Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Befelé forduló mellbimbóval...

Norina955 kérdése:

Befelé forduló mellbimbóval csak bimbóvèdővel tudok szoptatni de az is iszonyatosan fáj már a második fajta bimbóvèdőt vettem meg és sírva szoptatom a fiamat. Mit tegyek? Nem akarom feladni mert rengeteg a tejem tanácsotokat várom!

Figyelt kérdés
2022. nov. 23. 01:12
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Géppel le lehet szívni és úgy adni üvegből az anyatejet. Ez is egy megoldás.

Ahogy abba is lehet hagyni a szoptatást és tápszerezni.

Senkinek sem jó, hogy szenvedsz, nem, neki sem. Annyit nem ér.

Az a gond a mai világban, hogy minden anya ráfeszül a tökéletes anyaságra, mert a csapból is ez folyik. Aztán a gyereknek nem kell más, csak egy nyugodt, boldog anyuka és valami kaja, akárhonnan is.

Voltam a helyzetedben, szivattam magam évekig, 2 gyerek után mondom, tanulj más hibájából és te ne menj ezen végig! Lazíts!

2022. nov. 23. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Szoptatástámogatás-kérdett felelek facebook csoportot ajánlom. Szoptatási tanácsadók működtetik és tele van hasznos kalauzzal is. Nekem sokat segített. Kiírsz egy kérdést és egyből segítenek szakemberek.

Az elsőnek annyiban igaza van, hogy ha majd mindent kipróbáltál és AKKOR SEM megy akkor engedd el,de abban nincs igaza hogy bumm engedd el és annyi mert akkor csak bedurran a cicid, begyullad és a többi. A tej leállításának is megvan a menete.

2022. nov. 23. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Természetesen nem úgy értettem, hogy hagyja abba és annyi. De azt igenis gondolom, hogy nem éri meg hónapokig fájdalmat átélni napi 6-8x, szenvedni és minden füttyöt megvásárolni és kipróbálni és ostoroznia magát, mert tökéletesen felesleges. A szoptatási tanácsadókkal is futottam sok kört, frusztrálóak tudnak lenni, mert náluk nem opció az abbahagyás, pedig néha az adja a legtöbbet anyának és babának is, ha hagyják az egészet a fenébe.
2022. nov. 23. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Itt nem is kell kütyüket venni,sokszor csak a helyes tartás is elég,technika stb. Érdemes neki futni főleg sok tej esetén,mert ott nagyon nehéz a leállás,persze ha semmi sem segít akkor el kell engedni.
2022. nov. 23. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Kiemelő nem használ?


Szoptatási tanácsadót javaslok én is!


Mert îgy látatlanban nagyon nehéz bárkinek bàrmit mondani.

Ez egy fontos téma.

Lehet csak a bimbó a gond, a tartád, baba technika.. összetett.


Nagyon drukkolok nektek.


1.

Fejéssel is fáj, ha csak a bimbó a gond

2022. nov. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Ne add fel. Nekünk is így volt az elején.

2 hónapig bimbókiemelővel szoptattam. Kb kínok közt, annyira fájt. Sokszor vérzett is.

Aztán 2hónap után a bimbóm formája megváltozott, elhagytuk a kiemelőt és utána már sebes sem volt.


13hónapig szoptattam

2022. nov. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat. Egyrészt nem szeretném rögtön feladni, abbahagyni. A bimbóvèdő használna ugyan de állandóan leesik elmozdul nem tapad rendesen rá a mellemre és ezért idegbajok között megy végbe a szoptatás mire a gyerek jól lakik. A másik, fejem én a tejet csak fejèssel kevesebb jön le mint amikor szopizza mert pl eltelik 2-2es fél óra, fejnèm le és kevés jön le ami már neki nem elég. Ma 3 hetes a picurkám és 120 ml kell neki. 100ml után ordít és óránként felkel tehát kitapasztaltam kell neki a 120 ml és fejèssel csak max 100 ml jön le. Ha szopizik kell egy óra mire jól lakik és akkor alszik 4 órát is mint ahogy akkor is ha üvegből adok neki 120 ml. Egy nap össze jön a 120 ml fejèssel de különben ömlik a tejem és egyszerűen a géppel nem mindig szív le többet van amikor 140 is le jön egyszerre a géppel van amikor csak 100. Ezt se értem miért van. Még biztos idő kell mire be áll rendesen ez a kereslet kínálat ahogy mondani szokták. A lényeg hogy a gyermeknek anyatejet van szüksége, így vagy úgy, semmiképp nem szeretném feladni. Ha bárki tud még erre bármit azt nagyon megköszönném.
2022. nov. 23. 08:34
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom miétt lettem lepontozva, van mögőttem nem kis tapasztalat, tanácsadásban is.



Bimbóvèdő nem ugyanaz, mint a kiemelő..

2022. nov. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!