Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális hogy 50ml anyatej...

Normális hogy 50ml anyatej után 1 órával éhes az 1 hetes baba?

Figyelt kérdés
Tapszeres pótlást is kap, mert a tejem kevés, védőnő tanácsára fejem magam és cumisuvegbol kapja mert nem tudja ki szívni a baba a neki elegendő tejet, (nem gyarapodott a súlya amíg csak szopizott) ezért mernünk kell, egy etetes lefejt tej egy etetes tapszert kap, 50ml kap egy etetesre tapszer után el van 3 óráig de anyatej után 1 óra max 1,5 és sír cuppog hogy éhes. Voltatok hasonló helyzetben?

2022. dec. 20. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
A tápszer jobban telít,ettől még nincs kevés tejed csak többet inna. Plusz 1 hetes baba állandóan szopik nem csak 3 óránként persze hogy így cicin nem gyarapodott. Keress szoptatási tanácsadót mert te is kifogtál egy alkalmatlan védőnőt. Legyen sokat cicin akkor lesz elég tekjed mert ki kell alakulni a kereslet kínálatnak. Az enyém ilyenkor folyton cicin volt,de nem éhezett csak ugye igyekezett behozni a súlycsökkenését.
2022. dec. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A gond az hogy hiába rakom cicire nem tudja szívni! Koraszülött babarol van szó. Nem tudja ki szívni 1 óra alatt sem a neki kellő mennyiséget. Így a pótlás elmaradhatatlan. De 3 óránként fejem magam hogy gyarapodjon a tejem és később ha megerősödik tudjon szopizni.
2022. dec. 20. 16:36
 3/11 A kérdező kommentje:
Sokat vesztett a születési súlyából is és azóta sem nyerte vissza ezért javasolta a védőnő a pótlást. Csak furcsa nekem hogy anyatej után éhes gyorsan de tapszer után nem. Laktatobb neki ezek szerint?! Nem elég tápláló a tejem?
2022. dec. 20. 16:37
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a tej tápláló csak a tápszer töményebb a pici számára, mert nehezebben emészthető míg a tejet gyorsan feldolgozza. Facebookon keresd fel a szoptatástámogatás kérdezz-felelek csoportot, szoptatási tanácsadókból áll. Lehet hogy a babának nyelvfékje van vagy rossz a szoptatási technikája,de az is lehet hogy csak pózt kell váltani stb. Ha ott részletesen megírod a posztban mit csináltok,mekkora a súlygyarapodása meg ilyenek akkor tudnak segíteni.
2022. dec. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
De miért baj az ha egész nap cicin van ? Egy hetes ?! Tudom, hogy a filmekbe nem ez van vagy ha van teso akkor nem egyszerű de amugy egy baba ilyen legalábbis az enyém ilyen volt.
2022. dec. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém időre született egészséges baba volt, de örültem, ha csak óránként kért enni. Szívás az elején egész nap szoptatni, de nyugi, semmi baj nincs a babáddal, csak próbálja felhízlalni magát és egész nap enne. :)
2022. dec. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az anyatejtől hamarabb megéheznek
2022. dec. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hány hétre született a babád?


Az anyatejet gyorsabban meg tudja emészteni, szerintem ez az oka. Tehát anyatejből többet kalóriát bír bevinni, mert könnyebben emészthető. Az én fiam 35 hétre született (2400 g-mal), a PIC-en donor tejet kapott, amíg az enyém meg nem indult.


A másik, ami számíthat, hogy szoptatáskor jobban bőrkontaktusban van, ami csökkenti a stresszt és így javítja az emésztést. De ez nem biztos, hogy sokat számít, hiszen a tápszert is a karodban adod neki, gondolom. Ha utánanéznél a témának, a kenguru módszerre keress rá.


Érdemes lenne szoptanít készüléket kipróbálni, hátha gyorsabban szaporodik a tejed és el lehet hagyni a tápszert.

2022. dec. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mint láttam írtad,hogy koraszülött a babád. Nálunk minden rendben volt,szóval csak azt tudom mondani amit láttam másoknál.

Nem lehet,hogy meg kellene próbálni a mellre tehető műbimbót? (Nem jut eszembe a pontos megnevezése.)

A kórházban a másik szobában ugyancsak koraszülött baba volt,nála ezt javasolták. Kisebb méretet és nekik segített. Lehet nálatok is segíteni.

Amúgy meg az annál jobb,minnél többet van cicin. Elősegíti a tejtermelődést is.

Vigyázni kell a cumisüveges hozzátáplálással. Persze ha kell akkor kell. Viszont mi 3 hónapos kora után kellett elkezdjük a tejporos hozzátáplálást és 1 hónap után már nem akart ciciből enni még ha éhes is volt,akkor sem. Rájönnek,hogy az üvegből könnyebben jön és már csak az kell nekik utána.

2022. dec. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Nekem is koraszülött babám van, 4 hónapos már. En is sokat raktam cicire mégse lett több tejem.🤦🏽‍♀️

Tapszert is kap, az mar több mint a tej és boldogság van azóta. 7 hetes koráig kizárólag szopott egyébként, egyik naprol a másikra nem folt neki elég.

Járunk deveny tornára, kiderült rossz a technikája is gyenge az arcizma. Ez azóta mar jobb lett viszont a tejem nem elég.

2022. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!