Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért stagnál a baba súlya?

Miért stagnál a baba súlya?

Figyelt kérdés

Dec. 25-én hoztam világra a kisfiúnkat. Minden rendben ment, én is és ő is egészségesek vagyunk a vizsgálatok alapján.

Dec. 28-án engedtek haza bennünket.


A születési súlya: 3270g

Hazaengedési súlya: 3150g

Hossza: 49 cm


Dec. 30-án meglátogattuk a doktornőt akivel egyeztettünk, megvizsgálta a babát, mindent rendben talált ő is. A súlya itt 3080g volt.

Tegnap (jan. 1) voltunk ismét és a súlya ugyanannyi volt mint az első látogatásunkkor. (3080g)

Azaz nem hízott, stagnál a súlya.

A doktornő ugyanazt elmondta, hogy 2-2.5 óránként szoptassam. Ez eddig is így történt, egyszer csúsztam el 1 órát.

A pici könnyen rákap a cicire és nagyjából 4-5 percig szopizik. Néha kell neki az ébresztgetés, mert van hogy elszundít rajta, de ezt a doktornő az újszülöttkori sárgaság margójára írta.


A büfiztetés nála valamiért nem akar összejönni, eddig 2x sikerült, naponta talán 2x pedig szopi után pár perccel magától feljön neki egy minimális tej 3-5 ml körül.

De nem tudom hogy a büfizés összefügg e a súlygyarapodásával, neten azt olvastam, hogy a gyomorgörcsök és társai ellen jó kiszabadítani a levegőt büfiztetéssel. Illetve naponta 2x-3x csuklik, elég mohón tud enni. Az alvással nincs gond, nyugodtan alszik vagy a kiságyban vagy közöttünk az ágyon.

A pelusok száma naponta 5-7 között, kakival és pisivel.


A kérdésem az lenne pontosan, hogy volt e már valakivel hasonló és ha igen akkor mi a tapasztalata?

Én nagyon aggódom, hogy valamit esetleg rosszul csinálok...előre is köszönöm a válaszokat. 😊



2023. jan. 2. 01:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%
Lehet, nem jön elég tej...
2023. jan. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
44%
Szerezz be egy mérleget és nézd meg mennyit eszik
2023. jan. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#1: Minden ciciztetés előtt ellenőrzöm a melleimet és abból kap enni amelyikből egy kis nyomásra is spriccel a tej.


#2: Nekem is eszembejutott már..

2023. jan. 2. 01:56
 4/21 anonim ***** válasza:
59%

Az elso ket valaszt el se olvasd.


NE vegyel merleget, csak feleslegesen stresszel.

VALTOTT mellbol szoptass! Egyszer egyik, kovetkezo alkalommal a masik. Rakj egy hajgumit a csuklodra, es nem fogod osszekeverni, hogy melyik volt/ melyik jon.

Igeny szerint szoptass, ne oramu pontosaggal, gyereked van, nem robotod!

Ha ehes, szoptasd meg. Egy ekkora babanak szilva nagysagu a gyomra, szerinted abba mennyi tej fer ?

Sok szoptatott baba NEM bufizik, mert nem nyel levegot ( 3 evig szoptattam, sosem bufizett a lanyom).

Lenyeg, hogy legyen eleg pisis pelus, es ne orditson.

Az elso par hetben teljesen normalis a fiziologisa fogyas. 4 (negy) hete van, hogy visszanyerje a szuletesi sulyat.


Ha szoptatni szeretnel, olvasgasd az LLL oldalat, ami szakmai, ne itt kormos Katinka tanacsait olvasva (elso ket valaszolo)kezdj el panikolni.

Ha gond van, szoptatasi tanacsado,de nalad nincs gond a leirtak alapjan.

2023. jan. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
#3: Köszönöm az egyben megnyugtató és segítséget nyújtó válaszod. Mindenképpen megfogadom a tanácsokat.
2023. jan. 2. 02:25
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a hülyeséget miért ragaszkodnak a menetrend szerinti szoptatáshoz? Akkor szoptasd amikor igényli és addig ameddig igényli. Egyfolytában legyen cicin hogy beálljon s tejtermelés és felváltva szoptasd. Ajánlom a szoptatási támogatás facebook csoportot.
2023. jan. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
Ha be van sargulva, akkor igenis időre kell etetni. Az én kislányom is sárga volt, ha az első hetekben igény szerint szoptattam volna, akkor valószínű éhen halt, de legalább kiszáradt volna, mert magatol sosem ebredt enni, ébreszteni is alig lehetett. Nálunk is nehezen indult emiatt a sulya, mert ő is mindig elaludt a cicin, elfáradt, így keveset evett. Kb két hét után kezdett gyarapodni a sulya néhány grammal, és utána lett egy egyre eberebb is, 1 honapos korától már ment az igény szerinti szoptatas és minden rendben volt. Kitartás!
2023. jan. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%
2-2,5 óránként szoptatni egy besárgult újszülöttet??? Ezt felejtsd el! Szoptass amikor csak kéri és amikor csak rá tudod tenni cicire! A besárgult babák aluszékonyak, pont abból lehet a baj, hogy evés helyett is alszanak.
2023. jan. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

7-es! Szerinted egy besárgult babának elég 2-2,5 óránként 5 percet enni?

Nekem is mindhárman besárgultak, kaptak kék fény kezelést is és azt mondták, hogy minél többet cicizzenek, eszembe se jusson órákat váratni, mert nekik az még túl sok, majd lesz rendszer, ha már nem sárga. A vizelettel tud kiürülni a billirubin, ehez viszont sok pisi kell...

2023. jan. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
Én sem azt írtam h 2,5 orankent szoptassa, hanem hogy nálunk nem működött az igény szerint, mert olyan aluszekony volt, hogy akkor sosem evett volna, nyilvan minél gyakrabban, annál jobb, foleg ha ilyen rövid ideig tart, de nem biztos, hogy jelzi ha éhes, így az igény szerintiseg még nem opció.
2023. jan. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!