Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptattátok a gyermeke...

Meddig szoptattátok a gyermeketeket?

Figyelt kérdés

Amikor abbahagytátok, elapadt a tej, vagy ti valasztottátok le?

Nekem 1 éves lesz a kicsi, és mindig racsodalkoznak, hogy még mindig szoptatom, nem is értem.

Bár úgy terveztem ,hogy 1 éves koráig szeretném, de nagyon nagy cicis, nincs szívem elvenni tőle, ráadásul majdnem minden étkezés után igényli még, tej meg van bőven.

Viszont éjszaka vagy 8x kel, és csak cicivel hajlandó visszaaludni, este is úgy alszik el, nem tudom hogy tudnék ezen változtatni , mert egyszerűen le sem fekszik.



2022. szept. 26. 09:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
42%

Az enyém is nemrég múlt 1 éves, és bőven szopik még, főleg alvás előtt és éjjel. Én nem is tervezem elválasztani, inkább megvárom a természetes leválasztódást, persze majd meglátjuk, nem kell előre eldönteni ezt, csak így tervezem.


Ami az éjszakai keléseket illeti, arra azt szokták javasolni, hogy csak vizet adj neki, akkor jó eséllyel hamar leszokik az éjjeli kelésről. Meg lehet úgy, hogy az apja megy be hozzá, akkor nem is számít cicire.

2022. szept. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
35%

2 éves koráig. Csak azért választottam el,mert már rettenetesen lefogytam. Amúgy 3 éves koráig szoptattam volna,mert betegen született.

De a szervezetem nem bírta tovább. Rengeteg tejem volt,minden probléma nélkül szoptattam. Nem fejtem soha, nem volt kisebesedés,nem volt bimbóvédő, nem volt csomósodás,mellgyulladás,semmi. Szerencsére a babám is az első pillanattól ügyesen szopott.


Persze voltak kisebb hullámvölgyek, pl amikor a babám 8 hónapos korában megjött a menzeszem, de átlendültünk mindenen.


Soha nem ivott tápszert,tejpépet vagy tejitalt sem kapott.


A védőnő, és a gyermekem orvosai is folyamatosan kiálltak a szoptatás mellett,biztattak,hogy el ne vegyem ezt tőle.


Úgyhogy alapvetően hálás vagyok a testemnek,hogy ennyi ideig kitartott.


Érdekes,hogy elválasztás után, minimálisan még 3 évig (!) volt tejem.

2022. szept. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
41%

Nem értem, miért kellene 1 éves korában leválasztani, és egyáltalán nem olyan tipikus, hogy ezen mindenkinek csodálkoznia kellene.

Idővel magától is függetleníti magát a szoptatástól. Most még valószínűleg nem érett erre.


Nálunk valamivel kétéves kora felett, mert már kellemetlen volt, betegség miatt nem is nagyon tudta hosszabban csinálni (tele volt az orra), meg már többször elaludt anélkül.

2022. szept. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
35%

Decemberben lesz 3,még mindig..

Én örülök, hogy igy konnyebben elalszik, nem gondolom, hogy ez rossz lenne.

2022. szept. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
9 hónaposan, mert elegem volt abból, hogy mászik rám és tépi le rólam a felsőmet. Nekem egy szükséges rossz volt a szoptatás, nem szerettem egyáltalán. Az is elképzelhetetlen számomra, egy járó, nagydumás, talpraesett 1 éves vagy nagyobb gyereket még szoptatnak.
2022. szept. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
65%

Nekem 1 év volt a kitűzött határ.

En is, ahogy az 5ös írja, utaltam szoptatni. De inkabb, mint a tápszer, ezért kötelező rossz volt számomra.


Fiamat 13 hónaposan választottam le végül. Egyik napról a másikra.utana is nagyon könnyen elaludt, és a 6-7 kelés/éjszaka azonnal visszaesett 1 kelésre. Bántam, hogs nem elöbb tettem.


Lanyom szerdán lesz 1 éves

10 hónaposan választottam le, nem is kereste. Viszont ő ugyan úgy kel éjjel 5-6x.

2022. szept. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
58%
3 éves volt. Levalasztottam, mar terhes volt akkor nagyon.
2022. szept. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
67%

10 hónapos koráig, amúgy szerettem volna 1 éves koráig szoptatni, de ekkorra fogyott el a tejem.


Amúgy 1 évesen le akartam választani, hogy beálljon a ciklusom és jöhessen a tesó, de ha a második tovább szopizna, az sem zavarna :)

2022. szept. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
64%
A nagylány 1,5 éves koráig szopizott, akkor elapadt a tejem. A pici most 10 hónapos, szerencsére sok a tejem. Ameddig kitart adok is neki.
2022. szept. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%
8 hónapig terveztem. 7,5 hónaposan leválasztotta magát. Tejem 2 éves korában apadt csak el rengeteg gyógyszerrel.
2022. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!