Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van értelme a dupla mellszívón...

Van értelme a dupla mellszívónak, vagy felesleges?

Figyelt kérdés
Mellszívó választás előtt állok. Annyiban biztos vagyok, hogy elektromosat szeretnék, azt azonban nem tudom eldönteni, hogy elég lenne-e egy sima, vagy dupla lenne célszerű. Tényleg nagyon meggyorsítja a folyamatot az, hogy egyszerre tudom mindkettőből szívni, vagy felesleges? Körülbelül olyan árban már láttam duplát, mint simát - lehet jobban megéri egy kicsit drágábbat venni a simából?

2022. nov. 7. 07:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
ez csak az én tapasztalatom, de én elektromosat semmiképpen sem vennék. kaptam kölcsön egy barátnőmtől, se neki, se nekem egy csepp sem jött le a használatával. kézivel viszont gond nélkül tudtam fejni. jobban illeszkedett a tölcsér, tudott vákumot csinálni
2022. nov. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Philips avent elektromos van, szerintem max 20 percet nyersz vele, ennél tovább én sose használtam, tehát összesen a két mell 40 perc volt max. Ha neked egyszerűbb, vehetsz duplát, de szerintem nem szükséges.
2022. nov. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

nekem volt kézi is és elektromos is.

A kézivel gyorsabb volt, az elektromossal pedig kényelmesebb. Nekem dupla volt, de valamiért egyszerre sosem jött mind a 2 cicimből.

Így az egyik felét simán elkötöttem egy befőttes gumival.

Ha tényleg azonos áron van, én megvenném a duplát. Max csak az egyik felét használod ha nálad se jön be.

2022. nov. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Nekem úgy van dupla, hogy az egyik fele egy szilikon tejgyűjtő kancsó. Nagyon bevált, míg szimplán a gépet használtam, a másik oldalt csöpögött a tej. Így gyakran majdnem annyi gyűlik a szilikonban, mint amennyit a gép leszív. Aztán csere és megint jön mindkettőből.


De attól is függ, mire akarod használni. Sokat kell valamiért fejned? Mert akkor tényleg érdemes ezen elgondolkozni. Ha csak tartaléknak kell inkább, akkor gyakorlatilag mindegy, a legtöbben max. pár alkalommal használják.


Kézit nem próbáltam, de szerintem inkább alkati kérdés, hogy kinek melyik működik, a kézi vagy a gépi, az illeszkedés pedig egyáltalán nem a meghajtástól függ.

2022. nov. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Megszületett már a baba? Lefejt tejből szeretnéd etetni? Tehát napi többször fejnél sokat? Akkor igen megéri. Ha alkalmanként akkor nem. Ha pedig még nem született meg és elhitted, hogy kell mellszívó (mint én) még semmilyet ne vegyél előre.
2022. nov. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Nekem az elektromos avent nagyon bejött, rengeteget tudtam vele fejni, viszont én nem duplát használtam. Így is elég gyorsan ment.


A dupla megéri, hogyha nagyon sokat kell fejned, például az egyik barátnőmnek külföldön 12 hét volt a szülési szabadság és utána vissza kellett mennie dolgozni, így a munkában is napi többször fejt.

2022. nov. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Miért akarsz fejni? Először azt gondold át.

Nekem kézi mellszívó volt, húgom adta kölcsön.

2 év szoptatás alatt nem volt rá szükségem...

2022. nov. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Kézivel vagy 20 milit ha sikerült fejni, elektromossal meg vagy 150-et.
2022. nov. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
48%
Első körben próbálkozz a természetes megoldással. Azután jöjjön a kütyü, ha szükséges.
2022. nov. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lansinoh duplafejes van, de nem volt sok értelme. Akkor volt hatékony a szívás, ha masszíroztam közbe a mellem. Így viszont 1x csak mellel működött a dolog. De a tejgyűjtő kancsó jól jött mert addig csöpögött a másik mell.
2022. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!