Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás abbahagyása után...

Szoptatás abbahagyása után mellgyulladás? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

4 hónapja nem szoptatok, az egyik mellemből el is apadt a tej, a másikkal viszont azóta is szenvedek. Próbáltam még fejni eleinte, fokozatosan egyre ritkábban, de egy pontban még mindig fáj. Mostanában újra elkezdtem fejni (néhány csepp jön belőle, maximum egy kiskanálnyi mennyiség). Borogattam, masszíroztam, meleg vízes zuhany alatt fejtem, káposzta levelet tettem rá, de nem lett jobb.


Szoptatás alatt is volt többször hasonló fájdalmas csomó, orvosnál is voltam, de olyankor kaptam rá krémet, és addig szoptattam, fejtem, amíg kidugult az elzáródott tejcsatorna, és megszűnt a gyulladás. Mostmár eleve csak pár csepp jön belőle, valószínűleg az se onnan, ahol el van záródva. Mit tegyek?


Még 3 hónapja ultrahangra is elmentem megnézetni, azon nem láttak csomót, de azóta is fáj.



2022. júl. 26. 10:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem tudom aktualis-e meg en 1,5 honapja hagytam abba (2 ev elott kicsivel) es nekem is volt egy visszaeses hosszu ido utan egy kemenyebb csomo formajaban. (Mindekozben mar teljesen puha lett a mellem) Szinte a mellbimbomnal volt ezert nem arra gondoltam egybol hogy tejcsatorna elzarodas de vegul az volt. 1! Oran keresztul fejtem a geppel magas fokozaton es kozbe a kezemmel massziroztam eleg erosen. Addig csinaltam mig ereztem a csomot. Nekem a borogatas semmit se ert. Volt talan 10 csepp de annyi eleg is volt azota se jott vissza a csomo es ugyanugy puha a mellem mint elotte.
2022. szept. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!