Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sárgaság, így hogy etessem?

Sárgaság, így hogy etessem?

Figyelt kérdés

A babám 2 hetes

Bevan sárgulva, ma voltunk az orvosnál, aki azt javasolta szoptassam 20-20 percig ( bal es jobb felváltva) 1 óránként + 30 ml tápszert adjak utánna neki…..

ez lehetetlen …. Eddig 2-3 óránként evett és 15-20 perc szopás után kiköpte és folyt ki belőle….

Most ez nem lesz neki sok??

Ráadásul a tápszertől a pocakja is fáj (amikor nem volt tejem első pár napba kapott azt)



2022. júl. 12. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Súlya gyarapodik?


Nekünk ismezt javasolták, de a tápszert mindig visszabukta. A harmadik után nem adtam már, maradt a sűrű szopi és az ébresztgetés.

2022. júl. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is úgy jöttünk haza, hogy sárga volt a babánk, kétóránként kellett keltegetni és szopiztatni éjszaka is, hogy minél több folyadékot vigyen be. Aluszékony volt a sárgaság miatt, akkor még 4-5 órákat átaludt.

Óránként ezt nem tudom hogy lehetne csinálni, mert pont a folyamat végére érsz mire kezdheted előröl.

2022. júl. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Szoptass gyakran, amikor csakigényli. Erőszakkal megtömni nemtudod úgysem.
2022. júl. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Nincs olyan hogy sok tej. Szoptasd minél többször és gyakrabban, közte meg büfiztesd meg. Ne hagyd hogy a szopiba állandóan bealudjon.
2022. júl. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is sárga gyerekkel jöttem haza, ráadásul 2500 g alattival (koraszülött). Nekünk simán igény szerinti szoptatást javasoltak, plusz hogy ha 4 óránál tovább aludna, akkor ébresszem föl. A tápszer nem merült föl, igaz, nagyon sok tejem volt. Általában még félálomban is folytatta az evést. Azt tapasztaltam, hogy ha még nem evett eleget, és megpróbálom letenni miután elaludt a cicin, úgyis fölébred. Ha jóllakott (vagy legalábbis mérleg szerint evett eleget), akkor marad csak alva.


Ezt a módszert is használtam:

[link]


A lényege, hogy a cicin elalvó gyereket nem ébresztgetjük, hanem a fejéshez hasonló mozdulatokkal kiváltunk még egy tejleadó reflexet, és ettől a félálomban levő baba újra szopni kezd alvás közben. Nálunk jól működött.

2022. júl. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%

A lányom 3 éves koráig volt májbeteg. 1 csepp tápot, tejpépet, tejitalt nem kapott.


Szoptattam iszisz,ahogy kérte. De gáz, hogy a te babád "csak" sárga, és nem súlyos májbeteg,mint az én lányom volt, és már tápszert ajánlgatnak.....

2022. júl. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki tápszert. Nyár van,napoztasd nagyon-nagyon óvatosan. A legjobb gyógyszer rá.


Csak annyit egyen,amennyit kér. Tömni nem szabad!

2022. júl. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!