vagyok, hogyan is oldható meg egy 20 hónapos kisfiú mellett? Illetve félek is az újabb kudarctól.



2022. júl. 9. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm így volt. Az első gyerekét egyáltalán nem tudta szoptatni, a másodikat viszont szoptatta közel másfél évig. Nem tudja ő sem, mi volt a konkrét oka.

Viszont ha megy a szoptatás, nem kell rajta semmi különösebbet "megoldani". Persze bele kell rázódni, mint a kétgyerekes lét minden más területébe, de a nagy tesó önmagában nem hátráltató tényező vagy ilyesmi.

2022. júl. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagynál alig volt tejem. Nem volt gond semmivel, mégsem termelődött. Pótolni kellett végig.

A kicsinél volt egy kis gond, az arcát kellett masszírozni, így kb 2 hét alatt megszűnt a gond. Végig anyatejes volt. Cumisüveget el se fogadta, szopizott szépen, és tejem is bőven volt.

2022. júl. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
30%

Nálunk az amyuk mesélte, hogy én cska fél évi ittam anyatejwt,ért nem szerettem.

A kistesóm meg 4 éves koráig azt itta.

Ez mindenkinél változó

2022. júl. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagyot 4 hónapot szoptattam, pár hetes korától pótlást kellett.

A kicsi 3,5 éves koráig szopizott.

2022. júl. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor ez megnyugatató! ☺️
2022. júl. 9. 12:05
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Nekünk is sikerült volna, de az akkor 2,5 éves nagy nem hagyta. Féltékeny volt, rugdosott, sírt, hisztizett, direkt olyat csinált, amiről tudta, hogy nem szabad. Hiába készítettük fel erre, játszottam vele közben, meséltem neki, nem hatotta meg. Amikor cumisüvegből etettem nem volt semmi hiszti, így én ezt az egészet elengedtem. Pedig most tejem is lett volna és a kicsi is ügyes volt, de nem érte meg az a stressz, amit ezzel a nagynak okozok.
2022. júl. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyenre példa bőven. Olyat is ismerek, aki az első két gyerekét nem, csak a harmadikat szoptatta. Az alapján, amit írsz, nálatok inkább a baba oldalán volt a probléma, hogy nem tudott szopizni, így nagy esélye van, hogy a második baba más lesz. Sok sikert!
2022. júl. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerekem 4-5 hónapos volt, mikor elfogyott a tejem. A másodikat több, mint 1,5 évig szoptattam. Ott már tudatosabban csináltam a dolgokat. Nem törvényszerű, hogy ha az első él nem volt, a másodiknál se lesz.
2022. júl. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első már a kórházban is kapott pótlást, itthon 4 hónapig szenvedtünk és egyik nap már el sem fogadta a mellet.

A második majdnem 3 éves volt mire leszokott rólam, sosem kapott tápszert.

Semmit sem csináltam másnént

2022. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az elsőnél 1 hónapos koráig szenvedtünk a szoptatással, aztán elengedtük.


A másodikat közel 2,5 évig szoptattam, minden gond nélkül.


A harmadiknál 3 hónapos korában kezdtük meg a tápszeres pótlást, mert kevés volt a tejem. Aztán teljesen el is apadt, hiába próbálkoztam bármivel.

2022. júl. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!