Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Teljesen engedjem el a szoptat...

Teljesen engedjem el a szoptatást vagy van valami megoldás, hogy legyen tejem és akarjon szopizni a babám?

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónapos babánk eddig először mindig szopizott, majd tápszert kapott, mert nem volt elég tejem neki. Minden evéskor szinte mellre raktam, kivéve, ha vendégek voltak nálunk, de ez ritka volt. Most pár napja nyűgös, feszíti magát, sír a cicin. Nem is nagyon akar szopizni. Ha megnyomom a mellem, látni a tejet, de nem sriccel. Fejésnél korábban se nagyon jött tej. Szeretném szoptatni őt, nem szeretném teljes mértékben tápszerrel etetni. Van valami megoldás? Annyi még, hogy hétfőn kezdtem fogamzásgátlót szedni, de ezt a fajtát lehet szedni szoptatás alatt, direkt így kértem az orvostól.

Ezen kívül nyugodt baba.



2022. nov. 25. 06:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Lehet a cumisüvegből könnyebben jön a tápszer,így nem akar vele dolgozni.


Mondjuk ha ennyire nincs tejed, én nem stresszelnék rá a dologra, az egyikőtöknek sem jó.

2022. nov. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
szoptanít készülék
2022. nov. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy a cumisüvegből könnyebben jön neki a tápszer. Erre gondoltam én is, de korábban hajlandó volt szopizni, szerintem szerette is. Kb 30-40 ml-t tudott enni ciciből. Tudom hogy nem sok, de az is valami.
2022. nov. 25. 07:14
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Hát attól függ mennyire vagy kitartó. Mennyire akarod. Ha szoptatni akarsz minden áron akkor nincs több tápszer. Soha. Cici, cici, cici. Korlátlanul. És még esetleg szaporító fejés.

De ez rohadt nehéz meló. Sok türelem és kitartás kell

2022. nov. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Keress fel egy szoptatási tanácsadót
2022. nov. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

Ugyan ez volt nálunk is. Szegény fiam

nekiállt párszor, de kevés tejcsit tudott inni. Persze tápszert is kapott. A fejés sem segített sajnos.

Egy idő után feladta a cicit, a cumiból hipphopp kiitta ami kellett neki.

2022. nov. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Szoptatási tanácsadó. Ott volt a hiba, hogy azt hitted nincs elég tejed. Volt. Na de nincs semmi veszve, csak szerintem ehhez szakember kell mindenképp. Nyilván ha akarsz szoptatni, nem kell szenvedned semmi esetre sem.
2022. nov. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Szoptatási tanácsadót javasolnék én is.Szerintem kialakult a cumizavar.Ha megnyomod,és van tej, akkor nem kevés.Ő azt is ki tudja szívni amit mellszívóval sem tudsz lefejni.El kell döntened,hogy akarod táplálni.Nem kötelező kínlódni,de ha van tejed,ès szoptatni akarsz, akkor a tanácsadó tud segíteni.Akkor viszont a cumisüveget el kell felejteni.Ha nem akarsz, akkor add neki a tápszert, attól se lesz semmi baja.
2022. nov. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23%

Nem kéne ilyen szélsőségesen eröltetni a szoptatást. Most ezt például a 4-es válaszolónak mondom. Ideológiával egyetlen baba sem lakik jól.


Látható, hogy anyukának sem №.1 prioritás. Szerintem


1. utána kéne nézni hogy a fogamzásgátló amit felírtak neki (mert az egy dolog hogy általánosan nem lehetetleníti el, de vajon ) milyen arányban csökkentheti a tejtermelést


2. át kell gondolni hogy víz+tápanyag bevitel biztosan rendben van-e.


3. Talán jót tenne ha kezdetben nem a gyermeket treníroznák, hanem anyuka tejmirigyeit. Bizony ki kéne szopizni a mellét, teljesen szárazra. Napjában többször. Határozottan, mégis kíméletesen. Jav.: Apuka szája

2022. dec. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9. Hu látszik mekkora szakértő vagy. A tej szoptatás közben termelődik. Nincs olyan, hogy szárazra kiszopizza, a mell nem egy tájtároló, hanem tejtermelő szerv. Szerintem amúgy senki nem mondta, hogy szoptatnia kell. Teljesen egyértelmű, hogy nem kell feláldoznia magát, de had kapjon segítséget ha viszont szoptatni akar.
2022. dec. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!