Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kinek mi vált be, hogy több...

Kinek mi vált be, hogy több tejet tudjon fejni?

Figyelt kérdés

Elsősorban szeretnék későbbre a hozzátápláláshoz tejet félrerakni, illetve néha jól jöhet ha van pluszban itthon.

Szoptatós teák és társaik már kipróbálva a legdrágábbtól a legolcsóbbig.



2023. jan. 10. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem semmi.
2023. jan. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi, az elsőnél pár hétig még tudtam, aztán hiába raktam rá, de el is engedtem ezt a kérdést..


2,5 éves korig szoptattam az elsőt

2 évet a 2. Gyereket.

Ebből 1 évet párhuzamosan a 2 gyereket.


A fagyasztott tejet nem ették meg.

Amelyik ételbe beletettem, azt sem.


Ment a lefolyóba.

2023. jan. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanigy jartam, mint a masodik valaszolo, annyi kulonbseggel, hogy mar a negyediket szoptatom. Fejni soha nem tudtam nagyobb mennyiseget, amennyit sikerult, azt meg nem ette meg a ket legidosebb meg etelbe rakva sem.
2023. jan. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk végül a kutya járt nagyon jól, megtöltöttem egy egész rekeszt lefagyasztott anyatejjel, hogy majd hozzátápláláshoz milyen jó lesz. Amibe beletettem azt nem ette meg. Másodiknál már nem túraztattam magam ilyennel. Annyi volt a fagyóban, ha valahova mennem kellett és nem értem haza szoptatásra, akkor 1-1 etetés meglegyen, de semmi több. Szóval kb 2-3 adagot érdemes eltenni. Nekem azbugy jött össze, hogy tudtam ha este 8kor eszik, akkor utána csak 1 körül, tehát ilyen fél 11 korulbegyet fejtem és meg is volt az egy adag.
2023. jan. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel. Amit tudtam lefejtem és eltettem, de gyakorlatilag a 3. hónap végére egy cseppet sem tudtam már fejni. A kislányom 6 hónapos korában pedig már csak a reggeli szopizásokra maradt érdemi mennyiség miután gyakorlatilag egyik napról a másikra úgy döntött, hogy napközben már köszöni, de nem kér cicit. Ő elfogadta a lefagyasztottat, viszont a személyes tapasztalatom az, hogy a hozzátáplálásnál tök felesleges macera olvasztgatni a tejet, kísérletezni, hogy elfogadja-e, stb. Ha 1-2 hétre van néhány kanálnyi mennyiség, az már tök jó. Én kb. egy hét után befejeztem a tejjel higítgatást. Ha túl sűrű lett a pép, löttyintettem hozzá egy kis felforralt, visszahűtött vizet és kész. A megmaradt lefagyasztott tejet meg inkább megkapta külön etetésekhez cumisüvegből. Már 8 hónapos, napi 3-4-szer eszik, de még mindig nem látom a lefagyasztott tej hiányát.
2023. jan. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amit lefejtem az mind ment a lefolyóba, olyan undor volt az arcán bármi ételtől amibe akár egyetlen csepp is belekerült. Persze van, akinek elfogadja a gyereke, de ez csak utólag fog kiderülni.
2023. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kóstolj meg egy adag lefagyasztott-kiolvasztott tejet, az enyémnek is pocsék íze volt. Igaz, én azért raktam félre, hogy ha velem történik valami, legyen tej míg szereznek tápszert (allergiás a baba, nem jó neki akármilyen, csak tarcsinak meg nem akartuk venni). Nem volt rá szükség végül, a fürdővizébe öntözgetem azóta.
2023. jan. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A tejem elég volt, de bármit csináltam, alig tudtam fejni. Annyit kipréseltem magamból, hogy legyen a fagyasztóban néhány étkezésnyi tartalék arra az esetre, ha valami történne velem (pl. nem érek haza időben és nagyon éhes). Szerencsére végül nem kellett.
2023. jan. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!