Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Túl lehet etetni egy babát?

20210513 kérdése:

Túl lehet etetni egy babát?

Figyelt kérdés

2 hetes a kislányom 2300 grammal született.

Kevés a tejem, mivel sárga is volt és sokat is aludt, így a kórházban orvos és szoptatási tanácsadó tanácsára hozzátáplálom tápszerrel.

Eddig 20 max 30 at szopizott, ahhoz kapott 40 ml tápot.

Most 40 et szopizik, és mellé max 60 ml tápot megeszik.

A védőnőm szerint az rengeteg. De ha nem adom neki, csak 30 ml-t akkor sír és megeszi a kezét.

Napi 7x eszik 3,5 és 4 órákat alszik.

Sajnos anyatejet etetés után szűk 10 mlt tudok lefejni.



2022. nov. 1. 03:25
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Hát amúgy nem tudom, mennyire hiteles ez a méricskélés a szopásnál, nekem kórházban volt, hogy etetés után kevesebbet mértek meg ilyenek 😅

Ha nem bukik, nem fáj a hasa tőle, nem értem miért lenne probléma..


Még annyi, hogy mikor mi egyszer voltunk gyerekorvosnál, mert pici vért láttam a baba székletében, és vittünk kakis pelenkát megmutatni, akkor a gyerekorvos hozzáfűzte, hogy a kis fehér darabok a székletében túletetésre utalnak.

Ha még ez sincs nálatok, akkor végképp nincs szerintem túletetve.

2022. nov. 1. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem lehet túletetni, ne vond meg a babádtól a cicit. Ő tudja, mire van szüksége :) jól csinálod. Ha szép ütemben fejlődik, akkor hagyd el a méricskélést, teljesen felesleges.
2022. nov. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól csinálod, hiszen kevesebbnél jelzi, hogy éhes, te pedig okosan fel is ismerted a jelzését.
2022. nov. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor komolyan eheztetni kene egy 2 hetes babat vagy mit var? Hogy lehet ilyen egy szakember?
2022. nov. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőknek igazuk van. Jól teszed,hogy annyit adsz neki,amennyi neki kell. Semmi kép se adj kevesebbet,mint amennyit kér. Ha nem kér többet,azt ugy is látid rajta,illetve visszabukja a felesleget. Szerintem nem lehet olyan könnyen túletetni őket.

Figyelni kell a viselkedését és megpróbálni az ő fejükkel gondolkozni. A dokik meg sokszor hasznos dolgokat mondanak,ezt nem vitatom. De a legtöbb a gyerekkel kapcsolatban mindig a "nagy könyvben" írtakat veszi alapul. Viszont tudjuk,hogy minden gyermek más. Míg ugy látod,hogy neki jó és így jól érzi magát addig ne stresszelj ilyeneken. Inkább élvezz ki minden pillanatot,amit csak lehet.

2022. nov. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A mai tápszerekkel már nem igazán lehet túletetni, nyugodtan lehet neki adni igény szerint. Igazából egy szoptanít készülék (vagy a házi verziója) lenne jó nektek, nehogy rákapjon az üvegre és leszokjon a ciciről, meg a mellednek is plusz ingert adna, jó eséllyel szaporodna a tejed.
2022. nov. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A védőnők sokszor tudnak baromságokat mondani😬 o is biztos hagyná éhezni a gyerekét…idióta.

Nyugi nekem is többet eszik mint kene de nem erdekel mert igy lakik jol. Ja es en is pótlok neki tapszerrel.

2022. nov. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Annyi hülyeséget mondanak néha a védőnők.Nem értem mi a francnak ez a méricskélés.A baba úgy is annyit eszik amennyi jól esik.Az hogy védőnö azt mondja xy ml-t kell egy babának enni mert a védőnőnek az volt benne a tankönyvében és ha az a babának kevés akkor éhezzen? Nem érdemes a védőnökre hallgatni.
2022. nov. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!