Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 100% anyatejes babánál van...

100% anyatejes babánál van súlygyarapodásra korlát?

Figyelt kérdés

1 hónapos a babám és 1 kg súlyt szedett magára. A gyerekorvosunk szerint ez sok, csak a felét kellett volna. Azt javasolta hogy szigorúan 3 óránként szoptassam és csak 25 percig. Ez elég nehezen kivitelezhető.

3 héttel korábban született a vártnál és 2550 grammal. Nagyon örültem hogy sikerül szopizni és szépen gyarapszik, igazán kis formás baba lett, erre az orvos teljesen elkeserített hogy rosszul csinálom.



#normál hízás
2022. dec. 11. 23:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Fúú ez a dokit ....🤬 Nem gondoltam, hogy manapság van még olyan aki ilyeneket mond. Szoptass igény szerint, véletlenül se korlátozd a picit abban, hogy milyen gyakran és mennyi ideig szopizzon. Főleg, hogy előbb, és kis súlyal született. Majd a baba tudja, hogy mennyit szeretne enni. Lehet, hogy elgondolkodnék az orvos váltáson, ha lehetséges. Ha már az elején ekkora baromságokat mond mi lesz később?


A lányom 1-1 kg-t szedett fel az első két hónapban. A fiam a második hónapban 1,2 kg-t. Senkinek egy szava nem volt...inkább dicsérték (doki, védőnő) mind a kettőt, hogy milyen szépen gyarapodnak.

2022. dec. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Az orvos baromságot mond. Jól csinálod, nincs ezzel semmi gond. Lehet, nem ártana egy modernebb szemléletű orvost keresni
2022. dec. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom 60 folotti az orvosod, aki abbol a tudasbol el amit 40 eve megszerzett.

Nincs ilyen, hagyd ennyi amennyit akar, anyatejjel nem lehet tuletetni.

Es valts orvost.

2022. dec. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Ez hülyeség, a baba egyen annyit amennyit szeretne és akkor amikor szeretné,különben ő éhes lesz neked meg elapad a tejed. A 3 órás etetés egy régi elavult hülyeség ,ne is hallgass erre a dokira,sőt ha teheted válts orvost.enyem is duci baba volt 1 évesen 12 kilós, de most hogy jár már nem hízik tovább hanem stagnál és ez így van jól egy anyatejes baba nyugodtan lehet duci,amikor mozogni fog úgyis lefogja dolgozni,szóval szoptasd nyugodtan nem elhízott a babád csak az orvos egy idióta.
2022. dec. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

A doki hülye. 500 gramm hízás pont hogy kevés lenne. Első hónapokban heti 200 gramm hízás a normális. Most egy kicsit több lett aztán akkor mivan? Nekem tápszeres a lányom de szintén 1 kilot hizott első honapba. (Örültem neki mert a nagyobbik lányom 3 hónap alatt hizott ennyit baba korában.) Most viszont hasfájós és nem eszik már annyit így lassult egy kicsit a hízás.

Nyugodtan etesd igény szerint főleg ha anyatejes, en is igény szerint etetek. Nem az orvos fogja hallgatni hogy sír az a gyermek.

2022. dec. 12. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Az én gyerekeim is híztak 1 kg-t havonként az első 3 hónapban (pedig nem lógtak nonstop cicin). Szerintem teljesen jó. Majd lelassul a növekedés magától.
2022. dec. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Jajj ez az orvos 😒 az én lányom 3000 grammal született, 2880 grammal hoztuk haza, az 1 hónapos státuszon már 4250 gramm volt. Természetesen nem gyarapodott minden hónapban 1,5 kilót. A tiéd se fog. Most várom a másodikat, már kijelentettem a gyerekorvosnak, hogy igény szerint fogom szoptatni, erre azt mondta, hogy ezt ő is támogatja.
2022. dec. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
A fiam 500g ot hízott hetente, a védőnő csak annyit mondott ez a havi, de egy szóval nem mondta, hogy ne etessem.
2022. dec. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

Egyszerűen imááádom az ilyen okosokat.

Nálunk a védőnő ilyen.


Fiam havi 1kg-kat hízott az első hónapokban. Vagy fél évig azt hallgattam, hogy ez rengeteg, túlsúlyos, zabagép, ne etessem, éheztessem kicsit. A normális hízás olyan 0.5kg/hó


Rá 2.5 évre született a lányom. Az első hónapokban 0.5kg-kat hízott. Nem etetem, éheztetem, alultáplált, gyámügyet hív. A normális hízás a havi 1kg 🤦‍♀️


A dokink (direkt nem a körzetishez járunk, ő ugyan ez mint a védőnő), csak röhögött. A mai napig úgy hívja a lányomat, hogy megjött a mi éheztetettünk.


Felesleges ezen aggódni. Teljesen jól csinálod. Egyuk füleden be, a másikon ki.

Én már elgondolkodtam azon is, hogy a védőnő meg az ilyen dokik arra vannak, hogy direkt idegesítsék az amúgy is bizonytalan anyukákat.

2022. dec. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
2380 g-mal született a fiam (koraszülött), 2 hónap alatt megduplázta. Válts orvost. Vagy egyik füleden be, másikon ki.
2022. dec. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!