Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejtermelés serkentésére...

Tejtermelés serkentésére valóban hasznos a karamalz sör? Ha igen, mennyit érdemes naponta inni belőle? Természetesen az alkoholmentes verzióját.

Figyelt kérdés
Szülés óta nincs elég tejem. Örülök, ha 20 ml-t le tudok fejni. (Van, amikor napközben nem hajlandó cicizni és megdolgozni az anyatejért a babám. Minden is érdekli..)

#szoptatás #sör #anyatej #Karamalz #anyatej termelés elősegítése
2022. dec. 13. 17:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%

Annyit igyal amannyi beled fer. Malata, tejserkento.

En Mars tejet ittam, az is ugyanaz, es nekem a kedvencem amugy is :)

2022. dec. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Babona. Tök mindegy, mit iszol.

A tejmennyiséget csak a baba tudja növelnu, ha sokat van mellen.

Milyen idős, hogy már minden érdekli?

2022. dec. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%
2-es sok babona van, de , hogy a Malata tejtermelo hatasu az orvosilag bizonyitott.
2022. dec. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Az nem számít mennyit tudsz fejni. A tej szoptatás közben termelődik és a baba sokkal hatékonyabban szívja ki. Ha nem cicizik akkor nem kell neki. 🤷 Ha meg megkapja cumisüvegből akkor miért is dolgozna érte?
2022. dec. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Több összetevője van. A sok folyadék bevitel mindenképpen fontos, régen a rántott leves volt a legolcsóbb. Az emlőbimbó ingerlése hormonális okból fontos. Ugyanakkor a tényleges hormonális állapot alapvető, mert pl. a hormonálisan fenntartott terhesség esetén sem várható "normális" tejtermelődés.
2022. dec. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%

A babonasnak :


Barley and malt both has polysaccharide, a carbohydrate that stimulates prolactin, a hormone that stimulates milk production.


(google translate ha nem megy az angol )

2022. dec. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
11 hetes a lányunk. Este, éjjel szopizik rendesen, amíg jön belőle. Napközben viszont, ha nem fáradt, akkor minden érdekli, csak a cici nem. Az ablak és a csillár a kedvence, állandóan arra fordítja a fejét. Mindig mellre rakom, napközben. Viszont hiába éhes, mindenfelé nézeget, sír. A mellbimbómat is beveszi, egyből elengedi és elfordul a csillár vagy az ablak irányába. Ezt elég sokszor megcsinálja egymás után, sírással párosítva. Ilyenkor szokott jönni a lefejt tej és a tápszer, ezért is szoktam fejni.
2022. dec. 13. 17:36
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha szoptatni akarsz, akkor felejtsd el a fejest es tedd sokat cicire a babat. Valoszinuleg mar most cumizavara van, persze, hogy nem akar szopizni, ha cumisuvegbol 0 erofeszitessel megkapja a tejet.

De igy nagyon gyorsan el fog apadni a tejed.


Amugy sok folyadekot kell bevinni, ez a titka. Legalabb 2 liter viz, de ezen kivul sok leves, smoothie, stb. Ihatod ezt a “sort” is, ha jol esik, de nem muszaj.

2022. dec. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

4-es jól írja. Nem hülye a baba. Ha kap cumisüvegből is, minek szopizna. Ezért nem ajánlott ebből adni.

De ha bármikor még hajlandó szopizni, akkor menthető a dolog, hogyha nem adod azt neki többet.

De hogy válaszoljak a kérdésedre is, nekem a karamalztól több tejem lett, viszont nem több, mint a szoptatós teától, vagy bármilyen folyadéktól, amiből jó sokat ittam.

2022. dec. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

"Viszont hiába éhes, mindenfelé nézeget, sír. A mellbimbómat is beveszi, egyből elengedi és elfordul a csillár vagy az ablak irányába. Ezt elég sokszor megcsinálja egymás után, sírással párosítva. Ilyenkor szokott jönni a lefejt tej és a tápszer, ezért is szoktam fejni."


Kedveském, ez tankönyvi példája a cumizavarnak. Az utolsó mondatod pedig gyönyörűen megfogalmazza azt, hogy mitől alakult ki.

2022. dec. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!