Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fejés? Több tej? De hogyan?

Fejés? Több tej? De hogyan?

Figyelt kérdés

már egy ideje fejek, kb olyan 1,5 hónapja, mindenféle fejést kipróbáltam már ami létezik, mindenféle módszerrel, már kezdek belefáradni, hogy nem sikerül…azt még hozzá kell tennem, hogy mindenféle itókát, bogyót is próbáltam már…

Most úgy néz ki, hogy 3 óránként fejek, reggel általában ilyen 100-120mili között szokott lejönni, na de onnantól egészen estig 20-30miliket tudok csak fejni, naponta kb ami összejön az ilyen 150-170mili…mikor hogy…napi 2 szaporító fejést is csinálok…mit tudnék még, hogy napközben is 20-30nál több jöjjön? Mostmár kezdek belefáradni a sikertelenségbe, plusz amennyi lejön egy nap, az egy étkezés a babámnak, szinte nem is éri meg ennyiért szenvedni…a babám cumizavaros lett, nem sikerült még visszaszokatni a cicire, hogy ő is szaporítsa🥲 nagyon örülnék, ha lenne valami jó tanács



2023. jan. 27. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bimbóvédővel próbálnám szoptatni.
2023. jan. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy sem megy sajnos🙁 kezdettől fogva azzal szopizott, de már azon is csak sír
2023. jan. 27. 20:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindent próbáltál, lehet, hogy egyszerűen nem megy több. Én fél évig fejtem, elég tejet tudtam fejni a babának, de fél évig próbáltam mindent, hogy tudjak félre is tenni. Minden este 1 órát szaporító fejtem a normál fejéseken kívül. De ha megszakadtam sem ment. A fejés kevesebb inger a mellnek, mint egy szopizás. Én azt csinálnám, hogy akkor fejnék, amikor érdemben jön is valami, 30 ml-ért nekem tuti nem érné meg, nekem a Medela swing elektromosa is teljesen széttépte 6 hónap alatt a mellem. De te érzed, hogy mire vagy hajlandó a tejért. :) Ne külső nyomás alapján dönts.
2023. jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hasonlóan voltam, de nem pont így.

Ikreim vannak, és már a kórházban kapásból elromlott ez a dolog, mert a csecsemős nővérek azt mondták, hogy csak minden második etetésnél szoptassam őket, mert még picik és gyengék. Mellette fejtem kézi mellszívóval.

Ennek az lett az eredménye hogy majdnem teljesen elapadt a tejem másfél-két hét után. Ugyanígy max 20 ml-t tudtam lefejni egy alkalommal, illetve nálam ez a hajnali 100-120 se volt meg, akkor is alig volt.

Vettem egy elektromos mellszívót, mert volt ismerősöm aki ezt tanácsolta, hogy az beindítja jobban mint a kézi, illetve annyiszor tettem mellre a babákat, ahányszor csak tudtam.

Most úgy áll a helyzet, hogy hajnalban lefejek 150 ml-t, utána a következőnél 100-at. Ezeket berakom egy üvegbe, és a nappali etetéseknél ezt adom pótlásként a szoptatás utánra. Minden etetésnél egyre kevesebb már a tejem ahogy közeledünk a nap végéhez, de ez gondolom általános jelenség. Miután szoptattam őket is le szoktam fejni a maradékot, ez általában kb 20 ml, ami semmi, viszont én úgy tudom, hogy az segít a termelésében, ha kiürül.


Szerintem mivel a hajnali fejésnél sok jön le, így viszonylag jó a helyzet, ha ezt meg tudod tartani, már legalább valamennyit kap, és nem 100% tápszeres. Nekem mindenki azt mondja hogy “minden csepp anyatej aranyat ér”. Próbálkozz azért tivább a szoptatással is, nálunk is volt egy ilyen időszak is, hogy nem voltak hajlandóak elfogadni, de én úgy vettem észre, hogy ez nagyrészt hiszti volt, így egy idő után beadták a derekukat szépen, és azóta nincs ordítás, ha nem üveget kapnak.

2023. jan. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Mi lenne ha elengednéd, és egy boldog kiegyensúlyózott anyukája lennél a babádnak?
2023. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fejéssel szerintem ritka az, akinek hosszútávon sikerül fenntartani az anyatejes táplálást. Kórházi duplafejes mellszívóm volt bérben, de a babám 3 hónapos korától egyszerűen semmi nem jött le, egy korty sem. Szoptattam és semmi több.

Aztán 7 hónapos korára el is apadt teljesen.

Keress meg egy szoptatási tanácsadót, hátha tud még segíteni mit tehetsz a cumizavarral.

Én egyébként az elejétől rengeteget küzdöttem azért, hogy tudjak szoptatni. Már ez a 7 hónap is csoda! Örülök, hogy sikerült és nem zavar, hogy ennyi volt, mert tudom, hogy én megtettem amit megtudtam. Szerintem egyszerűen van olyan, aki így van összerakva és kész. :)

2023. jan. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Arról van szó, hogy nagyon szeretnél szoptatni és még sok erőfeszítést szeretnél beletenni? Vagy arról, hogy meg akartad próbálni/meg akartál felelni a normának stb. Utóbbi esetben engedd el szerintem is. Tápszeres lesz és kész, már így is kapott sok anyatejet, és a korai anyatej a legfontosabb, ahogy telik az idő, egyre kevésbé fontos.


Ha viszont tényleg neked fontos a szoptatás, akkor az alábbi webhelyet tudom ajánlani:

[link]


A többi cikkük is nagyon jó. Sehol máshol nem láttam ilyen részletes, alapos cikkeket. Szoptatási tanácsadót is érdemes hívni, ha még nem tetted, segíthet.

2023. jan. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Cubina ***** válasza:

Ahogy írod, tapasztalod is egy jó ideje, bármit csinálsz, nem termelődik elegendő tejed, azért sír a babád is a cicin. Szerintem is be kéne fejezni az önkínzást és kihasználni a babáddal tölthető időt. Bár azt nem írtad, hogy mennyi idős, de biztos hogy más dolgokkal is eltölthetnétek az értékes időt kínlódás helyett.

Ha nincs elég tej, akkor nincs, nem tudsz mit tenni.


Én császárral szültem, és a kezdetektől fogva tápszeres volt a babám, mert egyszerűen szinte semmi tejem nem volt, csinálhattam bármit, az a kevés is nagyon hamar elapadt. Pedig nagyon szerettem volna szoptatni, dehát nem ment. Feladtam a kínlódást, el kellett fogadnom. Mondták, hogy nagyon sok császárosnál előfordul el, de például a szobatársam is császárral szült és mégis rengeteg teje volt már az elejétől fogva.


Semmi baja nem lett a lányomnak, már felnőtt és szinte sose volt beteg, szóval nem igaz hogy a tápszeres babák betegesek, életképtelenek lesznek.

És hát hamar kapott nagyon finom bébiételeket, én magam készítettem el mindenféle finomságból, nem a szörnyű üvegeseket adtam neki.

2023. febr. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!