Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hónapos baba lassan két...

7 hónapos baba lassan két hónapja csak félálomban, elalvás előtt hajlandó szopizni, ébren nem lehet megszoptatni, sem cumisüvegből megetetni, van itt olyan aki járt már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Szopási sztrájk már volt 3 hónapos korában, ez a helyzet azon túlmutat. Igazából csak arra lennék kíváncsi, hogy más gyermeke is viszonyult-e így a tápláláshoz. Sajnos ennek lelki okai lehetnek, a gyermek számára a szoptatás/cumisüveges etetés stresszforrás. Sokat aggódtam a súlya és a kevés szopizás miatt, feltételezem ez áll nálunk a háttérben.

2022. szept. 30. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Jelen!

7 hós. Kb 4 hónapja kezdett el tiltakozni, akkor még csak esténként. Aztán egyre sűrűbben. Most hetek óta alig akar szopizni. A problémát már az elejétől jeleztem a védőnőnek, illetve folyamatosan, ahogy romlott a helyzet. Mindig azt mondta, hogy le akarja választani magát. Már kb 3-4 napja egyáltalán nem fogadja el. Egyet beleszív, aztán elfordul és ennyi volt. Ennek hatására a tejem is már minimálisra csökkent. Pedig rengeteg volt. Még fagyasztottam is. Előző gyerekem 1,5 évig szoptattam gond nélkül. Szóval több hónapnyi küzdelem után most adtam fel.

2022. szept. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy hülyeséget írok, de ha stresszforrás, akkor esetleg úgy megpróbálni, hogy félhomályban, nyugis zenével/fehér zajjal a háttérben szoptatod?

Ha sehogy nem megy, próbáld kanállal adni vagy pohárból itatni.

2022. szept. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk az 1-es által leírt "1-et beleszív aztán elfordul" volt, de fogzás miatt és fogínygél segített (Dologél konkrétan).
2022. okt. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!