Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy kell leválasztani a mellről?

Hogy kell leválasztani a mellről?

Figyelt kérdés

14 hónapos, elhatároztam, hogy januártól elkezdjük. Több oka is van, de tisztában vagyok vele, hogy nagyon nehéz lesz.

Először is az alvás, mivel ő cicivel alszik el napközben, este és éjszaka is. Amikor álmos már huzogatja a pólómat, meg mutogat. Az esti altatás, illetve az éjszakai , hát fogalmam sincs az hogy lesz.

Illetve a másik nehézség, hogy eszik kb mindent, de semmiből sem eleget. Így napközben még ugyanúgy kéri a cicit.

Fogalmam sincs hogy kezdjek neki és hogy legyek kitartó ha majd esetleg keservesen sir utána. Abban bíztam, hogy magától abbahagyja , de eszébe sincs, ahogy látom. Köszönöm a segítő válaszodat :)



2022. dec. 16. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

A maguktől elhagyják 2 és 7 éves kor között szokott lenni, szóval arra azért még várnod kéne, ha úgy akarnád.


Lehet úgy, hogy egy lépésben teljesen beszünteted a szoptatást, de szerintem jobb, ha először csak az egyik alkalmat, aztán a másikat stb. Az altatást úgy csinálnám, hogy valamelyik (pl. esti) altatást add át a párodnak, így egyértelmű lesz, hogy akkor nincs cici. Lehetőleg ne is legyél otthon.


Egy 14 hónapos már sok mindent ért, szóval el is magyarázhatod, hogy már elfáradt a cici, és ezért fokozatosan egyre kevesebbet fogja megkapni.

2022. dec. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi lassan haladtunk, egyenként kiváltva az étkezéseket. Nappal ha láttam hogy éhes, húzta a pólómat, nem cicit kapott hanem rendes kaját.Idővel beállt az 5 étkezés+2 cicizés. Mikor úgy döntöttem hogy leválasztom, már csak reggel és este szopizott. Az estit 2 nap alatt elhagyta, egyik este programom volt, az apja altatta el, gond nélkül elfogadta hogy nincs cici (de neki van cumija, meg alvós nyuszija). Második nap is az apját kértem meg hogy altassa, harmadik nap már velem is elaludt cici nélkül. A reggeli maradt utoljára, az kicsit nehezebb volt de kapott rendes reggelit, meg azóta is minden napot összebújással indítunk, így azzal sem volt gond.
2022. dec. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azokon kívül, amit az első két hozzászóló már leírt, még egy dolog: nagyon fontos, hogy benned teljesen biztos legyen ez a döntés és érezze rajtad, hogy kitartasz következetesen. Amíg kételyeid vannak (és esetleg elgyengülsz és mégis szophat, na jó most az egyszer jeligére), addig nem fog működni. Hajrá!
2022. dec. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én először a nappaliz szüntettem meg majd mikor az már stabil volt akkor az estit és éjszakait egyszerre. Leragadztottam, mondtam hogy bibis, fáj. Első nap kicsit pityergett, másnap még meg kellett mutatni hogy még bibis. Azután szépen elfogadta. Hozzám bújva aludt el onnantól. Este már sokkal könnyebben vette a dolgot. Mondjuk azóta is bújva alszik😅 3 éves. Oviba nincs gond
2022. dec. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sógornőm is ezzel küzd. Neki is eszik mindent a lánya, de max 3 kanal gulyáslevest pl és utána 5 perc múlva tejet ker. Anyósom ki van akadva, hogy 20 hónaposan még csak 9 kg a gyerek, mert már nem kap még mindent az anyatejjel, de ő csak a cici...

1 napig próbálta leválasztani a gyereket, de a sírás és hiszti miatt mégis engedett neki. Én is tudom (van gyerekem) hogy nem egyszerű, de pár óra/nap hiszti után minden könnyebb lesz.

2022. dec. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!